forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2020-02-23 22:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2010-12-11 17:57 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-12-07

Tvarkos ir Teisingumo Jaunimo Lyga paminėjo AIDS dieną

Gruodžio 1-oji diena - pasaulinė kovos su AIDS diena. Ši diena minima nuo 1988 metų, taip siekiant didinti žinomumą apie AIDS. Pradedant 1981 m. nuo AIDS mirė 25 mln. pasaulio žmonių. Didžiausias sergamumas Afrikoje, kur net 11,6 mln. žmonių serga AIDS ir kiekvieną dieną miršta apie 4000 žmonių.

Šiaulių m. Tvarkos ir Teisingumo Jaunimo Lygos (TTJL) nariai paminėjo kartu šią dieną surengdami akciją. Jaunimiečiai aikštėje prie Šiaulių m. savivaldybės sudėliojo AIDS simbolį - raudoną kaspiną (simbolizuojantį solidarumą ŽIV nešiotojų ir AIDS sergančiųjų žmonių atžvilgiu) iš žvakių.

TTJL jaunimas tikisi, kad vis daugiau jaunimo ir ne tik, prisijungs prie šios akcijos ir kitais metais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2010-12-11 17:58 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-12-08

E.Lementauskas: Mero arogancija

Jau ir kauniečiai pastebėjo, kokia arogantiška ir pasipūtusi yra Vilniaus valdžia. Iš Kauno atvykę specialistai, kurie turėtų baigti sostinėje diegti elektroninio bilieto sistemą, vieną iš esminių priežasčių, kodėl ši sistema pas mus dar neveikia, nurodė valdžios ir transporto įmonių vadovų aroganciją ir nesugebėjimą bendrauti su darbuotojais.

Kauniečiai pastebėjo, kad troleibusų ir autobusų vairuotojai Vilniuje nėra vertinami kaip svarbūs darbuotojai. Jie esą priešinasi naujovėms, nes yra spaudžiami jas priimti.

Nesikalbėti, nediskutuoti, bet spausti ir nurodinėti - tokia buvo pagrindinė konservatorių ir jų mero Viliaus Navicko politikos tradicija Vilniaus savivaldybėje.

Pirmoji valdančiųjų aroganciją pajuto Tarybos opozicija. Štai kaip prieš metus meras V. Navickas atsakė į opozicinės „Tvarkos ir teisingumo" frakcijos nario Gedimino Rudžionio kritiką dėl planų parduoti savivaldybės objektus, tarp jų - vaikų namus bei neįgaliųjų centrą: „Vakar buvau Mėnulyje, poryt esu susiruošęs į Marsą. Jeigu kas, dar galiu pasiimti ir gerbiamą Gediminą. Kuo aš čia dabar dėtas? Turėjote dvejus metus, reikėjo dirbti ir daryti. Dabar ačiū už visus pamokymus".

Vilniečiai tokią mero retoriką taikliai pavadino autoritariniu chamizmu.

Konservatorių meras nevengė savo pasipūtimo demonstruoti ne tik politiniams oponentams, bet ir paprastiems vilniečiams.

Geriausiai tai prisimena Kalvarijų turgavietės prekeiviai ir visuomeninių organizacijų atstovai, kuriuos policija išvesdino iš Tarybos posėdžių salės kaip „pašalinius", kai šią vasarą buvo svarstomas turgavietės klausimas.

Galiausiai, V. Navicko aroganciją savo kailiu patyrė ir kai kurie jo bendrapartiečiai, net artimiausi patarėjai. Pasipūtimo viršūnę meras pasiekė šiomis dienomis, kai jau praradęs ne tik vilniečių, bet ir koalicijos partnerių pasitikėjimą, vis delsia pasitraukti iš posto.

Prisimenant kauniečių pastebėjimą, manau, netrukus jau bus galima teigti, kad V. Navicko arogancija ir pasipūtimas ne tik sužlugdė svarbius miesto projektus, bet ir pražudė (išvertė iš posto) patį merą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2010-12-18 12:28 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-12-14

E.Lementauskas: Konservatorių Kalėdų „stebuklas“ vilniečiams kainuos brangiau nei eglutė

Valdančioji konservatorių partija šiemet vilniečiams nesugebėjo padovanoti naujos Kalėdų eglės, tačiau bruka savo Kalėdų „stebuklą" - naują savivaldybės merą, kuris jau trečiadienį turėtų pakeisti nė pusės kadencijos miesto vadovo pareigose neišdirbusį Vilių Navicką.

Šios dovanos vilniečiai nei prašė, nei labai tikėjosi, tiesiog taip jau išėjo, kad pirmuoju pasirinkimu konservatoriai prašovė smarkiai pro šoną.

Todėl šiandien, iki naujų rinkimų likus vos keliems mėnesiems, tenka ieškoti „stebuklo" - mero, kuris pasėdės kėdėje tuos kelis mėnesius.

Turbūt net neverta kalbėti apie darbus, kuriuos Raimundas Alekna galėtų nudirbti miestui per nepilnas dešimt darbo savaičių: tiek laiko gal ir užtektų ką nors suplanuoti, bet tik ne įvykdyti.

Žymiai lengviau yra suskaičiuoti, kiek šis konservatorių cirkas gali kainuoti vilniečiams.

Visų pirma, pagal Vietos savivaldos įstatymą, net ir pasitikėjimą praradusiam ir iš posto pašalintam V. Navickui reikės išmokėti dviejų mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką. Tai bus apie 10 tūkst. litų.

Naujoji valdančioji dauguma planuoja grąžinti ketvirtojo vicemero pareigybę, o tai reiškia, kad naujam mero pavaduotojui tuos kelis mėnesius reikės mokėti algą, kuri siekia 4,4 tūkst. litų per mėnesį.

Vasarį pasibaigus šio vicemero kadencijai, jam teks išmokėti vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką. Iš viso ketvirtojo mero pavaduotojo pareigybė kainuos apie 13,5 tūkst. litų.

Nežinia, kiek patarėjų suspės pakeisti naujasis meras ir kokie šiems bus paskirti priedai ir išmokos, todėl galima teigti, kad mažų mažiausiai šis konservatorių Kalėdų „stebuklas" vilniečiams kainuos 23,5 tūkst. litų.

Palyginimui, tai yra beveik 20 proc. viso savivaldybės šiemet Kalėdų renginiams skirto biudžeto.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-05 20:37 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-03

E.Lementauskas: Prastai, kai meras tik sniegui kasti tinkamas

Naujasis Vilniaus meras Raimundas Alekna praėjusią savaitę Katedros aikštėje mojavo kastuvu. Kasė sniegą. Su savo padėjėjais. Tai buvo pirmoji ryškesnė naujo mero viešųjų ryšių akcija, deja, ne originali.

Bet vis tiek galima pasveikinti mero patarėjus, sugalvojusius pasiūlyti R. Aleknai pasekti buvusio Niujorko mero Rudolfo Džiulianio pavyzdžiu.

Sekantis Vilniaus mero žingsnis galėtų būti bandymas pakartoti Estijos parlamentaro Heimaro Lenko eksperimentą ir visą mėnesį pragyventi iš minimalios socialinės pašalpos.

Dar geriau, jei R. Alekna su visais patarėjais ir padėjėjais košėmis ir balta duona maitintųsi visus du mėnesius - iki kadencijos pabaigos. Miesto biudžetui tokia jų dieta būtų itin naudinga.

Nes dabar taip išeina, kad meras, vietoje to, kad išmokėtų nuolat vėluojančius atlyginimus kiemsargiams ir kelininkams, pats griebiasi kastuvo ir darbo metu eina kasti sniego. Bepigu jam kiek pasimankštinti, kai už savo darbą gauna 5 tūkst. litų mėnesinę algą. Už tokius pinigus ir Jūs, ir aš tą aikštę kastumėm net sušilę.

Ne ką mažiau atlyginimo už savo patarimus uždirba ir mero patarėjai.

Tačiau miesto aikštės, keliai ir šaligatviai taip ir lieka nenuvalyti, nes tiesioginio savo darbo meras neatlieka. Panašu, kad mero postą per prasidėjusią savivaldos rinkimų kampaniją šis konservatorius užėmė tik tam, kad įvairiomis viešųjų ryšių akcijomis pamėgintų pagerinti konservatorių pirmtako suterštą partijos įvaizdį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-07 16:04 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-06

E.Lementauskas : Kova prieš monopoliją jau tapo žalinga?

Naujienų portalas DELFI informavo savo skaitytojus, kad buvusio Vilniaus mero „tvarkiečio" Juozo Imbraso inicijuotas bylinėjimasis su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) dėl šilumos kainų sumažinimo sostinės biudžetui kainuos 16 tūkst. litų.

Informacija pateikiama taip, tarsi būtų peršama nuomonė, kad J. Imbraso pradėta kova prieš monopolininkus yra žalinga miestui! Atseit, geriau nedaryti nieko ir sutikti su visais Rubikono skaičiavimais, mokėti tiek, kiek jis paprašo.

Nors iš tiesų, absurdiškai skamba jau vien pats faktas, kad miesto meras turi kautis teismuose su valstybine institucija dėl gyventojų intereso!

Kita vertus, tie 16 tūkst. litų ištirptų skaičių jūroje, jeigu pamėgintume įsivaizduoti, kiek milijonų buvo sutaupyta, kai mero J. Imbraso pastangomis nebuvo pratęsta anksčiau su „Rubikonu" sudaryta sutartis dėl miesto mokyklų ir darželių šildymo ir šildymo sistemų priežiūros, pagal kurią kasmet buvo permokama 8-10 mln. litų.

Matyt, neatsitiktinai informacija apie J. Imbraso padaryta „žalą" vilniečiams pasirodė artėjant rinkimams į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, kurioje J. Imbrasas siekia sugrįšti į mero postą ir tęsti kovą prieš Rubikono monopoliją bei neleisti jai pelnytis vilniečių sąskaita.

Monopolininkai, kuriems pernai nepavyko buldozeriu prastumti šilumos ūkio nuomos sutarties pratęsimo, jaučia, kad jau greitai ši vilniečiams nenaudinga sutartis bus nutraukta.

Miesto šilumos tinklų valdymą į savo rankas turi perimti pati savivaldybė ir paslaugas vilniečiams teikti nesiekdama pelno.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-11 03:52 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-10

R. Paksas: „Skurdą mažintų tinkamos minimalios pajamos“

Atslūgus šventiniam šurmuliui, grįžta ne tik įprastas gyvenimo ritmas, bet ir kasdienės problemos, kurios po švenčių neretai atrodo dar aštresnės nei iki tol. Smagu tiems, kas po atokvėpio gali grįžti į darbą ir jaustis saugūs dėl rytdienos. Tačiau visai kitokia nuotaika apima neturinčius darbo ar gaunančius už jį normalaus pragyvenimo anaiptol negarantuojantį atlygį.

Praėjusiais metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria paragino visose Europos Sąjungos šalyse nustatyti minimalių pajamų lygį. Tinkamos minimalios pajamos šioje rezoliucijoje įvardintos kaip viena svarbiausių kovos su krize priemonių ir jos negali būti laikomos išlaidas didinančiu veiksniu. Jo užtikrintų pragyvenimo lygį ir skatina socialinę integraciją.

Europarlamentarai įvardijo, kad tinkamos minimalios pajamos turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. kiekvienos valstybės pajamų mediano. Medianas - tai skurdo rizikos riba. Lietuvoje, 2009 m. duomenimis, ji yra 831 litas vienam žmogui. Tačiau realybė mūsuose visai kitokia: iš minimalaus 800 litų atlyginimo atskaičius mokesčius, telieka apie 650 litų, iš kurių neretai tenka pragyventi ne vienam žmogui, o kelių asmenų šeimai.

Europos Parlamentas šia rezoliucija taip pat paragino pakeisti kai kuriose šalyse taikomas griežtas kovos su ekonomikos krize priemones ir prioritetą teikti darbo vietų kūrimui. Šį raginimą būtų labai pravartu išgirsti Lietuvos vyriausybei, mėgstančiai girtis, kad griežtomis priemonėmis „pažabojo" krizę, bet nematančiai, kad tos priemonės tūkstančius žmonių paliko be darbo ir pajamų.

Gyventojų užimtumo problemos ir socialiniai reikalai praėjusiais metais ne kartą buvo svarstomi Europos Parlamente. Tai klausimai aktualūs visoms bendrijos šalims ir nuolat ieškoma būdų jiems spręsti. Dar 2009 metų pabaigoje buvo pritarta siūlymui sukurti ES mechanizmą, kuri leistų teikti paskolas esamiems bei potencialiems bedarbiams, norintiems kurti mažas įmones ar pradėti savo verslą.

Tai įtvirtinančioje rezoliucijoje numatyta, kad darbo netekę asmenys savo verslui pradėti galės gauti iki 25 tūkst. eurų paskolą, nemokamai lankyti kursus bei gauti pagalbą parengiant verslo planą. Naudotis šia parama jau buvo galima nuo 2010 m. pradžios. Ji teikiama per valstybines bei privačias kreditavimo įstaigas. Per ketverius metus bedarbių kuriamo verslo kreditavimui numatyta skirti 100 mln. eurų ES paramos.

Tačiau kiekvienos valstybės piliečių galimybės pasinaudoti ES parama labai priklauso ir nuo pačioje valstybėje sukurto jos gavimo mechanizmo. Deja, Lietuvoje nedaugelis bedarbių gali pasidžiaugti ES paramos dėka susikūrę darbo vietą sau bei savo artimiesiems. Esu įsitikinęs, jog situacija pasikeistų, jei paramos gavimas būtų paprastesnis, prieinamesnis, apie jį žmonėms būtų pateikiama daugiau informacijos.

Prezidentas Rolandas Paksas yra partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-12 18:37 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-12

ATVIRAS LAIŠKAS

Lietuvos psichiatrų asociacijai, Lietuvos psichologų sąjungai, visiems pavieniams psichikos sutrikimų specialistams ir šiaip sveikai mąstantiems žmonėms
dėl Premjero Andriaus Kubiliaus diagnozės


Gerbiami psichologijos ir psichiatrijos sričių specialistai, 2011.01.12

esu labai susirūpinęs mūsų Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus sveikata. Net nebūdamas specialistas įžvelgiu tam tikrų nukrypimų nuo normos: neadekvatų situacijos vertinimą, kai kurių sąvokų nesuvokimą, nenatūralų dėmesio siekimą visais įmanomais būdais, net nusikalbėjimą. Kadangi Premjeras yra mums visiems be galo svarbus žmogus, jaučiu pareigą telkti jėgas ir jam padėti.

Kreipiuosi į Jus ragindamas pasidomėti, paanalizuoti šį neeilinį atvejį ir diagnozuoti Premjero ligą ar nurodyti, dėl kokių sveikatos sutrikimų galimi tam tikri svaičiojimai apie priimtą EŽTT sprendimą nušalinto prezidento Rolando Pakso byloje. A. Kubilius, būdamas atsakingas valstybės pareigūnas, žinomas politikas, teigė, kad tol, kol R. Paksas neatsiprašys, neatgailaus dėl savo veiksmų praeityje, konservatoriai ir jis pats nešvelnins buvusiam Prezidentui bausmės ir toliau neleis jam dalyvauti rinkimuose į aukščiausius valstybės postus.

Manau, kad toks teisingumo ir tiesos sąvokų nesuvokimas, jų iškraipymas, absoliutus susitapatinimas su sąžine, teisingumu, valstybe, teismais ir tauta kvepia asmenybės susidvejinimu ar susitrejinimu, didybės manija, paksofobija ar net šizofrenija, jei ne psichine, tai neabejotinai politine. Dėl šių mano įtarimų reikia kuo skubiau diagnozuoti, ar Premjeras A. Kubilius neserga kuria nors iš minėtų ligų.

Tikiuosi Jūs man ir visuomenei kuo skubiau padėsite išsklaidyti abejones dėl mūsų visų mylimo ir gerbiamo Vyriausybės vadovo sveikatos, nes jei mano įtarimai pasitvirtins, A. Kubilių reikės kuo skubiau šalinti iš einamų pareigų bent jau gydymo laikotarpiui.

Iš anksto dėkoju už pagalbą.

Seimo narys
Andrius Mazuronis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-20 16:52 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-18

ATSIDAVIMU PELNYTAS ĮVERTINIMAS

Prieš Šv. Kalėdas ypatinga žinia pasiekė Seimo narį Remigijų Žemaitaitį. Jo Šventenybė Popiežius Benediktas XVI suteikė jam apaštalinį palaiminimą, melsdamas gausių Dievo malonių bei Šv. Mergelės Marijos motiniško užtarimo.

Šį aukštą įvertinimą parlamentarui R.Žemaitaičiui įteikęs Upynos parapijos klebonas kun. Eduardas Steponavičius sakė, jog taip pagerbtas širdingas Seimo nario santykis su parapija, bendruomene, jo darbai, padėti paprastiems žmonėms su jais dalinantis jų problemomis. Šio jauno žmogaus supratingumas ir nesavanaudiškumas, suteikė jam tokį įvertinimą.

„Vatikane jau veikia institucija, kuri rūpinasi išskirtiniu gyvenimu bei darbais garsėjančių žmonių dvasiniu įvertinimu. Šilą tradiciją pradėjo dar Popiežius Jonas Paulius II. Šis įvertinimas tai gėrio liudijimas, skatinantis toliau tęsti gerus darbus. Apdovanojimui įtakos visiškai neturi žmogaus profesija ar visuomenėje užimama vieta. Svarbiausias kriterijus yra veikla.
Esu labai dėkingas parlamentarui R.Žemaitaičiui už visokeriopą pagalbą, remontuojant Girdiškės bažnyčią, varpine. Reikia pasakyti, kad Seimo narys Girdiškėje ir Šilalėje yra itin mylimas ir gerbiamas. Nepraėjo nė dviejų mėnesių, kai nusiunčiau į Vatikaną rekomendaciją atsižvelgti į jo darbus, ir štai sulaukėme geros žinios. Džiaugiuosi, jog žmonių siūlymas buvo išgirstas", - įteikdamas parlamentarui aukštą apdovanojimą, kalbėjo kun. E. Steponavičius.
Nustebintas netikėto įvertinimo, R.Žemaitaitis padėkojo visiems parapijiečiams ir Šilališkiams bei jų dvasiniam vadovui už ypatingą kalėdinę dovaną. Jis patikino esąs pasiruošęs ir toliau dirbti žmonių labui.

Eugenija BUDRIENĖ
Algimantas AMBROZA


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-27 19:45 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-27

Atidarytas Telšių rajono skyriaus rinkimų štabas

Sausio 21 dieną Telšiuose, Kęstučio 11, iškėlus Lietuvos, Telšių ir partijos vėliavas, atidaryta mūsų skyriaus rinkimų štabo būstinė. Čia mes rengsimės rinkimams, susitiksime su rajono žmonėmis ir priimsime jų pasiūlymus bei pastabas.

Atidarymo iškilmėse skyriaus pirmininkas Donatas Kaubrys sakė: „Tikiu mūsų žmonėmis, tikiu rajono ateitimi. Tikime, kad mūsų rajonas taps vienu geriausių regione. Džiaugiuosi, kad pavyko suburti stiprią komandą ir 95 procentais įgyvendinti 2007 metų savivaldybių tarybų rinkimams parengtą ambicingą programą, kuri anuomet daug kam atrodė populistinė. Mes teigėme, kad rajone bendros investicijos pasieks 500 milijonų litų, tačiau jau dabar jos sudaro per 600 milijonų litų".

Šiems rinkimams mūsų skyrius išleis specialų leidinį. Jame rinkėjams bus pateikta nauja programa, jos įgyvendinimo veiksmų planas, veiklos 2007-2010 metais ataskaita, išreikštos mūsų pozicijos dėl rajono raidos, pristatyti šiuose Savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvaujantys kandidatai. Rinkėjams mūsų veikla taip pat bus pristatoma dokumentiniu filmu, įsteigėme savo tinklalapį.

Dabar Savivaldybės taryboje iš 27 narių 12 yra partijos Tvarka ir teisingumas atstovai. D.Kaubrys tikisi, kad artėjantys Savivaldybės tarybos rinkimai skyriui bus sėkmingi ir pavyks išlaikyti, o gal net sustiprinti Taryboje turimas pozicijas.

Per pastaruosius ketverius metus mūsų skyrius sustiprėjo naujais nariais beveik dvigubai. Dabar partijos Tvarka ir teisingumas Telšių rajono skyriui priklauso 220 narių. D.Kaubrys pasidžiaugė, kad į skyrių įstoja vis daugiau jaunų žmonių.

Pasak mero, skyriaus pirmininko pavaduotojo Valdemaro Ramšo, išanalizavus kadencijos duomenis, akivaizdu, kad skyrius ne tik beveik įvykdė savo rinkimų programą, bet ir atliko papildomai daug tokių darbų, kurių anksčiau nebuvo galima numatyti. Rajone stengtasi investicijas skirstyti taip, kad jų naudą pajustų miesto ir miestelių žmonės, visos Savivaldybės kuruojamos sritys. Teko įveikti ir užgriuvusią sunkmečio naštą.

Savivaldybės administracijos direktorius, skyriaus pirmininko pavaduotojas Kęstutis Trečiokas pristatė naują programą ir jos veiksmų įgyvendinimo planą. Nauja programa tęsia mūsų suformuotas rajono raidos kryptis: sudaryti patrauklias sąlygas žmonėms gyventi Telšiuose ir miesteliuose; ne tik išlaikyti, bet ir tobulinti visas sritis; pritraukti kuo daugiau investicijų.

Partijos Tvarka ir teisingumas Telšių rajono skyriaus sąraše artėjantiems Savivaldybės tarybos rinkimams - 40 kandidatų. Tai - profesionali, patyrusi komanda, turinti idėjų ir žinių, kaip kurti ir įgyvendinti rajonui naudingus projektus. Daugumos kandidatų išsilavinimas - aukštasis. Kandidatai atstovauja įvairioms profesinėms sritims, rajono vietovėms.

Pasak K.Trečioko, Savivaldybės tarybos partijos Tvarka ir teisingumas frakcija visos kadencijos metu laikėsi demokratiškų principų: „Nė vienas sprendimas nebuvo siūlomas bei priimamas remiantis jėgos pozicijomis. Mes atsižvelgėme į visus siūlymus, o tai leido išvengti klaidų".

Savivaldybės iniciatyva jai priklausančiame viešėjame sektoriuje, pasak K.Trečioko, kiekvieną darbo savaitę buvo investuojama po milijoną litų. Mūsų skyrius tikisi kitą kadenciją šiuos tempus išlaikyti. O dabar, suprantama, svarbiausia ne tik įveikti sunkmetį, bet ir nesustabdyti veržliai vykusios rajono raidos.

Partijos Tvarka ir teisingumas
Telšių rajono skyrius


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-29 16:46 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-28

ATVIRAS LAIŠKAS Vilniečiams dėl kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąsajų su šildymo kainomis

Mieli vilniečiai,

tikriausiai sutiksite su manimi, kad Vilnius turi žinoti savo didvyrius! Turi žinoti, į kieno iš tiesų rankas po rinkimų atiduos vadovavimo mūsų visų ūkio, šilumos, socialiniams ir kitiems reikalas vairą. Todėl siūlau Jums iki galo perskaityti šį mano kreipimąsi ir susipažinti su politikais, nulėmusiais šiandienos šildymo Vilniaus mieste kainas. Pabaigoje rasite ir visą sąrašą pavardžių, daugelis iš kurių Jums tikrai pasirodys girdėta.

Dar Artūro Zuoko vadovavimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybai laikais buvo nuspręsta išnuomoti Vilniaus šilumos ūkį. Žiūrint šiandienos akimis, toks žingsnis atrodo mažų mažiausiai nepamatuotas ir neteisingas, juo labiau, kad pasirašius nuomos sutartį, šilumos kainos pakito ir iki dabar yra itin nepalankios vartotojams. Reikia pažymėti, kad šiai nuomos sutarčiai dar anuomet nepritarė nei Valstybės kontrolė, nei Ūkio ministerija, tuo metu vadovaujama Petro Čėsnos, nei Generalinė prokuratūra. Aiškus ir argumentuotas šių įstaigų prieštaravimas buvo išdėstytas raštu: „Vilniaus šilumos ūkio nuomos valdymas yra neefektyvus ir nenaudingas tiek miesto gyventojams - centralizuotai teikiamos šilumos vartotojams, tiek Vilniaus miesto savivaldybei, o galimos Nuomos sutarties pasekmės gali būti labiau žalingos nei naudingos tiek šilumos ūkio savininkei AB „Vilniaus šilumos tinklai", tiek ir Savivaldybei". Tačiau tuometė Vilniaus valdžia numojo į tai ranka. Tiksliau pakėlė ranką Taryboje, priimdama sprendimą šilumos ūkį išnuomoti. Bet ar teisinga atsakomybę primesti visai Vilniaus valdžiai, kai kiekvienas Tarybos narys balsuoja atskirai, vadovaudamasis savo galva?

Visi tuo metu „už" balsavę Vilniaus tarybos nariai iki šiol yra pasislėpę už kolektyvinės atsakomybės. Bet artėjant savivaldos rinkimams, manau, svarbu įvardinti konkrečius asmenis, pasmerkusius mus neįveikiamoms šildymo kainoms. Juo labiau, kad šiandien į Tarybą kandidatuoja tie patys asmenys. Paradoksalu, tačiau šiandien lyg niekur nieko jie mėto pažadus, jog išrinkti į Tarybą, sumažins būtent šildymo kainas! Ir kaip dabar mes galime jais tikėti?

Esu susirūpinęs mūsų visų ateitimi ir ateities kainomis. Jaučiu pareigą Jus informuoti, kad rinkdamiesi kandidatus į naują Vilniaus miesto tarybą galėtumėte atsispirti įvairioms spekuliacijoms ir nesąžiningiems pažadams. Juo labiau, kad naujai Tarybai vėl teks svarstyti 2017 metais pasibaigsiančios šilumos ūkio nuomos klausimą. Kas gali garantuoti, kad tie patys asmenys, kadaise pasirašę po šia nepalankia mums visiems nuomos sutartimi, o šiandien vėl kandidatuojantys, dar kartą neapsispręs mūsų visų nenaudai?

Mieli vilniečiai, šiuo tekstu aš nesiūlau ir neagituoju balsuoti už vienus ar kitus kandidatus. Tačiau kviečiu gerai apsvarstyti mano išdėstytus argumentus ir, renkantis kandidatus, apsispręsti teisingai.

O pabaigoje – žadėtas sąrašas pavardžių, sprendusių ir toliau spręsiančių mūsų likimus, jei tik mes suteiksime jiems galią.

Balsavo už Vilniaus šilumos tinklų nuomą su Dalkia

1. Rita Dapkutė - Lumbienė
2. Roza Dimentova
3. Tomas Ganusauskas
4. Algirdas Gricius
5. Laima Juozaitienė
6. Artur Kliukevič
7. Raimondas Lumbis
8. Vitas Mačiulis
9. Vidmantas Martikonis
10. Jūratė Noreikienė
11. Aleksandr Poplavskij
12. Remigijus Šimašius
13. Stanislovas Šriūbėnas
14. Zdislav Tryk
15. Algimantas Vakarinas
16. Artūras Zuokas
17. Algirdas Čiučelis
18. Jonas Endriukaitis
19. Vytas Miliauskas
20. Simas Ramutis Petrikis
21. Vytautas Sadauskas
22. Arvydas Šaltenis
23. Kęstutis Turonis
24. Dainius Žalimas
25. Vaclovas Jonas Blaževičius
26. Jurgis Mikaila
27. Kim Petrov
28. Jonas Kairys
29. Algirdas Karalius
30. Vidas Kundrotas
31. Regina Lopienė
32. Gediminas Adolfas Paviržis
33. Rimantas Vaitkus
34. Tadeuš Filipovič
35. Juzef Kvietkovskij
36. Vikentij Suchovej
37. Algis Čaplikas
38. Almantas Indriliūnas
39. Giedrė Kvieskienė
40. Rimantas Remeika

Kandidatuoja 2011 m. į savivaldą

4. Algirdas Gricius
8. Vitas Mačiulis
9. Vidmantas Martikonis
11. Aleksandr Poplavskij
13. Stanislovas Šriūbėnas
15. Algimantas Vakarinas
16. Artūras Zuokas
18. Jonas Endriukaitis
19. Vytas Miliauskas
21. Vytautas Sadauskas
23. Kęstutis Turonis
25. Vaclovas Jonas Blaževičius
26. Jurgis Mikaila
27. Kim Petrov
28. Jonas Kairys
29. Algirdas Karalius
31. Regina Lopienė
32. Gediminas Adolfas Paviržis
33. Rimantas Vaitkus
34. Tadeuš Filipovič
37. Algis Čaplikas
40. Rimantas Remeika

Viso: 22

Pagarbiai
Seimo narys Andrius Mazuronis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-01-29 16:48 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
Senoji gvardija verziasi atgal i valdzia, kitaip cia nepasakysi... :(

_________________
What is The Matrix?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-01 21:24 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-01-31

R.Paksas: „Kalbos apie renovaciją – valdančiųjų šantažo ir tarnystės energetikos pirkliams įrankis?“

Šilumos monopolijų žmonėms pateiktos milžiniškos sąskaitos už šildymą valdantiesiems buvo dar viena gera proga parodyti apsimestinį rūpestį renovacija. Iš tiesų gi Vyriausybė daro viską, siekdama nuteikti visuomenę prieš šį procesą. Negana to, didesnę renovacijos naštą užkraudami ant gyventojų pečių, konservatoriai siekia šimtaprocentinio atsipirkimo, kurio, sprendžiant socialines problemas, būti negali.

Vietoje burtažodžių apie renovaciją esantieji valdžioje galėtų pareikalauti, kad šilumos tiekėjai įvykdytų sutartyse numatytas investicijas į savivaldybių šilumos ūkius ir renovuotų šilumos trasas, kurios tirpdo sniegą net šalčiausiomis žiemos dienomis.

Niekas šiandien netrukdo vykdyti valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir įvairiausių organizacijų, kaip antai: švietimo, gydymo, socialines paslaugas teikiančių institucijų pastatų ir šilumos ūkio renovaciją. Juk taip būtų sukuriamos darbo vietos, panaudoti tie milijardai litų, apie kuriuos valdžia kol kas tik kalba.

Bet ji niekada to nedarys. Nes šiandieninė valdžia gina šilumos tiekėjų ir dujų importuotojų interesus. Nes kuo kiauresnis pastatas, tuo daugiau šilumos jam žiemą reikia. Kuo šilumos daugiau, tuo daugiau dujų tai šilumai pagaminti tenka importuoti į Lietuvą. Ne kartą sakiau ir dabar pasikartosiu: Ignalinos atominės elektrinės uždarymas ir akivaizdus valdžios nenoras derėtis dėl jos darbo pratęsimo taip pat buvo naudingas elektros ir dujų importuotojams.

Kas atsitiko, kai į energetikos monopolį pabandė įsibrauti verslas ir ūkininkai, panorę statyti vėjo jėgaines? Žemės ūkio ministerija atmetė ES paramos siekusiųjų paraiškas. Tiesa, teismas vienoje byloje jau pripažino, kad ministerija pasielgė neteisėtai. Tačiau šis vienos ministerijos veiksmų pavyzdys akivaizdžiai liudija valdžios tarnystę energetikos importuotojams bei jos pastangas realiais veiksmais tik tolinti Lietuvą nuo energetinės nepriklausomybės.

Bet grįžkime prie renovacijos. Jei būstų renovacija būtų suvokiama kaip valstybės rūpesčio savo šalies žmonėmis išraiška, neabejoju - šis procesas mūsuose jau būtų sėkmingai įsibėgėjęs ir mes taip katastrofiškai neatsiliktume nuo, pavyzdžiui, kaimyninės Lenkijos, kuri per keletą metų renovavo apie 70 proc. senų pastatų.

Renovacija sėkmingai vykdoma ir daugelyje Europos Sąjungos šalių. Ypač daug energetiškai netausių pastatų yra naujose bendrijos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Yra nustatyta, kad pastatams tenka apie 40 proc. Europos Sąjungoje sunaudojamos energijos. Bendrija yra įsipareigojusi iki 2020 metų penktadaliu, t.y., 20 procentų, sumažinti energijos vartojimą. Praėjusiais metais Europos Parlamentas priėmė direktyvą dėl pastatų energetinio naudingumo, kuri, tikimasi, padės šiuos įsipareigojimus įgyvendinti.

Lietuvoje pastatų renovavimui buvo numatyta skirti apie 8 milijardus litų. Tačiau šiandien jau akivaizdūs du dalykai: dabartinė valdžia visiškai nesuinteresuota renovacija. Na, o jeigu dėl akių jos ir bus imtasi, tai ji vyks pagal atskirų grupių atstovų, kurie į savo rankas yra paėmę šilumos ir energetikos ūkį, diktuojamas sąlygas tik dėl to, kad tokia renovacija jiems taptų dar vienu pasipelnymo šaltiniu.

Prezidentas Rolandas Paksas yra partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-01 21:28 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-01

Kovokime už sąžiningą medicinos sistemą arba emigruojantys gydytojai – baisios medicinos sistemos aukos

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų teko niršti poliklinikoje prie gydytojo kabineto. Sergantys, išvargusiais veidais žmonės nepatenkinti nei gydymo kokybe, nei aptarnavimo kokybe gydymo įstaigose. Bet ar teko kada pažiūrėti į išvargusius gydytojų, jų padėjėjų veidus? Neretai vienam šeimos gydytojui tenka daugiau nei tūkstantis pacientų.

Įkyrūs agentai

Žinoma, šiuo metu poliklinikose matome dvejopą situaciją - gydytojus, kurių kabinetų duris nesustodami varsto farmacinių kompanijų atstovai. Jie nuolat šmirinėja ilgais poliklinikų koridoriais bandydami įsiūlyti savo atstovaujamos kompanijos vaistus.

Nusipirkę gydytojų palankumą kelionėmis į egzotiškas šalis farmacininkai lobsta sergančių žmonių sąskaita. Prie tokių nesąžiningų gydytojų kabinetų ir eilės neretai susidaro ilgiausios - tenka laukti kol vaistus siūlantis agentas su gydytoju suderins visą pacientų mulkinimo planą. Juk teko visiems pastebėti, kad kai kurie mūsų mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomi gydytojai nesiūlo mums rinktis, o primygtinai bruka lapelį su jau nupiešta vaisto reklama.

Vidutinė alga - 1500 litų

Negalime leisti, kad mūsų sveikata būtų patikėta verslui. Tai brangiausias turtas, kuris gali garantuoti mūsų visuomenės gerovę. Tačiau ar dažnai susimąstome, kodėl šie gydytojai taip elgiasi? Ar žinote, kad vidutinė gydytojo alga siekia 1500 litų?

Ar susimąstome, kad pervargusio mediko namuose taip pat laukia šeima ir jo pečius slegia lygiai tokie patys buitiniai rūpesčiai kaip ir mus visus - milžiniškos sąskaitos už šildymą, brangstantis maistas. Jie, kaip ir mes visi, yra savo atsakomybės nesuvokiančių politikų pinklėse.

Neaplanko farmacininkai

Tačiau esame ir kitos grupės gydytojų.

Jų durų nevarsto prašmatnius pasiūlymus už atitinkamus sandorius siūlantys farmacininkų agentai, gydymo įstaigos vadovas nesirūpina nei jų ekonomine, nei socialine padėtimi. Tačiau jiems teka rūpintis kitais - šimtais ar net tūkstančiais pacientų.

Ir jiems tai pat nėra lengva. Ypač kai tenka kovoti su kolegomis, kurie turi aukštesnių prioritetų nei vykdyti Hipokrato priesaiką. Šie gydytojai nei anksčiau aprašyti nevažinėja prabangiomis mašinomis, o ir į keliones dėl tvirtų patriotinių interesų jų farmacinės kompanijos nevilioja. Tačiau tiek šiems gydytojas ir kitiems sąžiningiems medicinos sistemos darbuotojams yra sunku pasipriešinti medicinos verslui.

Išvyko nuo 5 proc. iki 7 proc.

Juk ligotu, sergančiu žmogumi naudotis yra patogiausia. Jis neretai nei gali apsiginti, nei įtarti klasta tokioje įstaigoje, kurios pagrindinė funkcija - už jo sumokėtus pinigus rūpintis jo gerove.

Ar žinojote, kad į kitas užsienio valstybes jau emigravo nuo 5 proc. iki 7 proc. mūsų šalies gabiausių medikų? Lietuvoje jie gavo pilnavertį, kokybišką išsilavinimą, tačiau buvo priversti ieškotis geresnės darbo vietos svečioje šalyje. Nesunku tokius žmones apkaltinti nepagarba savo tėvynei ir išpliekti dėl to, kad jie renkasi lengviausia kelią - geresnį uždarbį kitoje šalyje.

Išvyksta į Angliją, Suomiją, Daniją

Tačiau medicinos studentai vidutiniškai apie dešimt metų, ištisas dienas, kiti ir naktis aukoja mokslui, pažinimui. Ir viskas tik tam, kad galėtų kuo nuoširdžiau ir kokybiškiau atsiduoti savo pašaukimui - padėti sergantiems. Tačiau dabartinė sukurta sistema retai kam iš jaunų ir pažangių medikų leidžia save realizuoti, tenka pečius suremti su sustabarėjusiais ir bet kokia kaina savo postą saugančiais medikais. Nes senieji irgi bijo prarasti savo darbo vietas.

Tad ką renkasi jauni ir perspektyvūs medikai - emigraciją. Anglija, Airija, Danija, Suomija, Švedija, Norvegija, o nuo pavasario jau ir Vokietija išskėstomis rankomis laukia mūsų gydytojų. Jie žino - mūsų šalies piliečiai darbštūs, protingi, atsakingi ir gali sergančiais žmonėmis pasirūpinti geriausiai.

Vokietijai mūsų reikia

Tada kyla klausimas, ar mums patiems tokių specialistų nereikia? Negi mes nenorime, kad mūsų sveikata rūpintųsi protingi, atsakingi specialistai? Apie kokią aukštosiomis technologijomis pagrįstą Lietuvos ateitį galime kalbėti, jei net nesirūpiname, kad medicinos darbuotojai turėtų visus jiems reikiamus darbo įrankius ir patys darbe jaustųsi valstybės gerbiami.

Pateikti skaičiai yra praėjusių metų. Ir jei nesiimsime priemonių, Vokietijai atvėrus darbo rinką, kitais metais gali tekti kalbėti apie dar skaudesnes pasekmes.

Dingo 90 mln. litų

Tačiau kokius mes matome įstatymų leidėjų, Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmus? Šalis, neturinti jokios aiškios sveikatos strategijos, negali toli eiti. Medicinos sistema nėra vien ligoniai, medicinos sistema tai gydytojai, jų asistentai, administracijos darbuotojai. Tik tada, kai valstybė tinkamai rūpinasi medicinos darbuotojais, jie gali tinkamai pasirūpinti savo pacientais.

Valstybė buvo pažadėjusi skirti 90 mln. litų visos šalies mastu vysti elektronines medicinines paslaugas. Kiek rūpesčių būtų atkritę nuo pacientų ir gydytojų galvų, jei mes ramiai sėdėdami savo namuose galėtume internetu užsirašyti pas pasirinktą savo gydytoją - nereikėtų nei eilėse laukti, nei nervintis dėl paskirto laiko. Tačiau šie pinigai, skirti medicininės sistemos tobulinimui, ėmė ir išgaravo. Jų nebėra. Tad dar nežinia kiek reikės stovėti ilgose registratūros eilėse, kiek lūkuriuoti prie gydytojo kabineto.

Priversti mokėti

Sveikatos apsaugos ministerija ne tik nekalba apie šiuos pinigus, bet ir tyli paklausta, kodėl buvo sumažintas finansavimas visoms gydymo įstaigoms. Juk būtent šios, o ne kurios kitos institucijos yra atsakingos, kad jos piliečiai gyventų visavertį, sveiką ir kokybišką gyvenimą.

Sveikatos apsaugos ministerijai sumažinus finansavimą gydymo įstaigoms šios yra priverstos teikti mokamas paslaugas, nes kitaip išvis neišgyventų. Tai pykdo mus, mokesčių mokėtojus, kurie kiekvieną mėnesį valstybei moka privalomąjį sveikatos draudimą. Negi sveiktos apsaugos ministras abejingas Lietuvos piliečiams? Kodėl jam nerūpi, kad medicinos paslaugų sistema veiktų darniai?

Turi veikti skaidriai

Ilgos eilės prie gydytojų kabinetų susidaro ne tik gripo sezono metu, Lietuvoje siaučia ir kitos infekcinės ligos, nemažai jomis serga, neatsakingose šeimose augę paaugliai. Tokias problemas reikia spręsti nedelsiant, nes pasekmės ateityje gali būti skaudžios.

Sveikatos apsaugos ministras turi rūpintis, kad medicininių paslaugų sistema būtų aukšto lygio ir veiktų skaidriai, nes nuo šių paslaugų priklauso kiekvieno Lietuvos piliečio asmeninė gerovė. Neatiduokime mūsų piliečių likimų į nesąžiningo medicinos verslo rankas. Kovokime už sąžiningą ir kokybišką medicinos sistemą.

Paulius Paulionis
Partijos Tvarka ir teisingumas Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-04 21:16 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-03

A.MAZURONIS: VALDOVŲ RŪMŲ PAVYZDYS UŽKREČIANTIS

Reaguodamas į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad ketinama pradėti dar vieno visuomenei ne itin reikalingo objekto Vokės dvaro ansamblio rekonstrukciją, Seimo audito komiteto narys Andrius Mazuronis kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamas paaiškinti, kaip šis projektas bus finansuojamas, ar jam neplanuojama lėšų skirti iš valstybės biudžeto, koks bus jo atsipirkimas, kokių kreditorinių įsiskolinimų turi savivaldybė ir ar jos vadovai nemato kitų prioritetinių objektų, kuriems būtų galima skirti lėšas? Anot parlamentaro, keista, kaip miesto vadovai pirmenybę teikia didžiulėms paskoloms, kuriomis bus dengiamos ne taip trūkstamų Vilniuje mokyklų ar vaikų darželių statybos, o dar vienų „valdovų rūmų" įrengimas?

„Jau nebejuokinga darosi, kai šitaip švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai ne ten, kur reikia. Dar nespėjo pabaigti Valdovų rūmų statybos, į kurias preliminariais skaičiavimais bus sukišta daugiau kaip 350 mln litų, nors buvo planuota tik 100 mln. litų, pradeda svarstyti apie dar vieną niekam nereikalingą dvarą. Tad kyla pagrįstų abejonių, ar praėjus keletui metų mums vėl neteks sukti galvas, kur buvo ištratinti milijonai ir ką daryti su nesibaigiančiom statybom, kaip dabar yra su tais pačiais Valdovų rūmais", teigė parlamentaras.

Anot Seimo nario, nematyti nė vieno svaraus argumento, kodėl būtų verta veltis į brangias ne pirmo būtino objekto statybas.

„Valdovų rūmų pavyzdys aiškiai parodė, kad prieš pradedant tokio pobūdžio statybą, būtina viską itin detaliai apsvarstyti, įtraukiant visas suinteresuotas puses. Asmeniškai aš nelaikau svaria priežastimi argumento, kad šiuo dvaro kompleksu galės naudotis ne tik savivaldybė ar prezidentūra savo renginiams, bet ir ministerijos ar privačios kontoros. Tokių reprezentacinę funkciją atliekančių statinių ir dar net nebaigtų statyti mes turime užtektinai, tik spėkime jais naudotis. Jei šito proceso nekontroliuosime, greitu laiku Lietuvoje kiekvienas valdovas turės po rūmus, o visus juos išlaikys garbingi Lietuvos piliečiai," - teigė A.Mazuronis.

Parlamentaras tikisi, kad savivaldybė laiku apsigalvos ir atsisakys dar vieno plano švaistyti pinigus.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-17 16:06 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-07

Dėl A.Zuoko skleidžiamos Vilniaus gyventojams melagingos informacijos

A.Zuoko skrajučių pagalba skleidžia Vilniaus gyventojams melagingą informaciją prisiimant sau „nuopelnus", neva kai jis dirbo Vilniaus meru buvo mažos šilumos kainos, o jam 2007m. pralaimėjus savivaldybių rinkimus prasidėjo šilumos kainų augimas.
Visos problemos su šilumos kainomis ir aplamai su šilumos ūkiu Vilniuje prasidėjo kai p. A.Zuokas, būdamas meru 2002 02 14 d. prastūmė aferą ir išnuomavo 15 metų šilumos tinklų įmonę UAB „Vilniaus energija".
Savivaldybės įmonėje Vilniaus šilumos tinklai iki Nuomos sutarties 2002 03 31 prašymo (pasirašė A.Zuokas) su UAB „Vilniaus energija" šilumos kaina buvo mažiausia Lietuvoje nustatyta Kainų komisijos gyventojams 10,332 ct/kWh ir keletą metų nesikeitė.
Nuomininkas UAB „Vilniaus energija", kad laimėtų Nuomos konkursą pasiūlė šilumos kainą 10,125 ct/kWh. Laimėjusi Nuomos konkursą UAB „Vilniaus energija" jau nuo 2004 02 17 dienos padidino šilumos kainą iki 10,58 ct/kWh. 2006 05 29 dieną buvo padidinta iki 12,305 ct/kWh. Taigi šilumos kainos Vilniuje dirbant A.Zuokui meru augo nuo 10,332 ct/kWh iki 14,567 ct/kWh. Šis šilumos kainų augimas buvo ne dėl kuro kainų augimo (tuo metu kuro kainos buvo stabilios), o dėl UAB „Vilniaus energija" išlaidavimo, kurį tuo metu toleravo meras A.Zuokas, lėšas nukreipdamas į juodąją buhalteriją. Kuro kainos pradėjo sparčiai augti tik nuo 2007 metų pabaigos.
Dirbant Juozui Imbrasui miesto meru Kainų komisija 2008 06 26 neatsižvelgdama į savivaldybės pastabas, vienašališkai nustatė UAB „Vilniaus energija" šilumos kainą 22,56 ct/kWh, kuri išaugo net 55 proc.
Vilniaus meras Juozas Imbrasas 2008 07 16 dieną apskundė Kainų komisiją Vilniaus apygardos administraciniam teismui dėl neteisingai ir vienašališkai nustatytos šilumos kainos.
Vilniaus apygardos administracinis teismas pavedė ekspertams atlikti šilumos kainos ekspertizę. Energetikos ekspertai nustatė, kad 2008 06 26 nustatyta vienašališkai Kainų komisijos šilumos kaina 22,56 ct/kWh yra neteisinga ir ji turėtų būti sumažinta iki 19,41 ct/kWh. Meras Juozas Imbrasas 2009 metais veikiamas nepatenkintų verslo grupuosčių įtakos, tarybos nariams, buvo atstatydintas iš mero pareigų, o naujoji dauguma (konservatoriai, liberalcentristai, socialdemokratai ir A.Zuoko šalininkai) su konservatoriumi meru V.Navicku nedalyvavo teismo posėdžiuose ir atsisakė gint vilniečių interesus, o palaikė šilumos tiekėją monopolininką UAB „Vilniaus energija".
2009 m. gruodžio 18d. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą Juozas Imbrasas kaip Europarlamento narys ir Gediminas Rudžionis kaip Vilniaus miesto tarybos narys apskundė Lietuvos vyriausiam administraciniam teismui.

Deja Vilniaus miesto savivaldybės valdančioji dauguma meras V.Navickas, vicemerai R.Adomavičius ir G.Babravičius taip pat neatsiuntė į teismą savivaldybės atstovų ginti vartotojų interesų, siekiant sumažinti nepagrįstai didelę šilumos kainą.

Pagrindo tuo metu didinti šilumos kainą 55 proc. nebuvo, nes UAB „Vilniaus energija" audituotas pelnas pagal pelno (nuostolio) ataskaitą buvo 2004 m. - 26,132 mln.litų, 2005 m. - 35,984 mln.litų, 2006 m. - 39,973 mln.litų, 2007 m. - 41,96 mln.litų. Viso pelnas per 4 metus buvo 144 mln.litų.

Iš to nesunku padaryti išvadą, kam atstovauja ir ką gina savivaldybėje konservatoriai, liberalcentristai, socialdemokratai ir nepartinis A.Zuokas su jį palaikančiais neaiškios reputacijos draugeliais.
Šilumos kainos nuo 2008 metų pradėjo sparčiai didėti ne tik dėl kuro kainų augimo, o dėl nepagrįstai beveik du kartus išaugusių UAB „Vilniaus energija" išlaidų (atlyginimai, amortizacija, remontai, veiklos išlaidos, kitos išlaidos), kurios padidino šilumos kainą iki 30 proc.

Savivaldybės taryba, pažeisdama įstatymą, atsisakė svarstyti taryboje šilumos kainas, motyvuodama tuo, kad tai ne tarybos reikalas, o Kainų komisijos. Kyla klausimas kam tokia taryba reikalinga ir ką ji atstovauja.
Kainų komisija 2010 gruodžio 10d. su Vilniaus miesto tarybos pritarimu nustatė naują UAB „Vilniaus energija" šilumos kainą 5 metų laikotarpiui.
Specialistų teigimu nauja šilumos kaina išpūsta ir nepagrįstai didelė.
Nacionalinė vartotojų federacija kartu su vartotojais Juozu Imbrasu ir Broniumi Cicėnu 2011 m. sausio 14 d. apskundė Kainų komisiją Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris skundą teismmo nutartimi užregistravo ir prasidės nagrinėjimas iš esmės teismo posėdyje.

Bronius Cicėnas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-17 16:09 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-08

Vilniaus valdžia dengia monopolininkų planą prievartauti miestiečius

Vilniaus meras Raimundas Alekna blokavo tarybos nario Vinco Karčiausko siūlymą balsuoti Taryboje dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir UAB „City Service" sutarties, kurią Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pripažino sudarytą pažeidžiant įstatymus, nutraukimo, nors pats R.Alekna pernai pats pasirašė kreipimąsi į VPT dėl neleistinai perduotų mokyklų ir vaikų darželių administravimo UAB „City Service".

„Mūsų ekspertų skaičiavimais, Vilniaus miestas pagal šią sutartį permoka apie 8 mln. litų, kuriuos būtų galima skirti žmonėms, negalintiems atsiskaityti už šildymą ar gatvių tvarkymui, kitoms miesto reikmėms", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje atstovas Vincas Karčiauskas. Pasak jo, ši neskaidri sutartis yra viena iš Vilniaus monopolininkų sukurtų schemų, pagal kurią prievartaujami pinigai iš miestiečių.

V. Karčiauskas teigė, kad jau pernai rudenį įvykus akivaizdžiai neskaidriam konkursui, buvo kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad būtų užkirstas kelias sutarties pasirašymui. Nepaisant to, lapkričio 26 dieną savivaldybės vadovybė pasirašė sutartį su UAB „City Service".

Pagal galiojančią tvarką vartotojai su šilumos tiekėju privalo atsiskaityti pagal skaitiklių parodymus, tačiau savivaldybė sudarė sutartį su privačia įmone, kuriai už šildymą įsipareigojo mokėti fiksuotą 40 mln. litų kainą. Pasak V. Karčiausko, tokiu būdu sudaroma į pinigų plovimą panaši schema, nes skirtumas tarp faktinio energijos suvartojimo ir mokamos nustatytos fiksuotos kainos atitenka suinteresuotiems atstovams.

„Mes, Tarybos nariai, planavome jau vasario 9 dieną Vilniaus miesto tarybos posėdyje balsuoti dėl miestiečiams nenaudingos sutarties nutraukimo. Tačiau valdantieji su R. Alekna priešakyje staiga persigalvojo monopolininko naudai, nepaisant, kad pats meras inicijavo sutarties nutraukimą, nepaisant to, kad VPT nustatė akivaizdžius pažeidimus. Matyt, per daug milijonų šia sutartimi išprievartaujama iš vilniečių, kad užsimerkiama prieš akivaizdžius pažeidimus ", -- sakė V. Karčiauskas. Pasak jo, frakcijos Tvarka ir teisingumas atstovai balsuos už vilniečiams žalingos sutarties nutraukimą.

Pasak jo, balsavimas parodys, kurie Tarybos nariai atstovauja monopolininkų interesams, kurie dirba miestiečiams.

Vincas Karčiauskas
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-17 16:10 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-10

A.MAZURONIS: AR VTEK TARNAUJA POLITIKAMS?

Šiandien Seimo narys Andrius Mazuronis pakartotinai kreipėsi į Vyriausios tarnybinės etikos komisiją dėl susiekimo viceministro Arūno Štaro paskyrimo eiti viceministro pareigas teisėtumo. Parlamentaras liko nemaloniai nustebintas ir nepatenkintas Komisijos atsakymu į pirmą kreipimąsi. VTEK nurodė, jog pateikta informacija yra nepagrįsta ir nėra teisinio pagrindo kvestionuoti sprendimo skirti A.Štarą į viceministrus teisėtumo.

Anot parlamentaro, A. Štaro paskyrimas eiti viceministro pareigas yra dvigubo įstatymo nuostatų taikymo pavyzdys, mat A. Štaras net du kartus tos pačios VTEK buvo pripažintas pažeidęs viešų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimo įstatymą. Turintys tokių pažeidimų asmenys negali būti skatinami ar skiriami į aukštesnes pareigas net toje pačioje darbovietėje, kurioje eina pareigas, tačiau šiuo atveju A.Štaras vis tiek sėdo į viceministro kėdę. Šios pareigos yra neabejotinai aukštesnės nei Tarybos nario. Tačiau VTEK taip ne tik nemano, bet tarybos nario nelaiko ir valstybės tarnautoju. Su tokiu įstatymo traktavimu Seimo narys A. Mazuronis teigia visiškai nesutinkąs.

„Pagal VTEK išaiškinimą padaręs pažeidimą asmuo faktiškai gali eiti aukštesnes pareigas, tačiau jam draudžiama eiti žemesnes. Toks įstatymo aiškinimas prasilenkia su protingumo principu. Akivaizdu, kad VTEK politikuoja ir gina asmenis, kurie paskyrė juos būti jos nariais. Jokio objektyvumo nėra, akivaizdu, kad įstatymas traktuojamas pagal savus interesus", ‑ teigė A.Mazuronis.

Parlamentaro teigimu, nereikėtų užmiršti, kad renkant VTEK narius ir jų pirmininką pagrindiniai diskutuotini klausimai buvo jaunas amžius, kompetencija ir partinė priklausomybė. „Dauguma skiriamų narių neslėpė savo ilgametės priklausomybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai. Todėl dabar, gavus tokius įstatymo išaiškinimus, dar kartą kyla pagrįstų abejonių dėl Komisijos narių kompetencijos bei politinio nešališkumo", ‑ teigė A.Mazuronis.

Jei VTEK ir po pakartotino Seimo nario kreipimosi nepakeis savo sprendimo, pastarasis neatmeta galimybės kreiptis į teismą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-17 16:12 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-14

Seimas aiškinsis, kaip nustatyti šilumos tiekėjo sąsajas su namo administratoriumi

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, įvertinęs "Tvarkos ir Teisingumo" frakcijos atstovų, Seimo narių Valentino Mazuronio ir Almanto Petkaus sausio 24 dieną pateiktas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama panaikinti šilumos tiekėjo ir namo administratoriaus monopolį, nurodė įvardinti kriterijus, pagal kuriuos bus nustatoma, jog šilumininkas ir namą prižiūrinti įmonė yra susiję juridiniai asmenys. Taip pat Seimo kanceliarijos Teisės departamentas konstatuoja, kad "atsižvelgiant į Vyriausybės kompetenciją, nurodytą Energetikos įstatymo 5
straipsnyje, reikėtų gauti Vyriausybės nuomonę dėl teikiamo projekto".

"Inicijuosime sudaryti bendrą darbo grupę su Prezidentūros atstovais, nes Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad netrukus teiks Seimui įstatymų pataisas, kurių pagalba sieks atskirti šilumos tiekėjus nuo namų administratorių. Seimo teisininkai, įvertinę mūsų pateiktas analogiškas pataisas, nustatė, kad būtina nustatyti labai aiškius ir konkrečius kriterijus, pagal kuriuos bus galima identifikuoti, kuris šilumininkas yra susijęs su namo administratoriumi",- komentavo vienas iš pataisų iniciatorių Seimo narys Almantas Petkus.

Pasak jo, sąsajos gali būti įvairios - tie patys akcininkai, akcijų valdymas per kitas įmones, tie patys šilumą tiekiančių ir namą prižiūrinčių įmonių vadovai, jų giminaičiai. "Todėl reikia labai preciziškai nustatyti kriterijus, kad neliktų landų monopolininkui, kuriam svarbu daugiabučių šilumos punktuose maksimaliai atsukti sklendes",- sakė A.Petkus.

Sausio 24 dieną pateiktose Šilumos ūkio įstatymo pataisose siūloma ne tik išardyti šilumininkų ir namų prižiūrėtojų monopolius, bet taip pat numatyti, kad šilumos kaina būtų peržiūrima kasmet, atsisakant bazinės kainos, kuri šiuo metu nustatoma 5 - erių metų laikotarpiui. Be to, siūloma, kad šildymo kainas nustatytų savivaldybių tarybos, kurios geriau jaučia realią situaciją.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-17 16:13 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-15

A.MAZURONIS AIŠKINASI, AR AB TURTO BANKAS VYKDOMAS MEDICINOS ĮRANGOS VIEŠAS PIRKIMAS SKAIDRUS

Šiandien Seimo narys Andrius Mazuronis kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, STT, Finansų ministeriją bei Sveikatos apsaugos ministeriją prašydamas patvirtinti arba paneigti kilusius įtarimus dėl galimai neskaidraus AB Turto bankas vykdomo viešo pirkimo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos statomo korpuso medicininei įrangai įsigyti bei sustabdyti konkursą, kol tyrimas nebus baigtas. Anot parlamentaro, jį pasiekusi informacija, kad konkurso sąlygos buvo sudarytos vienai konkrečiai tiekėjų įmonei, kas neturėtų būti toleruojama.

„Valstybės viešųjų pirkimų praktika rodo, kad nors į sąlygas tiksliai ir nėra įrašoma, jog, pavyzdžiui, noriu pirkti Audi markės automobilį, tačiau nurodomas reikalavimas, kad automobilio priekyje ir gale turi būti uždėti keturi žiedai, jau yra sąlygų pritaikymas vienam konkrečiam gamintojui. Mano žiniomis, panašiai yra ir šiuo atveju. Aš siekiu skaidrumo. Jei mūsų atsakingos institucijos mano, kad tokia praktika yra normali, nepažeidžia įstatymų, toleruotina, tegu tai ir pasako. O jei vis dėlto mano įtarimai pasitvirtins, tuomet būsime laiku demaskavę dar vieną galimą korupcijos atvejį", ‑ teigė A. Mazuronis.

Seimo Audito komiteto nario įsitikinimu, atsakingos ir kontroliuojančios institucijos turėtų kuo greičiau šį atvejį ištirti ir pateikti savo išvadas bei neskubėti skelbti konkurso nugalėtojo. „Kadangi kalba neabejotinai eina apie milijonines sumas, mums visiems svarbu įsitikinti, kad konkursas vyksta skaidriai, o jei ne, tuomet užkirsti kelią neefektyviam valstybės lėšų panaudojimui", ‑ aiškino parlamentaras.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos – 2010-2011 žiema
StandartinėParašytas: 2011-02-17 16:16 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2011-02-15

R. Paksas: „Kuo labiau tolsta istoriniai įvykiai, tuo daugiau atsiranda didvyrių“

Jūsų dėmesiui pateikiame žurnalo „Aviacijos pasaulis" redaktorės Vilmos Jankienės parengtą ir sausio mėnesio žurnale pasirodžiusią publikaciją apie Lietuvai tragiškųjų 1991 metų sausio įvykius Lietuvos aerodromuose. Kai kurie dalykai iš to meto įvykių konteksto šiandien atrodo visiškai kitaip, negu buvo bandoma pateikti daugelį metų.

TIKROS ISTORIJOS

Sausio įvykiai prieš 20 metų aerodromuose
Vilma Jankienė


Arčiausiai nuo sostinės įsikūrusiame Kyviškių aerodrome prieš 20 metų buvo ruošiamasi slapta evakuoti svarbius valstybės asmenis, jeigu to prireiktų.

Sovietų Sąjungos agresijos fone keturiems S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubo lakūnams buvo patikėtas neįprastas slaptas uždavinys - prireikus išgabenti iš šalies aukščiausius valdžios pareigūnus, 8-10 žmonių. Krašto apsaugos departamento slenkstį dažnai mynė ir ten ilgai užsibūdavo tuometinis didžiausio Lietuvoje aeroklubo vadas Prezidentas Rolandas Paksas.

Apie tuos įvykius prisiminimais pasidalijo ROLANDAS PAKSAS ir buvęs aeroklubo vado pavaduotojas, dabar Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas ALVYDAS ŠUMSKAS.


Kokį riešutėlį krimto pilotai anuomet? R.Paksas prisimena, kad pagrindinis klausimas 1991 metų sausio dienomis buvo - ką galima nuveikti grėsmei pašalinti? Buvo bandoma išsiaiškinti, kokios yra priešininkų galimybės šturmuoti Aukščiausiąją Tarybą (dabartinį Seimą) iš oro, kokios yra galimybės priešų pasiklausyti, kokiais dažniais būtų galima juos išgirsti. Kariškiams buvo paaukotos suomių dovanotos radijo stotys DELCOM, kuriomis „pagaudavo", kas darosi eteryje. O aeroklubo nariai liko su rusiškais „čemodanais".

Buvo svarstomos ir utopinės idėjos

„Rimčiausia grėsmė, galvojome, bus sraigtasparnių Mi-8 ataka ir desantininkų nuleidimas ant Aukščiausiosios Tarybos stogo. Kad sunkiau būtų tai padaryti, imtasi įvairių priemonių. Idėjas gimdė daug drąsių žmonių, - pasakoja Alvydas. - Akrobatinio skraidymo meistras Leonas Jonys, vis klausdamas dzūkiškai, „kū cia galima padaryci", pasisiūlė sraigtasparnį taranuoti lėktuvu Jak-50! Rėždamasis į korpusą, nors ir dideliu greičiu, jakas būtų menkas taranas, tačiau kliudydamas sraigtasparnio uodegos sraigtą su išleistos važiuoklės ratu sraigtasparnį paralyžiuotų ir nuskristų toliau. Atseit, neturim iš ko šaudyti, tai nors tiek galim. Šis planas buvo rimtai svarstomas ir Krašto apsaugos departamente. Tačiau jo atsisakyta dėl to, kad orlaivių susidūrimas virš pastato būtų pavojingas (juk tomis dienomis ten rinkosi daug žmonių). Tačiau viena užduotis buvo labai konkreti: reikėjo suplanuoti, pasirengti ir apskaičiuoti galimą svarbių asmenų evakuaciją."

Pasirinktas lėktuvas An-2. Tuo metu jo borto numeris buvo 26, dažytas žaliai (vėliau jis perdažytas kitomis spalvomis ir ant borto užrašytas kitas numeris - 36). Išrinkti keturi pilotai, galintys atlikti šią svarbią misiją: Rolandas Paksas, Alvydas Šumskas, Robertas Noreika ir Stasys Verbaitis. Visiškai slaptai. Aeroklube daugiau niekas apie tai nežinojo. Kiek vėliau buvo įtrauktas dar vienas žmogus - inžinierius Konstantinas Šluinskis, tačiau jis žinojo tik tiek, kad lėktuvo „gali prireikti".

Tuo metu aerodrome dirbo ar skraidydavo apie 70 žmonių.

Užkoduotas maršrutas tilpo delne

„Mano užduotis buvo parengti maršrutą skrydžiui į Lenkiją, - pasakojo A.Šumskas. - Tiesiai skristi nesaugu, svarsčiau: neabejotinai siena bus užblokuota. Todėl maršruto kreiva linija vedė per Baltarusiją, link Gardino. Žinojau, kur yra kariniai aerodromai, iš kur gali pakilti lėktuvai, o kur lengvesnės galimybės pranerti. Maršrutas buvo užkoduotas ant perfokortos vien skaičiukais (žemėlapio juk kišenėje nesinešiosi!): pirmas stulpelis - kursas, toliau atstumas, skridimo laikas. Lenkijoje aerodromas nebuvo numatytas, pasikliovėm, taip sakant, vien Dievu. Žinojom tik, kad ten nuskridusių lenkai atgal neatiduos. Be to, neaišku, kiek turėsim kuro, todėl tolimesnio skrydžio ir neplanavome. Pirmasis aerodromas Lenkijoje - Suvalkų, paskui iki pat Varšuvos aerodromų nėra. Taigi, užduotis buvo tokia: sėkmingai pakilti, nutūpti Lenkijoje ir pasiduoti. Nesvarstėm ir kito svarbaus klausimo - skrisime dieną ar naktį. Būtume kilę bet kada, bet kokiu oru. Juk tuo metu buvo karas."

Rimtai laikytasi nurodymų nedalyvauti žmonių susibūrimuose prie Aukščiausiosios Tarybos ar televizijos bokšto - vengti dėmesio, būti lengvai pasiekiamiems (mobiliųjų telefonų nebuvo, todėl reikėjo budėti prie laidinių aparatų). Tikslas buvo reikiamu momentu bent vienam iš keturių patekti į aerodromą ir į lėktuvą. Viskas buvo apsvarstyta labai rimtai, net tai, kaip reikėtų pasirūpintų čia likusio piloto šeima.

Didvyrių vis daugėja

R.Paksas prisimena, jog ruoštis buvo ne taip paprasta, nes buvo klausomasi, sekama, stebima - viešai nepaposėdžiausi. „Aplinkui pilna skundikų ir stebėtojų. Nors nežinojome, kas ir kaip bus rytoj ar po kelių dienų, bet dauguma lietuvių (ir ne tik) tada buvo nusiteikę labai ryžtingai. Palikdavome namie šeimas, mažus vaikus ir darėme tai, kuo neabejojome. Turėjome vidinį užsispyrimą - juk mes lietuviai, tai reikalinga mūsų ateičiai, negi pasiduosime. Dabar galima vienaip ar kitaip viską pateikti. Paradoksas tas, kad kuo toliau, tuo tų didvyrių daugėja. Nepastebėjot?" - klausiamai į klausimus atsakė Rolandas. Ir pasakojo toliau.
Buvo suformuluota labai svarbi ir pati slapčiausia užduotis vienam pilotui, jeigu aerodromą užimtų, apsuptų ar nebūtų galima naudotis kilimo ir tūpimo taku... Antanas Klikna, dabar VGTU A.Gustaičio aviacijos instituto instruktorius, turėjo bet kokiu atveju nusileisti prie Seimo kitoje Neries upės pusėje numatytoje aikštelėje su keturviečiu lėktuvu Wilga 35A ir paimti tiek gyvo krovinio, kiek tik gali... Laimė, kad neprireikė...

Kuro užpylimas neliko nepastebėtas

Tačiau kaip slapta paruošti lėktuvą - kad niekam nekiltų klausimų? A.Šumskas vardija svarbias detales: žiemą iš lėktuvo kuras yra išpilamas visas arba atvirkščiai, bakai laikomi pilni. Tuo metu lėktuvo bakai buvo tušti. Kaip pripilti degalų, kad nebūtų akivaizdu, jog ruošiamasi skrydžiui? „Pabandėme. Vieną dieną pripildėme bakus. Po kelių valandų prisistatė desantininkai. Jie buvo informuoti, jog su An-2 ruošiamasi skristi... ir mėtyti virš miesto proklamacijas. Negavę angaro raktų, desantininkai išdaužė langus, pateko į vidų, bet pašniukštinėję ir nieko nepešę išvyko: lėktuvas ramiai stovi, proklamacijų neprikrauta. Paslaptį pavyko išsaugoti, nors įtampą jautėme nuolat. Laukėme įvykių kaitos, tačiau mūsų slaptas pasiruošimas, nors ir nebuvo oficialiai atšauktas, praėjus kiek laiko nutrūko. Pavasarį Kyviškės buvo užimtos, aeroklubo nariams pasiūlyta bendradarbiauti su naująja - kolaborantų - valdžia, tačiau didžioji dalis aviatorių apsisuko ir išėjo."

Aerodromą užėmė desantininkai

A.Šumskas ir R.Paksas abu mena aerodromo užėmimo dieną. Į Kyviškes sovietų kariniai daliniai atvyko 1991 metų pavasarį. Aeroklubo vadovai tuo metu buvo skrydžių valdymo bokšte. Ryte atvažiavo ginkluoti desantininkai su generolu Ginučiu Taurinsku (tuo metu buvo DOSAAF vadas) priešakyje ir įvykdė perversmą, dėl bendradarbiavimo su Lietuvos kariškiais iš pareigų nušalino aeroklubo vadą Rolandą Paksą. „Ubratj etogo" („pašalinti šitą") - po tokių žodžių kelias į aerodromą buvo uždarytas. Aeroklubo nariams buvo pasiūlyta bendradarbiauti su kolaborantų valdžia, tačiau liko tik mažesnė jų dalis - gal 10-15 žmonių, daugiausia aptarnaujantis personalas.

Vadovauti Kyviškėms buvo paskirtas Leonidas Trukšinas. Nuo tada į aerodromą patekti buvo galima tik su leidimais, prieiti tik iki užtvaros. Sumažėjo skraidymų, nutrūko mokymas. Naujieji šeimininkai verbavo visus pavieniui. Alvydą kelis kartus aplankė: „Ko tu klausai to Pakso? Ateik pas mus dirbti. Ką tu čia - argi blusa pašokinės prieš dramblį?" Tačiau A.Šumskas visąlaik šventai tikėjo, kad TAI laikina.

Aerodromo turtą bandė slėpti

Aeroklubo žmonės dar iki aerodromo užėmimo, jausdami, kad kariškiai čia ateis, stengėsi paslėpti kaip galima daugiau turto. Sudėtinga būtų Lietuvoj, esant kitai santvarkai, slėpti lėktuvus, tačiau apie tai buvo daug ir patriotiškai galvojama, kuriami planai: juk reikia ne tik nuskraidinti lėktuvą, jį kažkaip užmaskuoti, bet ir saugiai grįžti. Bet kokiu atveju, vietos technikai buvo žvalgomos, ruošiamos. Keletą Jak lėktuvų išskraidino į Telšius, tačiau po užėmimo jie greitai buvo grąžinti atgal. Paslėpti buvo ir benzovežis, autobusas, kranas, spec. drabužiai - dalimis, pas gerus draugus, skirtingose vietose. Autobuso ir krano naujoji valdžia ieškojo itin ambicingai ir ilgai. Pašnekovų teigimu, kai šis karas baigėsi, turtas į Kyviškes sugrįžo. Negrįžo tik areštuoti, Ukrainos mieste Šachtose remontuoti lėktuvai - pora An-2 ir 7 ar 8 akrobatiniai Jak-52.
„Gerai prisimenu tą dieną, kai į darbą ėjau, žinodamas, jog šiandien skraidinsime iš aerodromo lėktuvus. Kai tai pasakiau kolektyvui, nepraėjus valandai įsijungė visa sovietinė karinė sistema - Pabaltijo karinė apygarda, priešlėktuvinė gynyba, KGB, centrinio dosafo generolai, Lietuvos DOSAAF - galvojau, sudraskys mane į gabalus..."

Taika Kyviškėse

Po kiek laiko sugrįžo taika į Kyviškes. Rugsėjo 20 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubas buvo perduotas Krašto apsaugos departamentui. Spalio 14 dieną aeroklubas reorganizuotas į Savanoriškos krašto apsaugos tarnybos (SKAT) Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aviacijos eskadrilę.
1991 metų lapkritį, pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo, Kariuomenės dienos proga eskadrilės lėktuvai buvo papuošti Vyčio kryžiais. Lėktuvų ženklinimo tvarką ir schemą patvirtino SKAT štabo viršininkas plk. ltn. Jonas Gečas. Lietuvos Respublika dar neturėjo savo Karinių oro pajėgų, pirmasis skrydis su Vyčio kryžiumi pažymėtu An-2, pilotuojamas Zigmo Voverio ir A.Kliknos, buvo į Estiją, Piarnu, kur vyko Baltijos šalių karinių struktūrų vadovų pasitarimas. A.Šumskas juokiasi prisimindamas: „Palyda su apsauginiais, su ginklais, vos lėktuvas pakilo... Piarnu dar veikė rusų karinė bazė, kariuomenė nebuvo išvesta, todėl mūsų vyrai svarstė, kaip čia su tais ginklais atrodys, kuo tai gali baigtis. Žinoma, rusai kreivai žiūrėjo."
Alvydas ir Rolandas nepamiršta ir vizitų pas užsienio kariškius. Pasitarę su kai kuriais krašto apsaugos vadais, nuvyko pas draugus į Austriją, Šveicariją, į tenykštes karines dalis. Ten geranoriškai lietuviams padėjo sprendžiant karinių struktūrų sukūrimo, sienų apsaugos klausimus, patarė kaip ką daryti, ko reikia, kokių pareigybių, technikos, ir pan. „Beje, labai panašiai viskas ir įvyko. Ir šiandien tebevyksta, lyg pagal mūsų planą", - šypsosi R.Paksas ir A.Šumskas.

Eskadrilė veiklą nutraukė

Alvydo prisiminimuose - ir specialūs skrydžiai su Jak-18T, kartu su JAV ekspertu Romu Kilikausku. Skraidyta virš garsaus Šiaurės miestelio Vilniuje, virš Šiaulių aerodromo - buvo žvalgoma teritorija ir identifikuojamos vietos, kur rusai galėtų palikti uždelsto veikimo minų ar kitų diversijų pėdsakų. Nepriklausomybės pradžioje R.Paksas tapo SKAT aviacinio junginio vadu. Nuo 1992 iki 1996 metų A.Šumskas vadovavo SKAT S.Dariaus ir S.Girėno eskadrilei.
Skraidyti R.Paksas vėl pradėjo 1997 metais ir neapleidžia to užsiėmimo iki šiol. Dabar skraido su Mooney M20 ir džiaugiasi ne vien akrobatiniais skrydžiais, kurie, pasak lakūno, gali būti labai romantiški. Praėjusiais metais R.Paksas išmoko sklandyti ir gavo sklandytojo licenciją.
„Buvau dukart nušalintas - iš aeroklubo ir iš prezidento postų. Esu įsitikinęs, jog mane vertė žmonės, kurių šaknys tos pačios", - netikėtai išvedė politines paraleles R.Paksas.
KASP S.Dariaus ir S.Girėno eskadrilė veikė iki 2009 m. rugsėjo 30 d. Tada veikla buvo nutraukta, rinktinės orlaiviai perskraidinti į Karinių oro pajėgų aviacijos bazę, personalas perkeltas tarnauti į KOP ir kitus Lietuvos kariuomenės dalinius. Kyviškių aerodrome šiuo metu įsikūrę VGTU A.Gustaičio aviacijos instituto bazė ir S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007