forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2019-11-12 23:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-07-25 21:12 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-21

Žuvo Drakonas – tegyvuoja Drakonas, išėjo Abonentas – tegyvuoja Adomėnas

Stebina ne tai kas įvyko su pinigais, skirtais Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos kūrimui, atiduodant juos „saviems" adomėnams. Mano nuomone, ryškesnį politinės korupcijos pavyzdį rasti būtų sunku, bent jau Lietuvoje.

Stebina partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus, kovos su korupcija šauklio Arvydo Anušausko, visos Tėvynės sąjungos - krikščionių demokratų partijos reakcija į tai, ką bandoma padaryti su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.

Siekiama, kad Lietuvos aukštųjų mokyklų eilutę, o tai reiškia ir piniginių srautų, ateinančių į aukštąsias mokyklas dydį, kontroliuotų bei įtakotų valdžioje sėdintys adomėnai. Ir ne tik kontroliuotų, bet už tą kontroliavimą dar ir pinigus iš valstybės biudžeto bei ES skiriamų fondų gautų.

Niekaip nesuprantu, kaip tokioje mažoje valstybėje, kaip Lietuva, vienai akademinės visuomenės grupei priklausantys žmonės, šiuo metu turintys valdžios galią, gali objektyviai vertinti ar reitinguoti visas aukštąsias mokyklas Lietuvoje.

Jeigu ta grupė siekia koncentruoti galią skatinant ar baudžiant nepatinkančias aukštąsias mokyklas, perstumdant jas reitingų lentelėje, tada viskas aišku. Jeigu jie siekia pasišildyti rankas iš ES bei Lietuvos biudžeto lėšų, tai irgi aišku, tačiau tai neturi ir negali turėti nieko bendra su aukštųjų mokyklų mokslo kokybės kėlimu, skaidrumu, galų gale su realia aukštųjų mokyklų autonomija. Tai reiškia grubų adomėnų grupuotės bei valdžios, kuri ją remia, kėsinimąsi į aukštųjų mokyklų autonomiją, naudojant valdomą reitingavimo sistemą, kaip galingą ekonominio spaudimo instrumentą.

Nieko keisto, kad šiuose veiksmuose nieko blogo nemato pats Mantas Adomėnas ar Gintaras Steponavičius su savo patarėjais, nors po tokių įvykių nei vienas iš jų neturėtų išlikti savo postuose, tačiau kai nieko blogo čia neįžvelgia net finansų ministrė Ingrida Šimonytė ar premjeras Andrius Kubilius, tai darosi baisu.

Baisu dėl to, kas vyksta mūsų valstybėje, kas ir kokiais būdais ją valdo ar paprasčiausiai „melžia".

Gražiais siekiais kelias į pragarą grįstas. Gražių kalbų apie būtinumą sustiprinti aukštąjį mokslą Lietuvoje, apie skaidrumo didinimą, apie rūpestį jaunaisiais mūsų valstybės piliečiais iš šios valdančios daugumos mes girdime daug, o rezultatai...

Gabiausi jaunuoliai masiškai bėga iš Lietuvos vos baigę vidurines mokyklas, gi mes net nesugebame išsiaiškinti kiek ir kodėl jų išvyko. Gabius išaugintus ir išmokytus jaunus žmones mes atiduodame kitų valstybių aukštosioms mokykloms ir nerandame reikalo išsiaiškinti, kodėl tai vyksta, nors puikiai žinome, kad daugelis iš jų gyventi į Lietuvą nebegrįš niekada.

Aukštųjų mokyklų valdymą dabartinė valdžia stengiasi maksimaliai centralizuoti bei politiškai įtakoti, siekdami jų paklusnumo bei lojalumo esantiems valdžioje.

Skandalas su adomėnų siekiais kontroliuoti aukštųjų mokyklų reitingavimą - tik vienas fragmentas plačioje valdžios dėlionių mozaikoje.

Premjeras Andrius Kubilius gi žada:laimėsime Europos krepšinio čempionatą, laimėsime Euroviziją, sulauksime krizės pabaigos Lietuvoje...

Oi kažin, kažin, jeigu ir toliau taip...

V. Mazuronis yra partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, partijos frakcijos Seime seniūnas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-07-29 12:15 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-27

Vakaras V. Vysockio atminimui

Liepos 25 sukako lygiai 30 metų nuo žymaus rusų poeto, aktoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Vladimiro Vysockio mirties dienos.

Dviem dienom ankščiau salėje, kuria maloniai leido pasinaudoti Lietuvos žydų bendruomenė, į vakarą Vladimiro Vysockio atminimui, organizuotą asociacijos „Melos" V. Vysockio Klubo, susirinko jo kūrybos garbintojai.
Klubo pirmininko Boriso Šesternikovo parengtoje renginio programoje dalyvavo Vilniaus dainuojamosios poezijos mėgėjai (vadovė - Hana Vinokur).

Klausytojų sielas pakerėjo svečias iš Kauno Algirdas Šimkus, žinomas Lietuvoje atlikėjas, savo pasirodymus pagrindžiantis V. Vysockio kūryba. Jis atvežė dokumentinius Vysockio gyvenimo vaizdo įrašus.

Su dideliu susidomėjimu susirinkusieji klausėsi vakaro vedėjo Boriso Šesternikovo puikaus Vladimiro Vysockio eilių deklamavimo bei pasakojimo apie pastarojo gyvenimą ir kūrybą.

O papasakoti Borisas Šesternikovas galėjo tikrai nemažai - jau daug metų jis tyrinėja V. Vysockio kūrybą, susitikinėdavo su juo ir susirašinėdavo su Vladimiro motina Nina Maksimovna.

Vakaro eigoje klausytojai daug klausinėjo, o vedėjas atsakinėjo išsamiai ir išradingai.
Nežiūrint į karštą orą, susirinko pilna salė žmonių, tarp jų Rusijos Federacijos ambasados Lietuvos Respublikoje patarėjas Olegas Dadajevas ir Tautinių bendrijų namų direktorė Alvyda Gedaminskienė.

Nina Šesternikova
Vilniaus m. Tarybos narė,
Partijos Tvarka ir teisingumas tautinių mažumų komiteto pirmininkė


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-07-29 12:16 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-27

TVARKEČIŲ INICIATYVA, KLAIPĖDOS VAIKAI SERGANTYS CUKRINIU DIABETU, DALYVAVO BALTIJOS CIRKO PASIRODYME

Š.m. liepos 25 d. Klaipėdos klubo „Smalsučiai" vaikai skubėjo į paskutinį šio sezono Baltijos cirko pasirodymą Klaipėdoje. Vaikai garsiai diskutavo apie programą, kokie pasirodymai jų laukia, ko tikisi. Jų akys žibėjo laukiant susitikimo su jau pamėgtais personažais, klounais ir visiškais naujais cirko numeriais.

Klubas „Smalsučiai" vienija Klaipėdos miesto šeimas, kuriose auga vaikai sergantys cukriniu diabetu. Vaikai ir jų šeimos nariai dažnai susitinka, bendrauja, leidžia kartu laisvalaikį. Klubui vadovauja vaikų gydytoja, pediatrė Sigita Vainienė. Gavus partijos Tvarka ir teisingumas narių, europarlamentaro Juozo Imbraso visuomeninių atstovų Valerijono Bernoto (Klaipėdos Tarybos narys) ir Igorio Istomino kvietimą į Baltijos cirko pasirodymą, vaikai nudžiugo. „Dalyvavimas šiame renginyje šimtaprocentinis, ačiū Jums labai. Mums tai buvo netikėta ir labai malonu", - dėkojo partijos nariams ir Baltijos cirko vadovybei už puikiai surengtą akciją klubo „Smalsučiai" siela slaugytoja, dėstytoja Ingrida Puodžiukaitytė.

Ši šventė tapo realybe vaikams tvarkiečio Anatolijaus Larionovo ir Baltijos cirko direktoriaus Petro Variakojaus dėka. „Visada malonu matyti vaikų šypsenas, juk mes dirbame dėl jų", - sakė Baltijos cirko direktoriaus pavaduotoja Ieva Variakojytė-Reynshtrom, - „džiaugiamės sulaukė mūsų darbo įvertinimo, o geriausia padėka mūsų aktoriams aplodismentai". Aplodismentų tądien išties netruko. Vaikai džiaugėsi švente, linkėjo sėkmės cirko darbuotojams ir atsisveikino iki kitų metų.

Natalja Istomina,
Baltijos skyriaus pirmininko pavaduotoja


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-08-04 12:14 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-29

E.Lementauskas: ministras G.Steponavičius egzamino neišlaikė

Jeigu kiekvienam Vyriausybės ministrui kiekvienais metais reikėtų išlaikyti savo srities praktinį egzaminą ir pasitikrinti kompetenciją bei tinkamumą toliau eiti pareigas, kokios tai užduotys, arba tiksliau - darbinės situacijos galėtų būti?

Užsienio reikalų ministrui - supervalstybės vadovo vizitas arba diplomatinė krizė? Vidaus reikalų - riaušės, o gal kokios rezonansinės bylos tyrimas? Susitvarkę su tokiomis užduotimis, ministrai toliau galėtų eiti savo pareigas ar bent ramiai atostogauti.

Švietimo ir mokslo ministrui, be jokios abejonės, tokiu išbandymu kiekvienais metais tampa abiturientų atranka į aukštąsias mokyklas.

„Norėta kaip geriau, išėjo kaip visada", - ir šiemet konstatavo patys abiturientai.

Priėmimas į aukštąsias mokyklas nevyko sklandžiai: dieną, kai abiturienatai turėjo sužinoti, kur jiems pavyko įstoti, užstrigo bendrojo priėmimo internetinė sistema. Vėliau, jau „atsigavusi", sistema dar ilgai klaidino jaunuolius.

Dalis stojančiųjų, parašiusių apeliacijas dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų, net puolė į paniką, kai negalėjo prisijungti prie stojančiųjų duomenų bazės - jų pavardžių ten iš viso nebuvo.

Negana to, dar bent keli tyrimai parodė, kad ir patys brandos egzaminai nėra efektyvūs, neorientuoti į abiturientų kompetencijas, žinių patikrą, pasigendama tinkamo stojančiųjų nukreipimo į atitinkamas specialybes.

Tačiau ministras Gintaras Steponavičius šį kartą savo egzamino ne tik kad neišlaikė - jis net nebandė jo laikyti. Per patį priėmimo įkarštį ministras išėjo atostogų!

Parodykit bent vieną ūkininką, kuris per javapjūtę išvažiuoja atostogauti!

Todėl, jei per ateinačius rinkimus Vilniaus Lazdynų vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjai prisimins šį ministro egzaminą, toks politikas į Seimą jau neturėtų „įstoti".

Partijos Tvarka ir teisingumas atsakingasis sekretorius Evaldas Lementauskas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-08-04 12:16 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-30

Prezidentas Rolandas Paksas: „Kol A. Kubilius mina dviratį...“

Per praėjusius metus Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo daugiau kaip 6 procentais. Iš 27 Europos Sąjungos valstybių daugiausiai lietuvių paliko savo šalį. Tai tiesioginis dabartinės Lietuvos valdžios ir valdančiųjų partijų veiksmų ir priimtų sprendimų įvertinimas. Valstybės, kurioje valdžia rūpintųsi savo piliečiais, skatintų smulkų ir vidutinį verslą, netrukdytų dirbti ir užsidirbti, skirtų pakankamą dėmesį švietimui, sveikatos apsaugos sistemai, jos piliečiai nepaliktų.

Visus valdančiosios daugumos bandymus pasigirti niekais paverčia negailestinga statistika. Jos duomenys aiškiai parodo, kad šiandien Lietuva yra anaiptol ne viena iš pirmaujančių Europos šalių, sėkmingai gebanti šalinti krizės pasekmes, bet nuolat sukasi tarp paskutinių. Pirmaudami pagal emigracijos mastą, šiandien mes patenkame ir į autsaiderių "prizinį" trejetą pagal mažiausią ES minimalų mėnesinį darbo užmokestį, kuris sudaro tik 232 eurus. Žemiau už Lietuvą - tik Bulgarija ir Rumunija.

To nelemto „prizinio" trejeto nuo galo kandidate Lietuva yra ir pagal mirtingumą. Praėjusiais metais mūsų šalyje jis buvo ketvirtas tarp visų ES valstybių ir tik 0,4 procento buvo mažesnis už mirtingumą Vengrijoje, 0,7 proc. - mirtingumą Latvijoje ir 1,2 proc. - mirtingumą Bulgarijoje.

Lietuva ne tik išsivažinėja. Ji - ir išmiršta. Ir matyt, tik retorinis klausimas, ar prie šito neprisideda ir dabartinės valdžios politika? Nepaisant motyvų, kuriais bandoma argumentuoti, bet valstybėje, kurioje mirtingumas vienas iš didžiausių, valdančiųjų siekis atitolinti pensijinį amžių yra tiesiog pasityčiojimas iš savo piliečių.

Ketvirtoje vietoje nuo galo Lietuva yra ir pagal nedarbo lygį ES valstybėse. Net 18 valstybių nedarbo lygis gegužės mėnesį nesiekė ir 10 procentų, tačiau Lietuvoje jis sudarė beveik 18 procentų. Remiantis to paties „Eurostato" duomenimis, penktadalis Lietuvos gyventojų jau gyvena žemiau skurdo ribos, tuoj penktadalis darbingo amžiaus žmonių bus bedarbiai. Kaip tie žmonės išgyvens artėjančią žiemą, iš kokių lėšų išgalės apmokėti sąskaitas už šildymą ir kitas komunalines paslaugas?

Juolab, kad statistiniai duomenys apie santykinį kainų lygį taip pat neguodžia. Pavyzdžiui, duonos ir grūdų kaina 2009 metais penkiose ES valstybėse buvo mažesnė negu Lietuvoje. Trijų valstybių piliečiai ES pirko pigesnę mėsą negu lietuviai, o benziną pigiau pylėsi aštuonių valstybių piliečiai. Be to, už dujas ir šilumą lietuviai pernai mokėjau daugiau negu kai kurių Europos šalių piliečiai.

Tad kaip čia yra, kad europiečiams uždirbant daugiau, perkant pigesnius maisto produktus ir pilant pigesnį benziną negu Lietuvoje, ES valstybių premjerai nesisiūlo rašyti vadovėlių kaip įveikti krizę? Ir net nepuola džiūgauti, jeigu procentu ar dešimtąja jo dalimi ūgteli šalies bendrasis vidaus produktas. Matyt dėl to, kad šių valstybių politikoje nuo seno laikomasi principo nemeluoti savo šalies piliečiams, o siekis tinkamai spręsti visuomenės interesus ir atsakomybė prieš tą visuomenę yra pagrindinis politikų bruožas.

Šiandien Lietuvoje yra taip, kad apie tuos pačius reiškinius Vyriausybė ir šalies piliečiai turi kardinaliai priešingas nuomones. Štai, remiantis naujausių apklausų duomenimis, tik 2 procentai gyventojų teigia, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 63 - kad pablogėjo, o 34 procentai mano, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė.

Tad ko reikia, kad ne du, bet šešiasdešimt du procentai po metų pasakytų, kad jų finansinė padėtis pagerėjo? Visą Vyriausybės politiką būtina perorientuoti nuo lėšų taupymo į jų uždirbimo politiką. Reikia konkrečiais darbais, o nebe kalbomis imtis valstybinės pastatų renovacijos programos. Atsigręžkime į naudingas iškasenas, glūdinčias Lietuvos gelmėse, įgyvendinkime skatinimo ir lengvatų politiką smulkiam ir vidutiniams verslui.
Man atrodo, kad šiandien šalies ekonomiką turime statyti mažiausiai ant trijų stulpų: investicijų, eksporto ir vartojimo. Kuo jie bus tvirtesni, tuo greičiau atsigaus Lietuva. Būtinas ir ketvirtas stulpas - įstatymais ir teisėsaugos institucijomis paremta kova su kontrabanda ir korupcija, viešųjų pirkimų kontrolė ir griežtas lėšų taupymas valstybės institucijų veikloje.

Tik šių priemonių visuma, tinkamai jas įgyvendinus, gali pakeisti šalies žmonių gyvenimo kokybę, priartinti Lietuvą prie ekonomiškai stiprių ir turtingų Europos valstybių.

Prezidentas Rolandas Paksas yra partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-08-15 23:12 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-08-13

Tvarkiečių talka Ąžuolyne

Savaitgalį Kauną kliudžiusi gamtos stichija padarė daug nuostolių miestui ir gyventojams. Nors įvairios komunalinės tarnybos, gelbėtojai, energetikai dirbo be atokvėpio, tačiau buvo laukiamas kiekvienas talkininkas, pasiūlęs savo pagalbą.

Partijos Tvarka ir teisingumas Kalniečių skyriaus pirmininko ir miesto tarybos nario V. Vasilenkos iniciatyva trečiadienio popietę buvo suorganizuota talka, į kurią įsijungė gausybė partijos narių ir miestiečių. Kartu Ąžuolyną tvarkė žinomi sportininkai - pasaulio prizininkas M. Paškevičius, Europos čempionas K. Bauža, Europos prizininkas M. Labalaukis ir kiti.

Nuo audros nukentėjusiose parko zonose darbavosi per du šimtus partijos Tvarka ir teisingumas narių su šeimomis.

- Džiugu, kad žmonės supranta, jog reikia padėti, nes darbo iš tiesų yra daug, - kalbėjo seimo narys Rimas Antanas Ručys.

- Bendras darbas - ne tik nauda miestui, bet ir galimybė susidraugauti, pabendrauti neformalioje aplinkoje, geriau pažinti vieniems kitus, - seimo nariui pritarė Kauno vicemerė Loreta Kekienė, kuriai ši talka jau antroji šią savaitę - vakar ji kartu su Gruzijos ambasadoriumi padėjo tvarkyti zoologijos sodo aplinką.

Padirbėję iki vėlyvo vakaro, tvarkiečiai priėjo prie išvados, kad darbo likviduojant stichijos padarinius tikrai yra labai daug, todėl kviečia prie šios iniciatyvos prisijungti ir kitas partijas bei visuomenines organizacijas, nes konkretus darbas savo miestui yra žymiai naudingesnis už tuščią politikavimą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-08-30 12:47 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-08-30

E.Lementauskas: Vilniaus valdžia užkas 100 mln. litų?

Premjero A. Kubiliaus Vyriausybei švaistant pinigus gražuolių konkursams, Vilniaus valdžia planuoja griauti Nacionalinį stadioną, nes lėšų statybų konservavimui ar, juo labiau, gaivinimui, neliko.

Ir kaip galėtų likti, jei vien už galimybių studiją - patarimą, griauti ar statyti, miesto valdžia sumokėjo net 141 tūkst. litų. Nors tokia studija dar nesukurpta, vicemerui G.Babravičiui kažkokie „specialistai" jau paaiškino, kad „architektūriniai ir techniniai sprendimai yra šiek tiek morališkai pasenę, todėl griauti viską ir pastatyti naują stadioną būtų pigiau negu pratęsti senas statybas".

Vicemerui norisi priminti, kad žymaus Lietuvos architekto Algimanto Nasvyčio prieš 20 metų sukurtas stadiono projektas, prieš trejus metus atnaujinus statybas, buvo taisomas ir keičiamas dalyvaujant pačiam autoriui ir atsižvelgiant į vokiečių ekspertų pastabas bei šiuolaikinius reikalavimus.

Aišku, tai ne Zaha Hadid, bet gal vilniečiams tiktų?

Nacionalinis stadionas šiandien, kai nedarbo lygis šalyje jau pasiekė 18,3 proc., turėtų būti vertinamas ne vien tik kaip brangiai kainuojantis betono ir metalo konstrukcijų objektas. Ši statybų aikštelė, kurioje jau investuota 100 mln. litų - tai ir darbo vieta 1 tūkstančiui darbininkų.

Ir be brangiai kainuojančių galimybių studijų galima nesunkiai įsivaizduoti, kiek pinigų toks objektas pritrauktų į Vilnių, jei pagaliau būtų pastatytas ir jame vyktų sporto varžybos. Štai Futbolo federacijos prezidentas skaičiuoja, kad į Kauną vienerių rungtynių stebėti atvykę tūkstančiai škotų čia paliko 6 mln. litų - vienas toks škotų atvažiavimas yra tas pats, kaip pusė Europos krepšinio čempionato pelno!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007