forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2020-02-23 23:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-04-26 02:25 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-22

"Kai bus nukirstas paskutinis medis, žmogus suvoks, kad pinigai yra nevalgomi"

Kad taip neatsitiktų, nemažas partijos Tvarka ir teisingumas Raseinių skyriaus narių būrys akcijoje "Darom -10" dalyvavo sodindami mišką.

Daugumai akcijos dalyvių eglaičių sodinimo patirtis buvo pirmoji. Tad pradžioje Viduklės girininkijos girininkas Raimondas Juzikis entuziastus pamokė, kaip eglaites pasodinti, kad šios prigytų ir pabrėžė, kad svarbiausia - saugoti šaknis nuo saulės, tuomet sodinukai lengviau prigis. Pamokė kaip naudoti sodinimui skirtą kastuvą. Išklausę paskutiniąją instrukcijos dalį apie tai, jog medeliai sodinami dviese - vienas žmogus kasa duobelę, o kitas deda į ją daigą, visi suskubo "poruotis" ir kibo į darbą.

Fizinio darbo kasdien nedirbantis miško sodintojas LR Seimo narys, Raseinių skyriaus pirmininkas Remigijus Ačas tikino, kad paimti į rankas kastuvą - vienas malonumas. Ypač kai žinai, kad po metų kitų šioje vietoje galėsi pasidžiaugti miško jaunuolynu.

Europarlamentaro R.Pakso atstovė A. Radčenko perdavė europarlamentaro palinkėjimus.

Į priekį netrukus išsiveržė nemakštiškės Stasė Kedavičienė ir Donata Tautkuvienė, raseiniškių Antosevičių šeimyna. Uoliai darbavosi Živilė, Audrius ir Deimantė Kazlauskai, poroje dirbantys R. Maciukevičius ir J. Garliauskienė, R.Ačas ir G. Valinčienė, T. Sorius ir N. Kaminskienė, S. Žilinskas ir G. Čepliauskienė ir kt.

Nuoširdžiai dėkojame pamiškės sodybos šeimininkui Vytautui svetingai priėmusiam papietauti. O skaniais šaltibarščiais ir bulvėmis su "munduriukais" mus vaišino Reda Tamulevičienė ir jos dukra Enrika. Šį patiekalą paruošė Birutė Narušienė. Savo sugauta ir parūkyta žuvimi - Jonas Antosevičius. Vaišino mus ir girininkas R. Juzikis.

- Skirstomės džiaugdamiesi, kad darom gerą darbą, dėl kurio mums yra malonu, ir atvažiavę į šį Viduklės girininkijos kampelį galėsim patys sau pasakyti - šitą mišką sodinome ir mes", - kalbėjo kartu su sūnumi Luku darbavęsis E. Dmitrijevas.

Skyriaus pirmininko pavaduotoja A. Radčenko


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-04-26 02:32 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-22

Į aplinkos tvarkymo akciją „Darom“ šeštadienį įsijungė ir 32 partijos „Tvarka ir teisingumas“ Prienų skyriaus nariai su šeimomis

Jie švarino pakeles ir šlaitą prie įvažiavimo į Prienus - rinko šiukšles,kirto medžių atžalas.

Kaip teigė skyriaus pirmininkas Vytautas Kamblevičius, talkininkų darbas buvo ženklus - išvežtos kelios priekabos šiukšlių. Talkos dalyvius aplankęs Prienų seniūnijos seniūnas Algimantas Matulevičius ir jo pavaduotoja Irena Stasytienė pasidžiaugė partiečių iniciatyva. Kiekviena šeima atsinešė po inkilą, juos iškėlė
seniūno nurodytose vietose Prienų šile.

Talkininkai nusifotografavo atminčiai, vėliau, europarlamentaro Rolando Pakso padėjėjos Angelės Leikauskienės pakviesti, jos kieme susirinko bendriems pietums.

- Popietę praleidome smagiai - iš pradžių naudingai padirbėjome,po to vaišinomės, bendravome.
Laikas neprailgo ir kartu atėjusiems vaikams - jie taip pat dalyvavo talkoje, o vėliau iki valios prisižaidė,
- sakė A.Leikauskienė.

„Gyvenimo" inf.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-04-26 02:33 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-22

NELEISKIME PRIVATIZUOTI MIŠKŲ

Pastaruoju metu vis plačiau diskutuojama, kaip būtų įmanoma (ir kuo greičiau) valstybei atsikratyti valstybinių miškų. Paprastai sakant - juos privatizuoti. Tokią idėją itin palaiko dabartinė valdančioji dauguma.

Miškai sudaro 7 proc. Lietuvos nacionalinio turto vertės. Miškų sektorius 2007-aisiais sukūrė 3,3 proc. valstybės bendrojo vidaus produkto (BVP). 71,7 proc. visų Lietuvos miškų yra ūkinės paskirties, o tai yra svarbi ir neatskiriama šalies ūkio dalis, svarus pajamų šaltinis miškų savininkams, įmonėms.

Miškų urėdijos 2007m. gavo 515,5 mln. Lt pajamų (123,2 mln. Lt daugiau nei 2006m.). Pagrindinis pajamų šaltinis - apvalioji mediena ir nenukirstas miškas. Apvaliosios medienos parduota 3147,3 tūkst. m³. Už parduotas sėklas ir sodmenis, kitas prekes bei suteiktas paslaugas gauta 48,8 mln. Lt. Tačiau pajamos negali būti tapatinamos su pelnu - juk kiekviena įmonė turi ir išlaidų. Bendros visų šalies miškų urėdijų išlaidos 2007m. buvo 424,4 mln. Lt (57,7 mln. Lt daugiau nei 2006m.). Didesnės išlaidos susidarė dėl to, jog buvo diegiamos naujos darbo technologijos, gerokai pabrango degalai bei padidėjo medienos ruošos įkainiai. Ir vis dėlto valstybinis miškų ūkis gavo 74 mln. Lt neaudituoto grynojo pelno. Iš jo 34 mln. Lt buvo rezervuota valstybinės reikšmės miško žemės įregistravimui Nekilnojamo turto registre. Į valstybės biudžetą sumokėta 133,3 mln. Lt mokesčių (2006 m. - 96 mln. Lt). Privalomųjų atskaitymų į valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką priskaičiuota 23,3 mln. Lt.

Tačiau kaip teigia Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, nepaisant ilgametės patirties, miškų ūkis susiduria su didelėmis problemomis: stringa miškų grąžinimo procesai, neefektyviai tvarkant ūkį, švaistomos lėšos. Plati valstybinė struktūra yra nelanksti ir negali užtikrinti efektyvaus bei konkurencingo miškų sektoriaus. Todėl svarbu svarstyti, kaip Lietuvos valstybinių miškų ūkis galėtų būti valdomas efektyviau.

"Miškų valdymas ir medienos realizavimas nėra valstybės funkcija, ir valstybė neturėtų tuo užsiimti", - teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertai, kurie miškininkystę prilygina žemdirbystei, žvejybai, medžioklei bei kitoms sritims, kur valstybė ūkinės veiklos beveik ar visai nevykdo. LLRI specialistų nuomone, privatizavus valstybinius ūkinius miškus, jų priežiūra ir būklė pagerėtų, "nes savininkas yra suinteresuotas saugoti savo nuosavybę, kad galėtų iš jos gauti naudos". Aiškinama esą sumažinus urėdijų skaičių ir perdavus visas galimas funkcijas vykdyti privatiems subjektams, atsirastų aktyvesnė konkurencija, pagerėtų ekonominiai rezultatai, miškams valdyti valstybė išleistų mažiau lėšų, o jos biudžetas pasipildytų didesnėmis įplaukomis. Anot laisvosios rinkos ekspertų, valstybiniai miškai yra prižiūrimi iš mokesčių mokėtojų pinigų, tai žmonėms kasmet kainuoja apie pusę milijardo litų.

Miškininkų argumentai kitokie - darbai giriose finansuojami ne iš biudžeto, o iš pajamų, gautų už parduotą medieną. Tačiau LLRI ekonomistai įsitikinę, jog ir tai yra mokesčių mokėtojų pinigai, mat valstybiniai miškai yra bendra valstybės piliečių nuosavybė.

Akcentuodami, kad Europos Sąjungoje (ES) privačių miškų yra apie 60 proc., o valstybinių - apie 40 proc., LLRI daro išvadą: reikėtų privatizuoti visus ūkinės paskirties miškus (71,7 proc.), o valstybės institucijoms palikti tik išskirtinius objektus, gamtos paminklus.

"Privatizavus visas galimas teritorijas bei sumažinus reikalavimus ir apribojimus privatiems savininkams, pagerėtų miško priežiūros bei realizacijos kokybė, visuomenės gerovė", - teigia LLRI ekspertai.

LLRI viceprezidento Giedriaus Kadziausko nuomone, miškų valdymas bei medienos realizavimas nėra valstybės funkcija, todėl ji ir negalėtų tuo užsiimti.

„Valstybė privalėtų valdyti tik tą turtą, kuris yra būtinas, vykdant valstybės funkcijas. Medienos gavyba tokia nėra. Dėl tos priežasties ūkiniai miškai neturėtų priklausyti valstybei. Analogiškos funkcijos yra atliekamos privačiame sektoriuje rinkos sąlygomis.

Šiuo metu urėdijos neturi motyvacijos dirbti efektyviai. Jos tarpusavyje konkuruoja tik iš dalies, nesudaromos sąlygos plėstis efektyviau veikiančiai urėdijai, o pasiekianti prastesnius rezultatus nėra priversta trauktis, persitvarkyti ar stabdyti veiklos. Tokioje nekonkurencinėje aplinkoje, esant daug urėdijų, stebimas neefektyvus lėšų naudojimas. Urėdijos neturi motyvacijos siekti išskirtinių rezultatų, gerinti savo produktyvumo bei pelningumo, nes šitai neturi įtakos jų finansavimui. Kadangi valstybinių miškų savininkas yra valstybė, urėdijos atlieka valdytojo funkciją ir nėra suinteresuotos tobulinti savo veiklos efektyvumo bei pelningumo. Mažinant urėdijų skaičių bei perduodant visas galimas funkcijas privatiems subjektams, būtų sukurta terpė atsirasti aktyvesnei konkurencijai ūkinių miškų sektoriuje. Tai paskatintų veiklos procesų tobulėjimą. Konkurencija laisvojoje rinkoje yra vienas svarbiausių progresą, produktyvumą ir veiklos efektyvumą skatinančių aspektų. Sėkmingesnės įmonės išlieka, plečiasi, prasčiau dirbančios pasitraukia. Kadangi ūkinių miškų auginimas, priežiūra bei medienos realizavimas yra verslo šaka, tai neturėtų būti valstybės institucijų funkcija. Todėl juos būtina privatizuoti. Kitų miškų (apsauginių, rezervatų ir specialios paskirties) valdyme turėtų būti remiamasi kuo mažesnio valstybės įsikišimo principu, leidžiant privatiems subjektams atlikti didžiąją dalį funkcijų.

Istorija parodė, kad tas, kas yra privačiose rankose, dažnai pergyvena ilgiau ir geriau nei valstybinėje nuosavybėje. Svarbu, jog būtų sudarytos galimybės nevaržomai įsigyti, ar tai būtų Lietuvos piliečiai ar įmonės, ar užsienio kapitalo įmonės", - teigia LLRI viceprezidentas G. Kadziauskas.

Taip pat LLRI siūlo priežiūros, apsaugos ir valdymo veiklą valstybiniuose miškuose perleisti privatiems subjektams, kurie būtų pasirenkami per viešus paslaugų teikimo konkursus. Neva konkurencinė aplinka užtikrintų geresnę paslaugų kokybę ir mažiausią jų kainą.

Dar LLRI yra tos nuomonės, jog reikėtų įvesti medienos prekybos biržą. Anot jų, šiuo metu veikianti prekybos žaliavine mediena tvarka, kai kiekviena urėdija turi po kelis pardavėjus ir kai pirkėjai yra verčiami pirkti ketvirčiui ar net pusmečiui, be galimybės koreguoti kainą, yra neefektyvi.

„Centralizuotas valstybinių miškų medienos aukcionas užtikrintų valstybinės medienos pardavimą rinkos kaina mažiausiais kaštais. Biržoje būtų prekiaujama kuo mažiau apdorota mediena arba, geriausiu atveju, stačiu mišku. Tokiu būdu būtų sumažinamas darbų kiekis valstybiniame miškų ūkio sektoriuje, medienos pirkėjai atliktų kirtavietės paruošimo, kirtimo darbus. Centralizuotos sistemos įvedimas jau yra numatytas, tačiau dar neįgyvendintas",- įsitikinę miškų privatizacijos šalininkai.

„Miškai - svarbiausias šalies atsinaujinantis gamtos turtas. Jų reikšmė yra neįkainojama, formuojant Lietuvos kraštovaizdį, kuriant piliečiams gyvenimo aplinkos kokybę ir sąlygas poilsiui. Miško produkcija yra svari dalis šalies ekonomikoje. Nepaisant miško nuosavybės formos, miškas pirmiausia yra nacionalinis turtas, kuris turi būti tinkamai saugomas bei tvarkomas, o jo teikiamos gėrybės racionaliai naudojamos ir išsaugojamos ateities kartoms",- dėstoma kovo 18 d. Seimo priimtoje rezoliucijoje.

Stebint ir analizuojant LLRI dėstomus teiginius, peršasi nuomonė, kad privalome elgtis priešingai nei mums rekomenduoja neaiškių tikslų siekiantis LLRI. Tuo labiau, jog šis institutas nėra valstybinė įstaiga. Tai - privačių asmenų sukurtas būrelis, kuris ir yra suinteresuotas perleisti valstybinius miškus į privačias rankas. Todėl siekdami tinkamai subalansuoti miškų ūkio vystymąsi bei vieningą miškų ūkio politikos formavimą ir įgyvendinimo tęstinumą, privalome, didinant Lietuvos miškingumą, apželdinant mišku nederlingiausius bei kitus nenaudojamus žemės plotus, kuriuose miško įveisimas prisidėtų prie Lietuvos ekologinio stabilumo, užtikrinti miško ekosistemų tvarumą, biologinės įvairovės išsaugojimą ir visuomenės bendrųjų reikmių, susijusių su miškais, tenkinimą. Taip pat turime, neviršijant moksliškai pagrįstos subalansuotos miškų kirtimo normos, derinant miškų ūkio galimybes su šalies ūkio poreikiais, užtikrinti racionalų, nepertraukiamą bei subalansuotą miško išteklių naudojimą. Valstybinės reikšmės miškų pardavimas (privatizavimas) turėtų tiktai trumpalaikę socialinę - ekonominę naudą. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje saugant miškų urėdijų, nacionalinių parkų ir kitiems valdytojams priskirtų valstybinės reikšmės miškų statusą bei esamas apimtis, kurios turi didelę reikšmę tvarkant ir naudojant šalies miškus (juose yra suformuota per 80 proc. saugomų teritorijų, rezervatų, rekreacinių, apsauginių ir kitų specialios paskirties miškų), tai būtų ypač žalinga.

Pastaruoju metu į savotišką akciją privatizuoti valstybei priklausantį turtą įsitraukė ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Jos vadovai, galbūt siekdami, kad įstaigos nepaliestų reorganizacija ar pertvarkos, ir mėgindami įtikti valdantiesiems, atlieka veiksmus, kurie dažniausiai jokių teisinių pasekmių neturi. Tokie vieši STT išsišokimai kelia daug abejonių. Dalyvaujant susitikimuose su įvairių urėdijų urėdais bei darbuotojais, tenka išgirsti, jog tai galima vertinti kaip savotišką signalą jiems dėl per didelio savarankiškumo ir nepaklusimo valdžiai. Bet ar visuomet tikslas pateisina priemones? Tikėkimės, kad bent jau kol kas valstybinių miškų nepavyks perduoti privatininkams, o mes dar turėsime galimybę laisvai džiaugtis bei naudotis jų teikiamais ištekliais.

Remigijus ŽEMAITAITIS
LR Seimo narys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-04-26 02:34 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-22

Šilutiškiai aukojo aklam berniukui

Šeštadienį „Pamario" prekybos centre apsilankę gyventojai, galėjo prisidėti prie akcijos „Pavasarinis gerumo dvelksmas", kurios tikslas buvo surinkti lėšų trejų metų šilutiškio Kristijano akių operacijai.

Berniuko regėjimas pradėjo silpti nuo trečio gyvenimo mėnesio, dabar jis visiškai nebemato. Jo mama berniuką ne kartą rodė patyrusiems akių ligų specialistams, kurie tvirtino, kad būtina operacija. Gegužės pradžioje Kauno akių klinikoje Kristijano laukia sudėtinga operaciją, po kurios jis turėtų atgauti regėjimą, nors gydytojai sako, kad tam vilčių nėra daug. Dar du mažus vaikus auginanti berniuko mama tiki, kad operacija bus sėkminga. Jaunajai mamai pačiai sunkiai sekėsi surasti lėšų sūneliui nuvežti į Kauną bei slaugymui po operacijos. Ji džiaugiasi, kad Šilutėje radosi gerų žmonių, panorusių jai padėti. Ji mielai priėmė pasiūlymą, kad partijos „Tvarka ir teisingumas" Šilutės skyrius surengtų akciją paramos lėšoms rinkti.

Daugelis į prekybos centrą skubėjusių žmonių stabtelėdavo prie urnos ir aukojo pinigų. Pasak V. Pavilonio, kilniam tikslui aukojo ir kitų partijų nariai, sakydami, kad čia politika nesvarbu. Buvo žmonių, kurie sužinoję apie lėšų rinkimą iš skelbimų laikraštyje, specialiai atėjo prie „Pamario" prekybos centro. Akcijoje dalyvavo ir grabupiškis Žydrūnas Macnorius, pardavinėjęs savo išskobtas puodynes ir dubenis, ir dalį lėšų už kiekvieną parduotą daiktą skyrė paramai.

Per tris valandas prie prekybos centro buvo surinkta 680 Lt. Šią sumą dar padidins Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondas, kiti rėmėjai. Šią savaitę partijos skyriaus valdyba susitiks su berniuko motina ir tarsis, kaip geriau panaudoti surinktas lėšas.

Skyriaus pirmininkas Vaidas Pavilonis sako, kad akciją „Pavasarinis gerumo dvelksmas" numatyta rengti ir kitų metų balandžio mėnesį. Ši kartą akcija netyčia sutapo su švarinimosi akcija „Darom", todėl skyriaus nariai savo talką prie Šyšos upės užtvankos surengė penktadienį.

Pasak V. Pavilonio, aukojusieji berniuko gydymui buvo vaišinami ir pavasarine koše - ne vienas jos paragavęs prašė dar vienos porcijos... Košės užteko visiems, atėjusiems prie prekybos centro, ir dar liko šeštadienį miestą švarinusiems talkininkams. Skyriaus narys Edvardas Jurjonas talkininkams atvežė ir tikro pavasarinio gėrimo - sulos.

Edmundas MIELIULIS


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:38 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-26

О, kaip norėčiau aš, kad muzika skambėtų!

Š. m. balandžio 23 d. partijos Tvarka ir teisingumas būstinėje skambėjo muzika... Tai jau tapo tradicija. Tik dabar muzikiniai poetiniai vakarai dažniausiai vyksta nauju adresu - Vrublevskio g. 6.

Po darbo čia, jaukiose erdviose patalpose, galima paklausyti dainų, eilių, prozos kūrinių ir net grojimo visų rūšių muzikiniais instrumentais! O šiandien vakaro iniciatorėmis tapo Greta Fedorčenko ir Lidija Koroliova (Lietuvos bajorų draugijos, vadovaujamos Olego Zavadskio, narės), kurios ir atidarė vakarą savo muzikiniais poetiniais kūriniais.

Netikėtumu susirinkusiems tapo jaunosios pianistės Dominikos Dmuchovskos, Lidijos Koroliovos mokinės, kuri atliko F. Šopeno „Preliudiją" ir „Noktiurną", Klodo Debiusi „Mažąjį negriuką" ir kitus kūrinius, pasirodymas.

Pirmąkart buvo viešai pristatyti Jelenos Bachmetjevos ir kitų atlikėjų eilėraščiai. Audringus plojimus pelnė ansamblis „Igraij, bajan!", vadovaujamas Zinaidos ir Michailo Boženkinų.

O muzika jau skamba eilėse... Greta Fedorčenko mums visiems padovanojo gražų eilėraštį apie Vilnių, apie Lietuvą!

Kaip visada, šio ir visų panašių renginių globotojai - partijos „Tvarka ir teisingumas" nariai Nina Šesternikova ir Gediminas Rudžionis - pasveikino visus nuostabaus, iš esmės kamerinio, vakaro dalyvius ir klausytojus.

Iki kito pasimatymo!

Tvarka ir teisingumas tautinių mažumų komiteto pirmininkė ir Vilniaus miesto tarybos narė Nina Šesternikova


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:41 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-27

PAREIŠKIMAS DĖL ATSISKAITOMŲJŲ KARŠTO VANDENS APSKAITOS PRIETAISŲ ĮRENGIMO VILNIEČIŲ BUTUOSE

UAB „Vilniaus energija" teikiamas Vilniaus miesto savivaldybės projektas neatitinka vilniečių interesų ir pažeidžia jų kaip vartotojų teises.

1. Atsiskaitomieji karšto vandens apskaitos prietaisai (skaitikliai) įrengiami vilniečių butuose, nustatant taip vadinamą prietaiso aptarnavimo mokestį (abonentinį mokestį) 8 metams pažeidžia vilniečių kaip vartotojų teises. Iš vartotojų, kurių butuose yra vienas karšto vandens apskaitos prietaisas (skaitiklis) per 8 metus paimamas 365 litų mokestis. O iš butų savininkų, kuriuose yra du karšto vandens skaitikliai paimamas 730 litų mokestis.

2. UAB „Vilniaus energija", būdama šilumos tiekėju, turi teisę imti mokestį tik už suteiktą paslaugą - karštą vandenį. Karšto vandens apskaitos prietaisai (skaitikliai) yra sudėtinė paslaugos dalis, už kurią negali būti imamas papildomas mokestis iš vartotojo.

3. UAB „Vilniaus energija" būdama šilumos teikėja privalo savarankiškai rasti finansavimo šaltinius savo gamybinei veiklai, nenustatydama papildomų vienkartinių ar ilgalaikių abonentinių mokesčių paslaugos gavėjui.

4. Savivaldybės tarybos sprendimo projekte „Dėl atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio nustatymo" pateikiamas karšto vandens apskaitos prietaiso aptarnavimo neterminuotas kasmėnesinis (abonentinis) mokestis 3,80 Lt vienam prietaisui nustatytas nedetalizavus ekonominiais skaičiavimais ir todėl kyla abejonių ar ši kaina yra skaidri ir teisinga.

5. Turint omeny, kad vienas karšto vandens apskaitos prietaisas (skaitiklis) su jo metrologine patikra ir įrengimu kainuoja 105 litus, esame tikri kad 365 litų taip vadinamas abonentinis mokestis akivaizdžiai yra per didelis ir pažeidžia vartotojų interesus.

Frakcija Tvarka ir teisingumas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje yra įsitikinusi, kad UAB „Vilniaus energija", tiekdama karštą vandenį gyventojams privalo būti atsakinga ir už teikiamos paslaugos apskaitą. Karšto vandens apskaitos prietaisai ir jų aptarnavimas vienareikšmiškai turi būti karšto vandens tiekėjo, kaip tos perkės pardavėjo, rūpestis. Karšto vandens pardavėjas UAB „Vilniaus energija" privalo savo sąskaita įrengti parduodamos gyventojams savo prekės - karšto vandens apskaitos prietaisus ir tuos prietaisus techniškai aptarnauti, neimdama už tai jokio mokesčio iš gyventojų - jų prekės pirkėjų.

Gediminas Rudžionis
Tvarka ir teisingumas frakcijos vadovas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:42 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-28

PAREIŠKIMAS DĖL VILNIAUS MERO V.NAVICKO NEPAGARBOS VILNIEČIŲ INICIATYVAI

Dešimtys tūkstančių vilniečių 2010 m. balandžio 17 d. dalyvaudami pavasarinėje aplinkos tvarkymo ir valymo talkoje - akcijoje „Darom2010" surinko dešimtis tonų šiukšlių. Visos surinktos šiukšlės buvo tvarkingai sukrautos į maišus ir maišai sustatyti seniūnijų nurodytose vietose.

Talkoje dalyvavusiems vilniečiams mero vardu buvo skelbiama, kad jų surinktos šiukšlės bus surinktos ir išvežtos. Deja, šiuo metu ne tik talkose dalyvavę vilniečiai, bet ir visi mato dešimtyje vietų kur pūpsančius dar neišvežtų maišų kalnus su šiukšlėmis. Manome, kad už šiukšlių išvežimą yra tiesiogiai atsakingas valdančiosios daugumos meras. Dviguba atsakomybė tenka jam už tai, kad kviesdamas vilniečius į talką įsipareigojo nedelsiant šiukšles išvežti, tačiau to iki šiol nepadarė. Abejojame, ar vėjo išsklaidytas šiukšles surinks kiemsargiai, kurie negauna algų.

Raginame Vilniaus merą nedelsiant organizuoti vilniečių surinktų šiukšlių išvežimą, o jei to jis nesugeba, tai pačiam pereiti nuo žodžių prie darbų ir pasitelkus gausią patarėjų svitą įvykdyti savo įsipareigojimus ir išvežti šiukšles.

Gediminas Rudžionis
Tvarka ir teisingumas frakcijos vadovas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:44 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-29

PAREIŠKIMAS DĖL TEIKIAMO TARYBAI SPRENDIMO PROJEKTO „DĖL VILNIAUS MIESTO SPORTO MOKYKLŲ REORGANIZAVIMO IR VILNIAUS OLIMPINIO SPORTO CENTRO LIKVIDAVIMO“

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė sporto mokykloms ir sportui skiria mažiausiai lėšų lyginant su kitais Lietuvos didžiaisiais miestais. Siūloma sporto mokyklų reorganizacija neprisidės prie sporto plėtros ir sporto rezultatų gerinimo Vilniaus mieste.

Pusės Vilniaus mieste esančių sporto mokyklų uždarymas akivaizdžiai sumažins galimybes jaunimui sportuoti. Manome, kad pagrindinėms sporto šakoms turėtų būti atskiros sporto mokyklos, kuriose būtų sudarytos materialinės sąlygos, sutelkti geriausi treneriai ir tokiu būdu sudarytos galimybės pasiekti geriausius sporto rezultatus.

Kaip ir kiekviena šiuo metu Lietuvoje vykdoma reorganizacija, taip ir ši Vilniaus miesto sporto mokyklų reorganizacija įneš daugiau sumaišties, supriešins sporto visuomenę, neprisidės prie sporto plėtros sostinėje.

Tvarkos ir teisingumo frakcija yra įsitikinusi, kad esama atskirų sporto šakų sporto mokyklų sistema yra žymiai geresnis variantas ir todėl ją reikėtų ir išlaikyti. Manome, kad ateityje turėtų atsirasti galimybės atkurti klasikinę sporto mokyklų sistemą Vilniuje.

Gediminas Rudžionis
Tvarka ir teisingumas frakcijos vadovas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:48 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-30

SEIMO NARYS A.MAZURONIS KREIPĖSI Į GENERALINĘ PROKURATŪRĄ DĖL PREMJERO REZIDENCIJOS REKONSTRUKCIJOS

Seimo Audito komiteto narys Andrius Mazuronis vakar kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neskaidriai vykusių konkursų Premjero rezidencijai rekonstruoti.

Po šią savaitę vykusio Seimo Audito komiteto narių apsilankymo Ministro Pirmininko rezidencijoje Turniškėse, įtarimų dėl faktiškai atliekamų darbų ir naudojamų šios rezidencijos rekonstrukcijai skirtų valstybės biudžeto lėšos neatitikimo kilo dar daugiau įtarimų. Seimo narys prašo Generalinės prokuratūros pareigūnų ištirti ir nustatyti vykusių konkursų aplinkybes, korupcijos galimybes.

„Tvarkietis" A.Mazuronis teigė, kad įtarimų dėl gerokai per didelių sumų, skirtų remonto darbams, turėjęs jau senokai. Tačiau apžiūrėjus rekonstruojamą Ministro Pirmininko rezidenciją tapo dar akivaizdžiau, jog rekonstrukcijos darbų atlikimo sąmatoje numatyti įkainiai neatitinka realiai atliktų darbų kainos ir kokybės. Darbų sąmatoje nurodytų naudojamų medžiagų, perkamų įrenginių, įtaisų, atliekamų darbų įkainiai neretai yra daug didesni negu jie buvo ekonominio pakilimo laikotarpiu ar yra šiuo metu.

Abejonių Seimo nariui kelia ir tuometinė Ministro Pirmininko tarnyba, kuri galimai nepakankamai atidžiai, sąžiningai ir protingai vertino sudaromos sutarties sąlygas. Be to, kaip teigia, A.Mazuronis, pasikeitus ekonominei situacijai ir rinkos kainoms, Ministro Pirmininko tarnyba turėjo peržiūrėti rangos sutarties sąlygas ir atitinkamai sumažinti atliekamų darbų bei medžiagų įkainius, tačiau to nepadarė.

Anot A.Mazuronio, paaiškėjo, kad viešųjų pirkimų įstatymų tvarka rengtame konkurse dalyvavo tik du rangovai ir, kaip teigiama, laimėjo mažiausią kainą pasiūlęs rangovas. „Kyla abejonių, ar tikrai šis konkursas vyko skaidriai, kadangi, kaip paaiškėjo, kitiems rezidencijos rekonstrukcijos darbams atlikti skelbiamuose konkursuose dalyvaudavo aštuonios ir daugiau rangos kompanijos, tuo tarpu šiame konkurse kažkodėl dalyvavo tik dvi. Rekonstrukcijai, vykstančiai nuo 2006 metų, Vyriausybė 2006 metais skyrė 1,9 milijono litų; 2008 metais - dar 1,5 mln. litų, tačiau darbai vis dar nebaigti." - teigė Seimo narys.

Tikimasi, kad Generalinė prokuratūra imsis tirti, ar konkurso Ministro Pirmininko rezidencijos rekonstrukcijai metu nebuvo sudaryti slapti susitarimai, ar Ministro pirmininko tarnyba, sudarydama su rangovu statybos rangos sutartį bei sutikdama su jos sąlygomis ir pateikta darbų sąmata, nepažeidė įstatymų reikalavimų, bei kas galėjo lemti didelius finansinius nesutapimus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:49 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-04-30

Nesiruošiu su tuo taikstytis

Pastaruoju metu vis didesnę reikšmę Lietuvos ekonomikai turi kontrabandinės prekės, kurios iš kaimyninių valstybių (dažniausiai - iš Kaliningrado srities) yra atgabenamos į Lietuvą. Visų šių reiškinių priežastis - Andriaus Kubiliaus Vyriausybės parengti sprendimai, kurie krizės periodu pasitarnauja šešėline ekonomika arba kontrabandine veikla užsiimantiems verslininkams.

Šilalės, Šilutės, Tauragės rajonuose ir Pagėgių savivaldybėje atlikus tyrimus bei apklausą (buvo apklausta daugiau nei 1000 žmonių), paaiškėjo, kad iš 47 proc. respondentų, vartojančių alkoholį ir tabaką, 75 proc. nurodė jų įsigyjantys taip vadinamuose „taškuose". Preliminariais skaičiavimais, Lietuvoje kontrabandinių prekių yra realizuojama beveik už 1 milijardą litų.

Pastaruoju metu Seimo nariai Stasys Šedbaras, Arvydas Anušauskas tiek regiono, tiek Respublikos spaudoje imituoja didelį susirūpinimą kontrabandos mastais Tauragės apskrityje. Šie politikai rengia parodomąsias išvykas, prisistatydami kovotojais su kontrabanda. Jie nevengia viešų kaltinimų kitoms politinėms partijoms neva jos finansuojamos iš kontrabandos pinigų. Tačiau, mano nuomone, parlamentarų veiksmai labiau panašūs į triuką, kai sukeliama daug triukšmo, paskleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija, o vėliau viskas nutyla. Atrodo, ir šį sykį abu Seimo nariai po nevykusio bandymo pasireklamuoti pasislėpė po partijos vėliava, taip ir nepasiūlę realaus veiksmų projekto ar problemos sprendimo būdo.

Matydamas bei įvertindamas kolegų A.Anušausko ir S.Šedbaro neveiklumą bei nenorą pažaboti kontrabandos patekimą į Lietuvos Respublikos teritoriją ir jos realizavimą, parengiau Administracinių teisės pažeidimų kodekso 26 straipsnio pakeitimo bei papildymo įstatymo projektą. Tam paskatino teisinio reguliavimo spragos, neleidžiančios ekonominio sunkmečio metu teisingumo ir protingumo principus atitinkančiomis priemonėmis papildyti valstybės biudžetą, skirti administracinės teisės pažeidėjams adekvačias pažeidimui sankcijas. Projekto tikslas - įtvirtinti galimybę privalomai konfiskuoti daiktus, kurie buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, ir pajamas, kurios buvo gautos administracinio teisės pažeidimo padarymu, net jeigu šie daiktai bei pajamos ir nepriklauso nuosavybės teise pažeidėjui.

Šiuo metu LR Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta tik galimybė konfiskuoti pastaruosius daiktus. Nesant įstatymuose įtvirtintos privalomos pastarųjų administracinių teisės pažeidimo padarymo įrankių, tiesioginių objektų, pajamų konfiskacijos, dažnai teisės pažeidėjai nesulaukia adekvačios savo teisės pažeidimui sankcijos. Be to, valstybė praranda galimybę papildyti valstybės biudžetą. Pritarus teikiamam įstatymo projektui, teisės pažeidėjai būtų baudžiami realiai, būtų lengviau pasiekti auklėjamųjų, prevencinių tikslų. Taip pat, įtvirtinus privalomą konfiskavimą, būtų įmanoma papildyti valstybės biudžetą pajamomis, valstybei neatlygintinai gauti vertingo turto.

Žinoma, siekiant pažaboti kontrabandinių prekių srautus, neužtenka vien konfiskuoti įrankius bei priemones. Manau, jog būtina mažinti ir galimybę namuose laikyti kontrabandinių prekių kiekį. Todėl parengiau ir Ūkio ministerijai pateikiau pasiūlymą dėl 2004 m. gegužės 26 d. ūkio ministro įsakymu „Dėl fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo" Nr.4-200 patvirtintų „Fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje" patvirtintų taisyklių („Taisyklės") pakeitimo. Šiame pasiūlyme numatoma ženkliai mažesnis fiziniams asmenims leidžiamas laikyti bei gabenti nepaženklintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais - banderolėmis tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekis. Vietoje šiuo metu leidžiamų 100 litrų vyno - 50 l; vietoje 20 l spiritinių gėrimų - 10 l; vietoje 100 pakelių cigarečių - 50 pakelių; vietoje 400 vienetų cigarilių - 100 vnt.; vietoje 200 vnt. cigarų - 50 vnt.; vietoje 1 kilogramo rūkomojo tabako - 0,5 kg. Be to, pagal šiuo metu galiojančią Taisyklių redakciją, asmenys gali laikyti ir daug didesnį tokių alkoholinių gėrimų bei tabako gaminių kiekį - pakanka apie tai informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją, ir jokia atsakomybė negrės. Šituo lengvai naudojasi kontrabandinių prekių „taškus" laikantys asmenys.

Atsižvelgiant į tai, būtina iš viso panaikinti pastarąją nuostatą. Būtent tai savo pasiūlyme ir inicijuoju. Juk dažnai policija negali nubausti kontrabandininkų, nes šie nepažeidžia minėto įstatymo. Tarkime, jeigu šeimą sudaro 4 asmenys, namuose leidžiamų laikyti akcizais neapmokestintų prekių kiekis išauga net 4 kartus.

Ko gero, vertėtų kalbėti ne vien tik apie tai. Akivaizdu, jog mano kolegos Seime nesiima jokių konkrečių veiksmų dėl kontrabandos mastų sumažinimo. Kalbant su kai kuriais pareigūnais, aiškėja, kad neveiklumas gali būti susijęs su bandymu „pridengti" kontrabandos srautus. Galima įtarti, jog mano minėti Seimo nariai daro viską, kad iš pareigų būtų pašalintas Valstybės sienos apsaugos Pagėgių rinktinės vadovas Zenonas Žymančius, o į jo vietą paskirtas jiems lojalus Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato vadovas Remigijus Rudminas. Esu įsitikinęs, jog policija turėtų imtis iniciatyvos bei organizuoti daugiau reidų. Tačiau, atrodo, Tauragės policijos komisariatas nesiima jokių veiksmų. Todėl galima kelti hipotezę, jog pareigūnai neužtikrina griežtos kontrolės, motyvuodami benzino trūkumu ar nurodydami kitas priežastis. Galimi atvejai, kad kai kurie policininkai „nuimami" nuo budėjimo. Visa tai sudaro galimybes plėstis kontrabandininkų veiklai. Negalėdamas taikstytis su neveiklumu, kreipiausi į specialiąsias tarnybas, kadangi žinau, jog būtent Tauragės regione pastaruoju metu kontrabanda ypač suaktyvėjo.

Beje, visas šias problemas išdėsčiau Seime surengtoje spaudos konferencijoje ir „Žinių" radijo laidoje „Kad valdžia tarnautų žmonėms".

Remigijus ŽEMAITAITIS
LR Seimo narys


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:51 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-03

SEIMO ANTIKORUPCIJOS KOMISIJOS PIRMININKAS K.KOMSKIS KREIPĖSI Į SEIMO ETIKOS KOMISIJĄ DĖL SEIMO PRIMININKĖS ELGESIO

Paskutiniu metu puolamas ir nuolat dalyvavimu kontrabandoje netiesiogiai kaltinamas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis atkakliai toliau gina savo poziciją.

Šiandien jis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas išnagrinėti ir nustatyti, ar Seimo Pirmininkė Irena Degutienė elgėsi ir vis dar elgiasi etiškai, deramai, nepažeidžia Politikų etikos kodekso, viešoje erdvėje nepagrįstai siedama K.Komskį su nusikalstama veika - kontrabanda.

Anot K. Komskio, faktais nepagrįstas Seimo Pirmininkės kalbėjimas leidžia visuomenei daryti prielaidas dėl jo ir jo šeimos narių dalyvavimo nusikalstamoje veikoje. „Šią informaciją laikau visiška netiesa, šmeižiančia ir įžeidžiančia mano garbę ir orumą, todėl turiu teisę gintis ir siekti, kad melo skleidimui būtų užkirstas kelias, ir nesvarbu, ar tai susiję su paprastu Seimo nariu, ar su Seimo pirmininke," - teigė parlamentaras.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją teigiama, kad Seimo Pirmininkė nesutiko viešai paneigti savo įtarimų dėl pastarojo sąsajų su nusikalstama veika (kontrabanda) ir pripažinti paviešinus netiesą bei suklaidinus visuomenę net po to, kai K.Komskis pateikė oficialius iš specialiųjų tarnybų (Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tarnybos, Generalinės prokuratūros bei Valstybės saugumo departamento) gautus atsakymus dėl turimos informacijos apie jo galimą dalyvavimą kontrabandoje ar sąsajų su šią nusikalstamą veiką darančiais asmenimis.

Anot K.Komskio, visos įstaigos, į kurias buvo kreiptasi, nurodė neturinčios jokių duomenų apie tai, kad šio parlamentaro atžvilgiu būtų atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl kontrabandos nusikaltimų ir nė viename iš vykdomų tyrimų jis nėra pripažintas įtariamuoju.

Seimo nario įsitikinimu, Seimo Pirmininkė viešoje erdvėje reikšdama abejones dėl jo veiklos ir tinkamumo eiti Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas rėmėsi ir tebesiremia ne faktais, o žurnalistų interpretacijomis, ką iš esmės būtų galima laikyti šmeižtu.

Jei Seimo Etikos ir procedūrų komisija tokio, anot K.Komskio, nepagrįsto Seimo Pirmininkės kalbėjimo nepripažins neetišku, parlamentaras neatmeta galimybės savo garbę ir orumą ginti teisme.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:52 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-03

TVARKIEČIAI – TARP GERIAUSIŲ IR NUOŠIRDŽIAUSIŲ UOSTAMIESČIO MEDIKŲ

Š. m. balandžio 27d. Lietuvoje buvo minima Medicinos darbuotojo diena. Tai profesinė medicinos darbuotojų šventė, kuri pradėta minėti nuo 2004 m.

Ši diena pasirinkta todėl, kad 1918 metų balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis. Vėliau į jos veiklą įsitraukė iš Rusijos sugrįžęs daktaras Jurgis Alekna, paskirtas Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi.

Uostamiesčio dienraštis „Vakarų ekspresas" nuo 2008 m. organizuoja „Nuoširdžiausio mediko" konkursą. Pacientai siūlo, jų nuomone, labiausiai nusipelniusius medikus ir balsuoja internetu bei SMS žinutėmis, palaikydami savo išrinktuosius. Šiais metais į konkursą buvo pasiūlytos 64 medikų, iš jų - 54 gydytojų, kandidatūros. Bendras balsų skaičius - 16 497.

Nuoširdžiausia slaugytoja šiais metais išrinkta dirbanti Klaipėdos apskrities ligoninėje Irena Gailiūtė, Marių skyriaus Laukininkų poskyrio vadovė. „Svarbiausia - suprasti pacientą ir teikti jam visapusišką pagalbą, būti pačiai nuoširdžiai, tada gerumas sugrįžta su kaupu" - pasakoja Irena, paklausta kodėl, jos manymu, ji laimėjo šiame konkurse.

Tarp geriausių gydytojų jau trečius metus iš eilės yra išrenkamas Klaipėdos ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas doc. dr. Artūras Razbadauskas, Baltijos skyriaus pirmininkas. Dėkingi pacientai ypač aktyviai balsuoja už mylimiausią gydytoją. „Šiais sunkmečio laikais, kai žmonės yra pervargę nuo įvairiausių nesėkmių, yra malonu pelnyti pacientų pripažinimą. Sveikatos apsaugai šiuo metu yra teikiamas nepakankamas dėmesys, o teigiami ir efektyvus pokyčiai šioje srityje yra būtini. Manau, nuoširdumas, atvirumas ir profesionalumas yra svarbiausi mediko bruožai" - sakė doc. dr. Artūras Razbadauskas.

Natalja Istomina,
Baltijos skyriaus pirmininko pavaduotoja


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-08 23:55 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-06

DĖL PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO ĮMOKŲ TEISĖTUMO KETINAMA KREIPTIS Į KONSTITUCINĮ TEISMĄ

Pastarosiomis dienomis, matydami bei vertindami Premjero Andriaus Kubiliaus niekinančius pasisakymus apie Konstitucinio Teismo sprendimą dėl neteisėto pensijų sumažinimo bei privalomo sveikatos draudimo įmokos (toliau - „PSD") taikymo visiems Lietuvos gyventojams, Seimo nariai, neapsikęsdami tokio aukščiausios valdžios atstovo akibrokšto, iniciavo ir parengė kreipimąsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar kai kurios LR Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos neprieštarauja LR Konstitucijai.

Privalomuoju sveikatos draudimu draustis ir mokėti PSD įmokas privalo Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje. Prievolė mokėti PSD įmokas ir teisė būti apdraustam siejama su faktine nuolatine gyvenamąja vieta Lietuvos Respublikoje. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, PSD turi mokėti ne tik visi dirbantys Lietuvos gyventojai, tačiau taip pat ir darbo biržoje neregistruoti bedarbiai ir kiti niekur nedrausti asmenys.

Taip pat turėtų atidžiau savo situaciją vertinti ir iš darbo atleisti asmenys, gavę išeitines išmokas, kompensacijas: šiems asmenims rekomenduotina pateikti 2009 metų mokestinio laikotarpio Metinę pajamų deklaraciją (formą GPM308) ir joje atitinkamai pažymėti, kad tais mėnesiais, už kuriuos buvo išmokėtos išeitinės išmokos ir kompensacijos, gyventojas buvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Tik tokiu atveju bus galima išvengti nesusipratimų dėl „nesumokėto" PSD mokesčio iškarto neužsiregistravus darbo biržoje.
Aukščiau nurodytų „nesusipratimų" negalėjo išspręsti nei Valstybinė ligonių kasos specialistai, nei pats įstatymo projekto sumanytojas Premjeras A. Kubilius ar projekto teikėja Seimo pirmininkė I. Degutienė. Valdžios atstovai, matydami į kokią beprasmę situaciją pastatė savo gyventojus, ėmė vaizduoti, kad pradeda taisyti susidariusią padėtį - šią savaitę Premjeras A. Kubilius įpareigojo darbo grupę pateikti problemos sprendimo būdus.

Kaip jau tapo įprasta šiai Vyriausybei, jeigu nori problemą numarinti, sukurk darbo grupę ir taip žmonės šį nesusipratimą pamirš. Šiuo atveju panašu, kad taip ir atsitiks. Akcentuotina, kad šios problemos atsiradimą paskatino emigrantai, kurie yra senai išvykę iš Lietuvos, tačiau PSD mokestį privalo mokėti. Prieš pateikdama savo pasiūlymus darbo grupė konstatavo, kad emigrantai, nedeklaravę savo išvykimo, tai galėtų padaryti Valstybinės mokesčių inspekcijos parengtoje pajamų deklaracijoje. Tokiu atveju jie būtų atleisti nuo prievolės mokėti PSD, nes šis mokestis privalomas tik nuolatiniams šalies gyventojams. Tokį išvykimą Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruoti galima už paskutinius penkerius metus. Šie gyventojai neprivalo deklaruoti savo pajamų, pakanka tik specialiame langelyje nurodyti išvykimą. Be to, norėčiau pažymėti, kad, jeigu gyventojas išvyko anksčiau nei prieš penkerius metus, jam reikėtų pateikti FR0462 formą ir joje nurodyti išvykimo iš Lietuvos datą 2005-01-01. Tokiu būdu gyventojams sudaroma galimybė deklaruoti savo išvykimą „atgaline data", atitinkamai mokesčių tikslais bus laikoma, kad toks asmuo nuo deklaruotos išvykimo datos nėra nuolat gyvenantis Lietuvoje ir neturi prievolės mokėti PSD įmokų.

Taip pat akcentuotina, kad Tiems gyventojams, kurie yra ar buvo išvykę, pavyzdžiui 2009 metais laikinai dirbo užsienyje, PSD įmokų mokėti nereikia, jeigu jie atitinkamais 2009 metų mėnesiais buvo apdrausti socialiniu (įskaitant sveikatos) draudimu Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse (Islandijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine) ar Šveicarijoje, ir turi ar gali turėti atitinkamos formos dokumentą (E formos pažymą arba kompetentingos užsienio institucijos išduotą laisvos formos pažymą) įrodantį, kad jie buvo apdrausti socialiniu (ir sveikatos) draudimu užsienyje. Šiems gyventojams rekomenduotina pateikti 2009 metų mokestinio laikotarpio Metinę pajamų deklaraciją (formą GPM308) ir joje atitinkamai pažymėti, kad tam tikrais mėnesiais gyventojas buvo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu užsienio valstybėje.

Dar vienas paklausimas darbo grupei buvo pateiktas dėl delspinigių, priskaičiuotų gyventojams už laiku nesumokėtą PSD. Savo komentare darbo grupė komentuoja, kad darbo biržoje neįsiregistravę bedarbiai ir kiti PSD įmokas privalantys mokėti gyventojai, kuriems priskaičiuoti delspinigiai, nuo delspinigių mokėjimo galės būti atleisti tik Mokesčių administravimo įstatymo numatytais atvejais, pavyzdžiui, dėl gyventojo sunkios ekonominės ir socialinės padėties. Pačią mokesčio nepriemoką gyventojai galės sumokėti dalimis, atidėti jos mokėjimą arba galiausiai nurašyti kaip beviltišką skolą. Ilgiausiai įmokas atidėti arba jas išsimokėti dalimis bus galima per penkerius metus.

Pastarieji mėnesiai parodė, kad savivaldybių vadovai, kurie per paskutinius metus išlaidavo ir šiuo metu neturi pinigų darbo užmokesčiui išmokėti, privalomai varo darbuotojus nemokamų atostogų. Be to, tokie darbuotojai dar gąsdinami, jog jie patys turės susimokėti PSD mokestį nemokamų atostogų laikotarpiu. Tačiau, pagal dabar galiojančias nuostatas, dirbantiems asmenims, kurie turėjo nemokamas atostogas, šių atostogų metu nėra pagrindo skaičiuoti PSD įmokų.

Kitas klausimas darbo grupei buvo pateiktas dėl PSD skaičiavimo pagal darbo dienas. Darbo grupė siūlo leisti PSD mokėti už tiek dienų, kiek galiojo verslo liudijimas. Dabar 72 Lt reikia mokėti nepriklausomai nuo to, ar žmogus dirbo visą mėnesį, ar tik kelias dienas.
Kreipimąsi į Konstitucinį Teismą motyvuojantys Seimo nariai tikisi, jog įstatymo nuostatos, įtvirtinančios reikalavimą darbo santykiuose nedalyvaujantiems asmenims mokėti PSD įmokas, bus pripažintos antikonstitucinėmis.

Seimo nutarimo projekte nurodomi kai kurie Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo straipsniai, galimai prieštaraujantys Konstitucijai. Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 6 str. nurodyta, jog PSD yra draudžiami Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje; laikinai Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, jeigu jie teisėtai dirba čia bei nepilnamečiai jų šeimos nariai; Lietuvos piliečiai, nuolat ar laikinai gyvenantys šalyse, su kuriomis Lietuva yra sudariusi tarptautines sutartis dėl privalomojo sveikatos draudimo, ir šių šalių piliečiai, nuolat ar laikinai gyvenantys Lietuvoje, draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu šių sutarčių nustatyta tvarka.

Parlamentarų nuomone, galimai Konstitucijai prieštarauja ir Sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio 9 dalis, pagal kurią asmenys, kurie nėra draudžiami valstybės lėšomis arba už kuriuos nemoka draudėjai, kas mėnesį moka už save 9 procentų minimalios mėnesinės algos, galiojančios mėnesio, už kurį mokama įmoka, paskutinę dieną, dydžio PSD įmokas. Seimo nutarimo projekte teigiama, jog šios Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijos 53 straipsnio 1 daliai, kuri nustato, kad: "Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką".

Seimo narys
Remigijus Žemaitaitis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-09 00:00 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-07

Prichvatizatoriai nesustoja: Kalvarijų turgavietė Vilniaus savivaldai nereikalinga

Vilniaus miestą valdančios daugumos meras V.Navickas nuosekliai toliau vykdo miesto turto parceliavimą. 2010 m. gegužės 6 dieną Vilniaus miesto savivaldybės kolegijoje valdančios daugumos balsais pritarta administracijos direktoriaus įsakymo projektui „Dėl Tarybos sprendimo projekto „Dėl Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso nuostatų tvirtinimo ir UAB „Kalvarijų turgus" likvidavimo".

O tai reiškia, kad paimtas ryžtingas kursas atiduoti miestui priklausančią Kalvarijų turgavietę į privačias rankas. Atsisakyta visus erzinančio privatizavimo ir nueita nuomos keliu. Praktiškai miesto centre daugiau kaip 3 hektarų turgavietės teritoriją 25 metams perima privatininkai. Visiems aišku, kad daugeliui vilniečių gerai pažįstama ir miela Kalvarijų turgavietė prarandama faktiškai visiems laikams.

Vilniečiai atsimena eksperementą su Halės turgaviete, kuomet, jai atitekus privatininkams, pastaroji po rekonstrukcijos pavirto apgailėtina ir vulgaria „Maximos" parodija. Suprantama, privatininkams rūpėjo, rūpi ir rupės tik pelnas. Vilniaus miesto savivaldybės mero V.Navicko pasiryžimas atiduoti miestui priklausančią Kalvarijų turgavietę į privačias rankas, kad ir nuomos pavidalu, pasmerks apiplėšimui ir bedarbystei turguje dirbančius du su puse tūkstančio žmonių. Na ir kas, kad nuomos sutartyje užtikrinimai ir garantijos numato su UAB „Kalvarijų turgus" darbuotojais sudaryti sutartis tomis pačiomis sąlygomis.

Tačiau tie „užtikrinimai ir garantijos" leidžia nuomininkui jau po pusmečio siūlyti turgavietėje dirbantiems žmonėms naujas sutarčių sąlygas. Suprantama, kad jos bus naudingos šeimininkui. Ir labai greitai privačių kioskų savininkams ir dirbantiems už prekystalio teks mokėti keleriopai didesnį mokestį arba tiek, kiek pageidaus naujasis šeimininkas. Nes nuomos mokestis savivaldybei už visą Kalvarijų turgavietę turės būti ne mažesnis nei 2 milijonai litų per metus. Ir dar - pagal nuomos sutarties sąlygas į Kalvarijų turgavietės rekonstrukciją nuomininkas privalės investuoti ne mažiau kaip 25 milijonus litų.

Taigi visiems aišku, kad tie pinigai bus paimti iš turgavietės prekeivių, o tuo pačiu ir iš visų vilniečių kišenių. Dabar belieka tik spėlioti - kas tas laimingasis, kuriam atiteks vos ne Vilniaus centre esantis daugiau kaip 3 hektarų žemės plotas. Žinant Vilniaus prichvatizacijos istoriją ir glaudžius mero ryšius su Rubikonu, kas galėtų paneigti, kad Kalvarijų turgavietė netaps dar vienu sostinės rubikonizacijos etapu?

Kaip visada miesto turto išpardavimas lydimas samprotavimais neva „ne miesto reikalas valdyti turtą, kad geras šeimininkas tik privatininkas". Pamirštamas ir nevykdomas LR Vietos savivaldos įstatymo reikalavimas teikti gyventojams paslaugas per savivaldybei priklausančias įmones. Kalvarijų turgavietė yra viena iš jų. Antra vertus, Kalvarijų turgavietė - tai Vilniaus miesto istorijos, socialinio - kultūrinio paveldo dalis. Todėl būtina ją išsaugoti, restauruoti, kad ji liktų miesto gyvosios istorijos dalimi, matoma ir lengvai prieinama visiems. Mes saugome senamiesčio statinius, akmenis ir bokštus. Kodėl negalime išsaugoti Kalvarijų turgavietės?

Kultūros pavaldu paskelbti Kalvarijų ir Giedraičių gatvių mediniai gyvenamieji namai. Kodėl gi sostinė negali išsaugoti autentiškai atnaujindama ir sutvarkydama Kalvarijų turgavietę? Daugelis baiminasi, kad Kalvarijų turgavietė privatininkų rankose gali tapti antra Hale, arba jos teritorijoje gali atsirasti verslui labiau naudingi statiniai.

Šiuo metu UAB „Kalvarijų turgus" dirba pelningai. Iš esmės patenkinti yra prekeiviai ir visi vilniečiai. Mero ir savivaldybės administracijos reikalas, kad miestui priklausantis turtas būtų valdomas ir duotų naudą ne blogiau negu privatininko rankose. O jeigu to nesugebama ar nenorima tinkamai tvarkyti savo turtą - tai čia jau kita kalba.

Gediminas Rudžionis
Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Vilniaus miesto savivalbybės taryboje vadovas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-09 00:02 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-07

PASVEIKINTOS GAUSIŲ ŠEIMŲ MAMYTĖS

Motinos diena - viena gražiausiu pavasario švenciu, turinti gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėliu žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui - Mamytei!

Šią dieną partijos Tvarka ir teisingumas Šiaulių miesto koordinatorė, Saulės skyriaus pirmininkė, Šiaulių m. mero pavaduotoja Daiva Matonienė aplankė ir pasveikino gausių šeimų mamytes. Mamytėms buvo dovanojamos gėlytės, vaikai įteikė savo darbo atvirutes bei šiltus apkabinimus.

D. Matonienę, kuri apsilankiusi trijose gausiose šeimose, maloniai nustebino nuoširdus bendravimas, geranoriškumas, neblėstantis optimizmas ir tikėjimas šeimos vertybėmis. Aplankytos šeimos pasižymėjo optimizmu ir santarve šeimoje.

Gamta Motinos dienai pasipuošė gražiausiais žiedais, reikšdama pagarbą jai, gyvybę dovanojančiai. Pasakykime savo mamoms, kaip jas mylime. Pasakykime, kol žodžiai nepabiro kasdienybėje, kol nepamiršom, jog mamai per maža vienos dienos - ir gegužį, ir sausį mus mamos myli vienodai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-18 13:59 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-14

Kalvarijaus turgaus prichvatizatoriai gavo per nagus

Jausdami savo valdymo pabaigą, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma su V.Navicku priešakyje kesinasi net į brangų visiems vilniečiam istorinį-kultūrinį paveldą. 2010 m. gegužės 12 d. savivaldybės taryboje jie pateikė sprendimo projektą „Dėl Kalvarijų turgavietės nuomos konkurso nuostatų tvirtinimo ir UAB "Kalvarijų turgus" likvidavimo".

Šiuo sprendimu prichvatizatoriai, vėlgi prisidengdami samprotavimais apie blogai valstybės valdomą turtą, buvo pasiryžę likviduoti savivaldybei priklausančią įmonę UAB „Kalvarijų turgus" ir ją atiduoti privatininkams. Sandėris turėjo įvykti žaibiškai.

Taip vadinama nuomos sutartis 25-iems metams turėjo būti pasirašyta per 30 dienų. Joje buvo numatyta per pusmetį išvaikyti prekeivius. Tačiau šįkart prichvatizatoriams neišdegė. Turgaus prekeivių aktyvumas, organizuojant protesto mitingus prie savivaldybės, buvimas tarybos posėdžių salėje šio klausimo svarstymo metu neabejotinai turėjo įtakos, sužlugdant prichvatizatorių kėslus - net 25 tarybos nariai balsavo prieš turgaus privatizavimą.

Deja, už Kalvarijų turgavietės atidavimą privatininkams balsavo 19 tarybos narių.
Turguje dirbantys prekeiviai, o ir vilniečiai turėtų žinoti pavardes tų 19-kos tarybos narių, kurie tapo tarybos nariais vilniečių balsais, bet atstovauja ne savo rinkėjams, o tarnauja privačiam interesui.

Štai jie: V.Navickas, A.Šaltenis, A.Vakarinas, D.Maskoliūnas, G.Babravičius, G.Daubaras, G.Kazakas, G.Kėvišas, G.Švilpa, K.Nėnius, L.Dmitrijeva, S.Dmitrijev, R.Alekna, S.Šriubėnas, V.Miliauskas, V.Podolskaitė, V.Urbonavičius, Z.Kelmickaitė, Ž.Jackūnas, o socialdemokratas R.Adomavičius neturėjo nuomonės.

Prichvatizatoriams šįkart nenuskilo, bet godumas neturi ribų. Neabėjotina - vienaip ar kitaip Kalvarijų turgų bus mėginama užgrobti. Ir todėl visi vilniečiai, kuriems svarbu, kad Kalvarijų turgus liktų turgumi, koks jis yra dabar ir tarnautų visiems vilniečiams bei turgaus prekeiviai, kurie nori išsaugoti savo darbo vietas, būtų budrūs. Apie mėginimus privatizuoti Kalvarijų turgavietę mes jus informuosime. Tačiau ir jūs patys turite būti aktyvūs ir aiškiai išsakyti nuomonę ne kelių šimtų, o daugelių Kalvarijų turgavietėje dirbančių ir joje perkančių tūkstančių žmonių balsu.

Kalvarijų turgavietėje dirba daugiau kaip du tūkstančiai žmonių. Jie su savo šeimos nariais bei norinčiais išsaugoti Kalvarijų turgavietę vilniečiais, yra didžiulė visuomenės jėga, prieš kurią sustos net godžiausi prichvatizatoriai. Taigi visi mes esame pajėgūs apsiginti ir turėti įtaką savo gyvenimui bei likimui. Pelningai dirbančią, miestui priklausančią įmonę UAB „Kalvarijų turgus" reikia išsaugoti kaip istorijos bei socialinio-kultūrinio miesto paveldo dalį.

Europos Parlamento nario Juozo Imbraso padėjėjas,
Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Vilniaus miesto
savivalbybės taryboje vadovas Gediminas Rudžionis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-18 14:01 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-14

Vieni duoda, kiti ima, bet už viską moka vilniečiai arba kas sostinę atiduoda Rubikono baudžiavai

Konservatorių deleguotas Vilniaus meras V.Navickas ir valdančioji savivaldybės tarybos dauguma dar kartą įrodė savo ištikimybę Rubikonui. Pradėjęs po perversmo savo meravimą nuo Vilniaus miesto savivaldybės turto išpardavinėjimo ir pagarsėjęs siekiu parduoti net patį savivaldybės dangoraižį, šįkart V.Navickas nesismulkina.

2010 m. gegužės 12 d. sostinės savivaldybės tarybai buvo pateiktas svarstyti klausimas „Dėl naujų Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimo ir esminės kuro konversijos realizavimo centralizuotai teikiamos šilumos ir karšto vandens gamyboje".

Toks net specialistams painus sprendimo projekto pavadinimas - tai ne kas kita kaip primityviai užmaskuotas Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimas Dalkiai dar 20 metų. Neva Europos Sąjunga 2015 m. ar dar kažkada pareikalaus Vilniaus šilumos tinklų įmones kūrenti ne tik dujomis, bet ir mazutu, malkomis, atliekomis ir t.t., tačiau dūmų neturi būti. Suprask, labai griežti ES ekologiniai reikalavimai. O jų įvykdymui būtina sumontuoti ant kaminų filtrus, kainuosiančius apie milijardą litų. Jei to nebus padaryta ir iš VŠT kaminų rūks nors menkesnis dūmelis, ES griebsis pačių griežčiausių sankcijų - pradedant nuo milijoninių baudų iki VŠT įmonės uždarymo.
Štai čia ir ištiesia „brolišką, draugišką ir nesavanaudišką" ranką senas Vilniaus „draugas bei globėjas" vienas trijose asmenyse, vos ne kaip Dievas - Dalkia, Rubikonas, UAB „Vilniaus energija".

„Skurdžiai ir neišmaneliai vilniečiai, mes jums padėsime", - su tokiu šūkiu, Rubikonas įsipareigoja pasirūpinti tais stebuklingais filtrais ir išgelbėti Vilnių nuo ES bausmių. Dar daugiau - tegul žino vilniečiai Rubikono kilnumą: sunkų ir atsakingą rūpestį tokią didžiulę įmonę „Vilniaus šilumos tinklai" jis apsiima valdyti nuo 2017 m. dar 20-čiai metų. Svarbiausia, kad sostinės taryba palaimintų VŠT nuomos sutartį, o vilniečiai suprastų, kad Rubikonas tikrai pasirūpins šiluma jų butuose.

Tik visa bėda, kad Rubikoninis kilnumas dabar jam valdant VŠT, kasmet aritmetine progresija vis labiau tuština vilniečių kišenes. 2002 metų pradžioje VŠT nuomininkai Dalkia ir Rubikonas iškilmingai paskelbė, kad 10 centų už 1 KWh šilumos niekada nedidės. Ji gali tik mažėti. Suprask - naujos technologijos, sumanus įmonės valdymas ir t.t. Tikrovė kita. Praėjusį šildymo sezoną vilniečiai mokėjo Rubikonui daugiau kaip 25 centus už 1 KWh šilumos.

Taigi per 8 metus kainos augimas už šildymą 150 procentų! Rubikono kilnumas valdant VŠT dar 27 metus, skaičiuojant nuo 2010 m., padidins jo pelną net 500 procentų! Ir visa tai vilniečių sąskaita. Geresnio biznio nesugalvosi net Afrikoje. Tik gaila, kad visas šis „biznis", paremtas ne naujo produkto sukūrimu, bet vilniečių apiplėšimu, didinant kainą už tą pačią paslaugą.

Už tokį visišką V.Navicko ir jo aplinkos atsidavimą Rubikonui ir nusisukimą nuo vilniečių interesų balsavo visa valdančioji konservatorių ir neoliberalų tarybos dauguma. Skaudu, kad neužteko sostinės tarybos opozicijos balsų sustabdyti šią vilniečių interesų amžiaus išdavystę.

Suprantamas V.Navicko ir jo konservatorių balsavimas bei tarnavimas Rubikonui, tačiau nesuprantama, kaip toje rubikonininkų kompanijoje atsidūrė Vilniaus socialdemokratas R.Adomavičius, balsavęs drauge su jais?

Taigi, mieli vilniečiai, o ir kitų Lietuvos miestų gyventojai. Jeigu jūsų miesto šilumos ūkyje šeimininkauja Dalkia, Rubikonas ir jų dukterinės įmonės Litesko - būkite atsargūs. Vilniuje pradėtas šilumos ūkio užgrobimas gali persimesti ir pas jus su visomis jūsų, kaip tos paslaugos gavėjų, kišenių tuštinimu.

Senas išbandytas „koza nostra" principas „veikime kartu" dešimteriopai pranašesnis už geriausias universitetines ekonomikos ir vadybos studijas. O veikimas labai paprastas: vieni atiduoda miesto nuosavybę (išnuomoja...), kiti ją priima ir „dūsaudami teikia paslaugas" gyventojams, o už viską sumoka pusė milijonų vilniečių. Paprastas ir visiems suprantamas „biznio" planas. Tik viena neaišku, kokiomis dalimis ir kas pasidalija pelnu?

Europos Parlamento nario Juozo Imbraso padėjėjas,
Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Vilniaus miesto
savivaldybės taryboje vadovas Gediminas Rudžionis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-18 14:03 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-17

Šilumos ūkio nuomos sutarties pratęsimas – nauja kilpa ant vilniečių kaklo

Pastaruoju metu šalies žiniasklaidoje prasidėjo informacinė kompanija, kurios motyvas: būtina dar dvidešimčiai metų išnuomoti šilumos tinklus, antraip nebus įgyvendinta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva „Dėl aplinkos apsaugos ir taršos reikalavimų, susijusių su į aplinką išmetamų teršalų normų sumažinimu".

Teigiama, kad šiai direktyvai įsigaliojus nuo 2016 metų ir iki to laiko tinkamai nesutvarkius elektrinių, jas tektų uždaryti ir vilniečiai liks be šilumos. Be to, Lietuva Europos Sąjungai dar turėtų mokėti ir milžiniškas baudas.

Prisidengdama šia direktyva, Vilniaus miesto savivaldybės valdančioji dauguma kaip vienintelę išeitį siūlo iš anksto pratęsti savivaldybei priklausančio šilumos ūkio nuomos sutartį dar 20-čiai metų. Nepaisant to, kad dabartinė nuomos sutartis galioja iki 2017 m. balandžio 1 dienos. Esą, tik pratęsus sutartį, dabartiniai nuomotojai galės investuoti į būtinus aplinkosauginius pakeitimus 670 milijonų litų.

Pasikonsultavus su energetikos specialistais, daug metų dirbančiais šioje srityje ir gerai žinančiais elektrinių įrengimų darbo specifiką bei Europos Sąjungos direktyvų reikalavimus, paaiškėjo, kad 2007 m. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva išmetamų teršalų (azoto, sieros, kietųjų dalelių) normas nuo 2016 metų sugriežtina tik deginant elektrinėse mazutą. Pabrėžiu: būtent mazutą.

Vilniaus elektrinėse per 5 praėjusius metus buvo sudeginama 95 procentai dujų ir tik iki 5 procentai mazuto. Mazutas trečioje elektrinėje Gariūnuose yra kaip rezervinis kuras, o antroje elektrinėje (Savanorių pr.) - kaip avarinis kuras. Be to mazutą deginti nenaudinga, nes jo kaina yra gerokai didesnė už dujas.

Mažas kiekis mazuto sudeginamas kartu, sumaišant kūrykloje su dujomis ir dėl to sieros junginių ir kietųjų dalelių išmetimo normos neviršijamos. Azoto junginių mažinimui deginant dujas ir mazutą naudojamos technologinės (eksploatacinės) priemonės, t.y., fakelo liepsnos temperatūros žeminimas įpurškiant į kūryklą priedus, dūmų recirkuliacija ir pan. Šios technologinės priemonės elektrinių katiluose seniai įgyvendintos.

Tad ES 2007 metų direktyva dėl išmetamų teršalų į orą normų sugriežtinimo elektrinėse jau yra įgyvendinta, investicijos tam nereikalingos, o elektrinių katilai galės dirbti ir po 2016 metų ir tiekti šilumą vilniečiams. Tiesiog dabartinė Vilniaus valdžia paprasčiausiai pučia burbulą galbūt vardan asmeninių susitarimų ir naudos su šilumos ūkio nuomotojais.

Be to, noriu paaiškinti vilniečiams, kad Europos Parlamentas ir Taryba 2009 m. balandžio 23 d. priėmė direktyvą „Dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją" ir nurodė, kad iki 2020 metų atsinaujinančių išteklių energijos dalis bendrame kuro suvartojime Europos valstybėse pasiektų vidutiniškai ne mažiau kaip 20 procentų. Lietuva užsibrėžė dar ambicingesnį tikslą - pasiekti 23 procentus.

Sveikintina, kad savivaldybės šilumos tinklų nuomininkai ketina vieną bloką trečioje elektrinėje (Gariūnuose) rekonstruoti taip, kad būtų galima naudoti biokurą. Šio projekto įgyvendinimui, rekonstruojant katilą, įrengiant tiekimo sandėlį su kuro paruošimo įranga, specialistų vertinimu, reikėtų apie 150 - 200 mln. litų, o ne 670 mln. litų, kaip nurodo UAB „Vilniaus energija". Pinigų suma paimta iš „lubų" ir nepagrįsta jokiais skaičiavimais, taip pat neatliktas projekto techninis - ekonominis pagrindimas.

„Vilniaus energija" tokiam projekto įgyvendinimui galėtų panaudoti lėšas, 2005-2009 metais gautas už parduotus atmosferos taršos leidimus. Taip pat būtų galima panaudoti ir lėšas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Taigi, minėtą projektą, kuriuo būtų pereita prie biokuro deginimo, būtų galima įgyvendinti nesiskolinant lėšų iš bankų. Nesant paskolų bei palūkanų mokėjimo, šilumos kainos vilniečiams didinti nereikėtų, o projektas atsipirktų per tris-keturis metus dėl kone per pus pigesnės kuro kainos. Pati „Vilniaus energija" savo ataskaitoje nurodo, kad biokuro įgyvendinimo projektas trečiojoje elektrinėje galėtų būti baigtas iki 2014 metų. Tad jokios būtinybės pratęsti sutartį dar dviems dešimtims metų nėra.

Peržiūrėjus tarybos nariams pateiktą savivaldybės šilumos ūkio nuomos sutarties pakeitimo projektą, matyti, kad siūloma pakeisti 54 sutarties punktus ir 7 priedus. Daugelis iš siūlomų pakeitimų savivaldybės ir vilniečių sąskaita pagerins nuomininkų padėtį. Paimkime tik vieną pavyzdį. Dešimtame siūlomos sutarties priede numatyta, kad nuomotojai sutarties termino pabaigoje visas atliktas investicijas parduos nuomotojui ne už vieną simbolinį litą, kaip yra dabartinėje sutartyje numatyta, bet už likutinę vertę. Aišku, kad savivaldybė lėšų tokiam pirkiniui neturės ir visas elektrinių turtas liks nuomininkams už dyką.

Daugelis siūlomos sutarties pakeitimų punktų kvepia korupcija, todėl pagal Šilumos ūkio įstatymo 36 straipsnio nuostatas, siūlomus pakeitimus būtina pateikti Energetikos ministerijai ir gauti jos išvadas. Įvertinus tai, kad nuomos sutarties sąlygos savivaldybei blogėja, privalu gauti sutarties pakeitimų įvertinimą antikorupciniu požiūriu ir iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Sutarties pratęsimas be konkurso ir jos pakeitimai turėtų būti įvertinti ir teisiniu aspektu, nes dabartinėje sutartyje, kuri baigia galioti 2017 metais, nenumatyta jos pratęsimo galimybė.
Manau, kad teisingiausia būtų, kad pasibaigus šios sutarties galiojimui, jeigu savivaldybė norėtų, būtų skelbiamas naujas šilumos ūkio nuomos konkursas, o dabar valdančiųjų daugumos Vilniaus savivaldybėje stumiamą sutarties pratęsimą būtina sustabdyti.

Juozas Ibrasas yra Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-24 03:15 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-21

Kodėl taip įžūliai ir netrukdomai Lietuvoje veikia rubikonai?

Dvejus metus rengtas dokumentas, turėjęs suteikti šiek tiek skaidrumo bei daugiabučius namus administruojančioms įmonėms uždėti apynasrius, slapčia, kone per naktį, buvo pakeistas taip, kad administratoriai nuo šiol galės viską - ne tik organizuoti pirkimus, bet ir patys iš savęs pirkti paslaugas. Tai sukels labai daug neigiamų pasekmių.

Tam, kad šį faktą įvertinti plačiau, matyt, būtų pravartu grįžti į 2002 metų sausio - vasario mėnesius, kai 15 - os metų laikotarpiui Vilniaus miesto taryboje buvo tvirtinama Vilniaus miesto šilumos ūkio nuomos sutartis su „Dalkia".Tuo metu visa Vilniaus miesto konservatorių frakcija kartu su liberalcentristais vieningai balsavo už šią sutartį.

2009 metais vasario mėnesį Vilniaus miesto meru tapus V. Navickui, pataikavimas Rubikono grupei prasidėjo iš naujo. Net Vilniaus miestui vadovavusiems liberalcentristams nedrįsus privatizuoti visų komunalinių įmonių esančių prie seniūnijų, dabar konservatorių deleguotas Vilniaus miesto meras V. Navickas baigia jas visas parduoti liūdnai pagarsėjusiam Rubikonui.

Tačiau tam, kad Rubikono įmonių grupė pilnai monopolizuotų Vilniaus miesto komunalinių paslaugų sferą, reikėjo sprendimo, suteikiančio daugiabučių namų administratoriams teisę ne tik administruoti, t. y., skelbti konkursus ir jų laimėtojus tam tikrų paslaugų atlikimui, bet ir pačioms administruojančioms įmonėms atlikti šias paslaugas. Tą paklusniai ir įvykdė Vyriausybė 2010 metų kovo 10 dieną patvirtindama nutarimą „Dėl būstų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo pavyzdinių nuostatų patvirtinimo". Faktas, kurį skelbia "Delfi" portale "Lietuvos žinios", „kad ilgalaikių diskusijų dalyviai buvo šokiruoti sužinoję, jog prieš pat patvirtinant šį dokumentą 5. 5 punkte staiga skliaustuose buvo įterpti nesuderinti žodžiai, kurie suteikia daugiabučio namo administratoriui teisę paslaugas teikti pačiam", tai dar vienas įrodymas, kad Rubikono grupė vadovauja ne tik Vilniaus miesto merui V. Navickui ir miestą valdančiai daugumai, bet ir Vyriausybės vadovui A. Kubiliui. Esą nuo šiol administratorius gali šiltinti namą, pats dengti stogą ir kt., nors jo pagrindinė funkcija yra ir turėtų būti konkursų bei paslaugų pirkimo organizavimas.

Šio norminio akto pataisos ne tik užkirs kelią kitoms įmonėms teikti savo paslaugas daugiabučių namų gyventojams, bet dar labiau suvaržys renovacijos procesą, sustabdys daugiabučių namų bendrijų kūrimąsi, sudarys sąlygas pilnai monopolizuoti komunalinių paslaugų sferą. To pasekmė bus nekontroliuojamas kainų augimas. Tokio juodo scenarijaus taip sparčiai nedrįso realizuoti net anksčiau Vilnių valdę liberalcentristai. Pats administratorius (Rubikono privatizuotos įmonės), teikdamas centralizuotos šilumos tiekimo paslaugas, kaip yra Vilniuje, vargu ar bus suinteresuotas mažinti namo šilumos sąnaudas. Lygiai taip pat jis nebus suinteresuotas mažinti kitų komunalinių paslaugų kainas, kai jis pats vykdys atliekų surinkimo ir išvežimo, daugiabučių namų priežiūros ir eksploatavimo, remonto ir visas kitas paslaugas.

Kodėl taip įžūliai ir netrukdomai Lietuvoje veikia rubikonai? Gal dėl to, kad pasak informuotų šaltinių už jų stovi pačios juodžiausios jėgos, kurios 50 metų terorizavo Lietuvą ir jos piliečius?
Bet kodėl tada jiems tarnauja ir pataikauja pačios save įvardijančios kaip patriotiškiausios ir krikščioniškiausios partijos atskiri lyderiai?

Juozas Imbrasas yra Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Partijos naujienos
StandartinėParašytas: 2010-05-31 13:24 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4877
Miestas: Vilnius
2010-05-28

Tvarkiečiai paminėjo Laisvės nuo mokesčių dieną

Pernai visa Lietuva gegužės 23 dieną šventė tradicinę Laisvės nuo mokesčių dieną. Šiemet tokia diena mūsų šalyje neišaušo. Skelbiama, kad Lietuvoje ši diena nė negali būti minima, nes valdžios išlaidos gerokai viršija pajamas, šešėlinė ekonomika klesti, o nedarbas šalyje pasiekė liūdnus rekordus.

Partijos Tvarka ir teisingumas nariai ragino klaipėdiečius Laisvės nuo mokesčių dieną paminėti pirmadienį (gegužės 24 d.). Klaipėdos gatvėmis nuo muzikinio teatro iki savivaldybės pastato buvo ridenami du akmenys. Mažasis akmuo su užrašu „Mokesčiai iki naktinės reformos" simbolizavo mokesčių naštą, buvusią iki Vyriausybei įvykdant drastišką mokesčių reformą. Kitas, keleriopai didesnis akmuo su užrašais „Mokesčiai po naktinės reformos" ir „Grąžinkite Laisvės nuo mokesčių dieną!", atspindėjo milžiniškai išsipūtusią mokesčių naštą. Klaipėdiečiai galėjo įvertinti, kad akmuo buvo įspūdingas - net penkių metrų ilgio, dvejų metrų pločio ir dvejų metrų aukščio.

„Laisvės nuo mokesčių diena - tai simbolinė diena per metus, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti valdžiai ir pradeda dirbti savo paties ir savo šeimos gerovei. Deja, dėl išaugusios mokesčių naštos, didėjančių valstybės įsiskolinimo, lietuviams ši diena praranda prasmę. Tačiau mes savaip norėjome paminėti šią dieną. Džiugu, kad daug klaipėdiečių prisidėjo prie simbolinio akmens ridenimo", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas, Klaipėdos sk. pirmininkas dr. Artūras Razbadauskas.

Natalja Istomina,
Partijos Tvarka ir teisingumas
Klaipėdos miesto rinkimų štabo pirmininko pavaduotoja


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 107 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007