forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2019-11-15 06:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: KODĖL MES TOKIE ABEJINGI MENUI ?
StandartinėParašytas: 2006-05-28 06:44 
Atsijungęs
ORATORIUS
ORATORIUS
Vartotojo avataras

Mūsų forume apie meną kalbame ir diskutuojame labai nedaug. KODĖL???? Neįdomu? Kompetencijos stoka? Ar esame abejingi menui?
Šiose temose retai užsimezga diskusija. O gaila....

Iš karto atsiprašau mūsų poetų. Jūs ne tokie.
Daugelis neabejingi poezijai.Tai puiku.Sveikinu poetus ir jiems prijauÄ?ianÄ?ius.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-28 10:48 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Man menas turi veikti emocijas... O diskusijas palieku meno kritikams :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-28 13:38 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Nemanau, kad abejingi. Tiesiog menas yra ta sritis, kuria geriau matyti (girdeti), negu apie ji kalbeti. Nors... galima ir papliurpti truputi :wink:
Atsiprasau, as cia pas Jus retokai apsilankau, tai dar neaptikau temu apie filmus. Praziopsojau? Gal yra kazkur?
Dabar vyksta filmu festivalis Kanuose, aziotazas aplink "Da Vincio koda", o cia - ne gu-gu apie tai. Nieko baisaus, zinoma, pavasaris, grazu-silta, visi is namu dinge.

Taigi, apie menus. Sakoma, kad kinas - septintasis menas. O kurie yra pirmi sesi?
Viduramziais, konkreciai 11-me amziuje, jau buvo skaiciuojami septyni menai, t.y. taip vadinami "laisvieji menai", kuriais uzsieme ne rankomis dirbantys zmones. Aukstesneje divizijoje, vadinamojoje quadrivium, buvo: aritmetika, astronomija, geometrija ir muzika. I zemesniaja divizija, vadinta trivium, iejo dialektika, gramatika ir retorika. Dabar visi sie dalykai, seniau vadinti menais, vadinami mokslais, isskyrus muzika, aisku.
Apie 13-14 amziu atsirado terminas "mechaniniai menai"; dabar mes juos pazistame amatu pavadinimu.
Tik 18-me amziuje randasi terminas "dailieji menai". Jam priskiriamos graziosios, dailiosios technikos, kurios priespastatomos mechaninems. Zinomiausi keturi menai tuo metu: architektura, graviura, tapyba ir skulptura. Veliau prie ju pridejo dar choreografija ir muzika, - va ir turim seseris menus. Tiesa, dar veliau prie menu buvo priskirta iskalba bei poezija, dar veliau - piesinys ir modeliavimas, o visai palyginus neseniai - ir fotografija. Skirtumai tarp tu vadinamuju "laisvuju mechaniniu menu" ir "dailiuju menu" atskyre amatininkus ir menininkus...
Kinas dabar vadinams septintuoju menu, bet juk kinas - labiau rezisieriaus technika, ania? Bet aktorius, kuriantis vaidmeni - juk menininkas? Todel ir kinas priskirtas "dailiesiems menams"; pirmasis "septintojo meno" termina 20-jo amziaus pradzioje pavartojo italu kritikas Riccioto Canudo.
Dabar kalbama apie astuntaji mena - televizija, ir apie devintaji - komiksus.
Hm hm :roll: (cia apie astunta-devinta menus). Nu gal...

Paskutinieji hm-iksejimai priklauso man asmeniskai, o siaip cia sutrumpinau ir isverciau populiaru straipsneli is siandieninio sekmadieninio laikrascio "Sud Ouest". Idomu, ania? Pas mane lauke jau karsta, tai ir sedziu vesoj, namie, laikrascius skaitau, kompo klaviatura maigau. Gero sekmadienio galo visiems, kurie menams neabejingi :)

OT klausimas moderatoriams: kaip is mano avataro vietos ismesti sita besiskeryciojanti svarkuota zasina? Nekenciu jo :twisted: Jis ziauriai nemeniskas! Pati normalaus, mane atitinkancio avataro isidet negaliu, jau bandziau .

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-28 20:29 
Atsijungęs
ORATORIUS
ORATORIUS
Vartotojo avataras

AÄŒIŪ, gerb.Ijo už nuostabų moksliÅ¡kÄ… menų iÅ¡aiÅ¡kinimÄ…. AÄ?iÅ«, kad esate meniÅ¡kos sielos.Bandykite dažniau reikÅ¡tis Å¡ioje temoje.Juk įdomu?
Fon Rokai, Tamstos galioje įvykdyti Ijos prašymą pakeisti avatarą.Pasiūlyk keletą meniškesnių.Nors manau apie avatarų meniškumą vienodai mes abu nusimanome...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-29 11:53 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Jonai, Tu man uz mano siela nedekok :D As pati kartais su ja nesusitariu :wink: Turiu silpnybe ir menams, ir mokslui, bet esu visiskai zioplas daiktas komercijoj (ir visame kame, kas su pinigais susieta) ir politikoj, o Jusu forume politika uzima labai svarbia vieta... menai vat ir pluduriuoja kazkur nuosaly.

Gemini rašė:
Man menas turi veikti emocijas... O diskusijas palieku meno kritikams :)
Galima, uzsikabinsiu uz sito teiginio, Gemini?
Kurias, kokias emocijas turi veikti menas? ir kodel paprasti mirtingieji negali diskutuoti apie tai, kas jiem patinka ar nepatinka? Juk meninykai ne kritikams kuria. Jie kuria todel, kad negali nekurti, galvoja pirmiausia apie tai, kaip save ir savo jausmus isreiksti, kad zmonems kazka apie savo pasaulejauta pasakyti, negalvodami is anksto apie kritikas. Na, pasitaiko, kad kuria ir del graziu kritiku, bet tai jau kita tema, nes pagrindine meninyku mase - visgi yra nuosirdus "saves isreiskejai", save pateikiantys ziurovams. "Save" parasiau samoningai vietoj "savo darbus". Nes duot pasiklausyt savo sukurtos muzikos, parodyti savo nutapyta paveiksla, paskaityti savo eilerasti - tai parodyti zmonems dalele saves... zmonems visu pirma, ne kritikams!

Todel dar karta sakau, Gemini, VISI gali ir turi diskutuoti apie menus, nebijodami buti "nesuprasti" ar "juokingi", nes neretai tenka isgirsti pasakymu - aj, nieko as mene nesuprantu... netiesa, savaip mena supranta visi :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: KODÄ–L MES TOKIE ABEJINGI MENUI ?
StandartinėParašytas: 2006-05-29 18:33 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Jonas P. rašė:
Mūsų forume apie meną kalbame ir diskutuojame labai nedaug. KODĖL???? Neįdomu? Kompetencijos stoka? Ar esame abejingi menui?
Jei galima, as neatsakysiu i si klausima, nes dauguma jau atsakyma zino... [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-29 19:23 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ijo rašė:
OT klausimas moderatoriams: kaip is mano avataro vietos ismesti sita besiskeryciojanti svarkuota zasina? Nekenciu jo :twisted: Jis ziauriai nemeniskas! Pati normalaus, mane atitinkancio avataro isidet negaliu, jau bandziau .

Nepatinka zasinas? Iseitis yra, reikia isaugti is mazylio rubeliu. :twisted: :twisted:
O siaip, Ijo, buciau dekingas jei is tikro surastum idomesni avatarcika mazylio statusui. Man jis irgi ne pats geriausias... O savarankiska avatara turesi parasiusi dar 6 zinutes. http://www.ldp.lt/forumas/viewtopic.php?t=1377 Tad daugiau kurybos ir klausimas bus isnykes. :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2006-05-30 12:18 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

fon Rokas rašė:
Jonas P. rašė:
Jei galima, as neatsakysiu i si klausima, nes dauguma jau atsakyma zino... [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif

Matyt, priklausau mazumai, nes nezinau, kodel fRokas neatsakinesi i si nesunku klausima :wink:

fon Rokas rašė:
O siaip, Ijo, buciau dekingas jei is tikro surastum idomesni avatarcika mazylio statusui. Man jis irgi ne pats geriausias... O savarankiska avatara turesi parasiusi dar 6 zinutes. http://www.ldp.lt/forumas/viewtopic.php?t=1377 Tad daugiau kurybos ir klausimas bus isnykes.

Pabandyk siuo adresu paziureti, ten labai daug avataru: http://www.zonegifs.com/gifs/
Tiesa, negaliu pasakyti, kad jie ten labai kazin kas, bet neturiu daug laiko paieskoms, prabocyk.
Aciu uz paaiskinima, del ko negaliu avataro pasikeisti. buvau primirsus, kad cia savotiska "nedemokratija" siuo klausimu: ivaizdis is virsaus nuleidziamas [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif Bet, mano kuklia nuomone, gal geriau jokio avataro, nei... bet koks zasinas.
Tiek tos, man nebedaug beliko laukti :)

Griztant prie temos: na nejaugi is tiesu niekam neidomu, niekam jokiu klausimu apie menus nekyla, niekas i parodas nevaiksto, filmu neziuri, koncertu nesiklauso?... netikiu [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/s045

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2006-05-30 16:27 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ijo rašė:
... na nejaugi is tiesu niekam neidomu, niekam jokiu klausimu apie menus nekyla, niekas i parodas nevaiksto, filmu neziuri, koncertu nesiklauso?... netikiu [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/s045
Labai retkarciais kazka pamatau. Jei patiko - lieku patenkintas, jei ne - iseinu anksciau laiko. Bet tikrai niekada neturiu noro su kuom nors diskutuoti ar net gincytis del matyto reginio vertes. Esu tvirtu tvirciausiai isitikines, kad man tikrai nereikia konsultaciju kas yra grazu, zinau, kad del skoniu nesigincyjama. Tiek maiste, tiek mene, tiek meileje. :)
Taip butu trumpai...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 08:23 
Atsijungęs
PAŽIBA
Vartotojo avataras

As tai nesu didelis meno zinovas, vertinu save kritiskai.
Megstu skaityt knygas, ziuret kino filmus, muzika kolkas klausau ne klasikine. teatras seniau labai patiko, taciau pastaruoju metu uzsiraunu ant tokiu psichodeliniu spektakliu, kad jau gan ilgas laikas nebevaikstau...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2006-05-31 10:29 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

fon Rokas rašė:
...Bet tikrai niekada neturiu noro su kuom nors diskutuoti ar net gincytis del matyto reginio vertes. Esu tvirtu tvirciausiai isitikines, kad man tikrai nereikia konsultaciju kas yra grazu, zinau, kad del skoniu nesigincyjama....

Suprantu :) Gincytis del meno kurinio, grazus jis ar ne, teisingas mintis sako ar nepriimtinas, tikrai neverta. Bet siaip pasikalbeti, vienas kito nuomones pasiteirauti: ar pajutai ta? ka manai apie sita? o as pastebejau stai ta... ir pan. - taigi galima.
Ir dar, mazyte pastabele del "konsultaciju". Juk kodel, pvz., muziejuose gidai dirba? Todel, kad zino daugiau uz lankytojus, eksponatu istorija gali papasakoti, galbut apie autorius visokiu idomiu detaliu, kurias tikrai ne kiekvienas girdejo. Po tokiu "konsultaciju" praturteji, daugiau suzinai apie meno kurini ir imi kitaip i ji ziureti :wink: Neteko sito patirti?

Zemaituks rašė:
... muzika kolkas klausau ne klasikine. teatras seniau labai patiko, taciau pastaruoju metu uzsiraunu ant tokiu psichodeliniu spektakliu, kad jau gan ilgas laikas nebevaikstau...

O kodel klasikines neklausai? Vaikysteje niekas gal nedave pasiklausyt, nepaaiskino kas tai per muzika, nepripratai prie jos?... Klausiu todel, kad pastebejau, kad jei vaikysteje niekas nesupazindino su klasikine muzika, tai tokie zmones ir suauge jos nesiklauso: nera poreikio, jis nesusiformaves. (Tiesa, kaip bus su mano nuosavais vaikais, man kol kas dar irgi neaisku. Nors musu namuose klasikine ir skamba, taciau vaikai tesiklauso roko... dziaugiuosi bent jau tuo, kad nebrokyja klasikinio roko, kuris siaip jaunimo tarpe nemadingas )

O man psichodelika mene visai patinka :) Absurdo teatras irgi. Ten mokama i dalykus pazvelgti naujai, kazkaip netiketai... buna, kad pagauni save nusistebint: wow, ir sugalvok tu man sitaip! Nesakau, kad viskas, kas psichodeliska, butinai grazu, kartais priestaringu minciu sukelia, bet argi tai blogai? emocijas lavina :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 11:00 
Atsijungęs
PAŽIBA
Vartotojo avataras

Ko gero taip, nepratino manes prie klasikines muzikos.
Ir gal todel nepamegau. Na ji man nekelia nuotaikos, netgi kazkaip priesingai veikia, nezinau.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 16:06 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

o man klasika patinka.savo laiku labai gerai buvo destoma mano mokykloj.be to baigiau viena klase muzikos mokyklos :D meciau ,nes negalejau pakesti solfedzio.neturejau klausos aplamai.bet muzika labai megau ir tai liko visam gyvenimui.ilgai sokau .tai ir sakyciau menas.mano tevas buvo baiges vilniaus dailes instituta.bet as ir sese visai neturim polinkio piesimui)))
negalejau atsidziaugti atvykus i Prancuzija.tikras meno lopsys.ir tikrai visai kitaip meno darbai ziurisi kai bent kiek zinai ju istorija.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2006-05-31 19:40 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ijo rašė:
Neteko sito patirti?

Teko Ijo, teko. Gal todel ir esu skeptikas. As 25 metus pradirbau turizme, todel visa gidu darba zinau gal net geriau uz tave. Zinau ju pasakojimu verte. [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 19:43 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Zemaituks rašė:
Megstu skaityt knygas, ziuret kino filmus, muzika kolkas klausau ne klasikine. teatras seniau labai patiko, taciau pastaruoju metu uzsiraunu ant tokiu psichodeliniu spektakliu, kad jau gan ilgas laikas nebevaikstau...
Sakyciau butum mano dvynys, tik... va as knygu jau senai nebeskaitau. O del teatro, tai atsakei tiesiog mano zodziais. :twisted: :twisted: As nuo jo nusisukau kai liaudis eme liaubsinti Jona Vaitku. Man pasidare silpna, pasijutau nepilnaverciu zmogumi, kazkada ziuredamas jo Kinga ir Raudonuosius zirgus melynoje pievoje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 19:49 
Atsijungęs
PAŽIBA
Vartotojo avataras

O knygos zinok gerai. Gerai pirmiausia del to kad itin platus pasirinkimas ir tikrai rasi tai kas patiks. Del teatro - kaip sakiau... Kiek nueinu tiek ziauri nesamone. Na "urvinis zmogus" nieko, bet ten toks popselis...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 19:56 
Atsijungęs
ORATORIUS
ORATORIUS
Vartotojo avataras

Pritariu ir as jums del teatro.Anksciau nebudavo spektaklio musu dramos teatro,i kuri nenueiciau.Paskui emesi rezisuros Padegimas...Dar pora kartu i spektaklius nuejau...bet pasijutau teatro meno nebesuprantanti [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 20:03 
Atsijungęs
ORATORIUS
ORATORIUS
Vartotojo avataras

Menas vienaip ar kitaip palieÄ?ia kiekvienÄ… iÅ¡ mÅ«sų. Kiekvienas renkamÄ—s tÄ…, kas mums arÄ?iau dÅ«Å¡ios.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-31 23:23 
Atsijungęs
MEISTRAS
Vartotojo avataras

Taip, visiskai su jumis sutinku, kad siuolaikinis teatras visai nebe tas teatras, kuris buvo musu vaikysteje arba jaunysteje... Irgi esu truputi juo nusivylusi. Bet... negalima visko suabsoliutinti! buna ir tikrai geru pastatymu!
Nors.. hmmm... dabar as jau ziuriu visai kitomis akimis... Kadangi turiu tokia galimybe, kad nepraleidziu nei vieno Kauno dramos teatro pastatymo, kadangi tenka pabendrauti, padiskutuoti su aktoriais ir ivairiais teatro zinovais, kadangi dabar mane domina ne tik siuzetas, bet ir scenografija, pati vaidyba, israiskos formos... nebegaliu visiskai objektyviai teisti ar smerkti pastatymus...
...o "Urvinis zmogus" man labai patiko! Ir ypac D. Kazlauskas! Dabar labailabai laukiu "Urvines moters" ! :D :wink:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-06-01 12:18 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Ale tai uzgiedojot [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif
Anksciau tai bent teatras buvo, tai bent spektakliai, o dabar.... Teip teip, anksciau ir dangus melynesnis buvo, ir zemuoges saldesnes [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif
Nestovi niekas vietoje, vystosi ir menas, teatras tame tarpe. Jums gal labiau patiko tas ankstesnis, o dabartiniam jaunimui - dabartinis gal labiau patinka. as nesiimu spresti apie dabartini lietuviska teatra, simta metu jo nemaciau. Vienintelis O.Korsunovas in Prancija atvaziuoja, ir tai vis po Paryziu, vis po siaures miestelius gastroliuoja, i pietine dali nu nesiteikia nusilest; man 600km del vieno spektaklio vaziuot labai jau neapsimoka. Todel su idomumu skaiciau Jusu pasisakymus.
Va, Tina jau objektyviau parase apie teatra, na bet savaime suprantama, pritariu ir Jonui: kiekvienas mene randame tai, kas dusiai miela :)
Man asmeniskai mieliausias vaizduojamasis menas, daile... o dar dievinu Bacha, lygiai kaip dievinu ir Led Zeppelin :D

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 114 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: