forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2019-10-19 05:50

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-29 23:11 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Pas mane dar blogiau- i mokesciu inspekcija su gera nuotaika niekas neina :mrgreen:

Kai pona, zarstanti milijonus, pasikvieti ant kilimelio, tai jam sugenda nuotaika jau vien del to, kad ASMENISKAI privalejo atvykti ir nusizeminti iki bendravimo su sau nelygiais :)

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 10:00 
Penktuke rašė:
Pas mane dar blogiau- i mokesciu inspekcija su gera nuotaika niekas neina :mrgreen:

Kai pona, zarstanti milijonus, pasikvieti ant kilimelio, tai jam sugenda nuotaika jau vien del to, kad ASMENISKAI privalejo atvykti ir nusizeminti iki bendravimo su sau nelygiais :)

As mieliau bendrauju su piktu sociu ponu, nei su alkanu ir piktu...

Į viršų

Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 11:20 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Jeigu ponas alkanas ir piktas, tai vargu ar jis yra ponas! Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 12:29 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

bet buna ir taip Sotus alkano neatjaucia :roll:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 12:31 
Bet kai alkanas - tai piktas. Gal tod?l Lietuvoje tiek ma?ai besi?ypsan?iø veidø :?

Į viršų

Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 13:05 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

ne tiek nuo alkio ruskani esam, kiek del stygiaus pinigeliu. Juk jei ant duonos uztenka tu pinigeliu, tai ziurek kitko nelabai gali isigyt. Vat ir eina zmogelis su ruskana veido israiska

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 14:25 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

?mones ?eid?ia ne ?ypsena valdininko veide, o jo (valdininko) abejingumas. Eil?s prie durø susidaro ne vien d?l ilgø anketø. Antra vertus, tas anketas sugalvoja taip pat valdininkai. Ir siuntin?ja varg?? ?mogø nuo vieno stalo prie kito, i? vieno kabineto ? kit?. Tai priver?ia ?mogø pasijusti menku ir nieko nevertu. Ne d?l to, kad jis pats tokiu jau?iasi, o tod?l, kad to valdininko po?i?ris toks... Ir nereikia sakyti, kad yra ne taip. Pati esu buvusi tokioje situacijoje, kai eilinis valdinink?lis, vaidindamas didel? pon?, band? pavaikyti mane d?l trijø ?od?iø pa?ymos, bet pamatæs, kad draugi?kai bendrauju su jo vir?ininku, t? pa?ym? pareng? per keliolika minu?iø... Tokia li?dna m?sø kasdienyb?...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-30 17:13 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ipokrite rašė:
ne tiek nuo alkio ruskani esam, kiek del stygiaus pinigeliu. Juk jei ant duonos uztenka tu pinigeliu, tai ziurek kitko nelabai gali isigyt. Vat ir eina zmogelis su ruskana veido israiska

Na jau na... Pa??stu ?mones, kur tikrai kukliai gyvena, o malon?s, ?ypsosi ir nedejuoja... Ir tokiø, kur u?gyveno tiek, kad 2-jø gyvenimø bus ma?ai suvartoti, o susiraukæ, kaip nagin?s, nepatenkinti...

Prie? 10-12 meteliø i?gyvenome bankrot?, etatø ma?inim? etc. ma?iau daugelio ma?as tragedijas... A? pati dirbau, bet alg? mok?jo tik 30 proc. ir ?eimoje svarbiausia buvo pamaitinti ma?amet? vaik?... Pamenu,kaip skai?iavau, kaip u? ma?iausi? kain? gauti ? dien? taip reikalingø 700 kcal. Ir gavosi dienos davinys: ketvertukas Kauno duonos ir 0,5l 0,3 proc. pasukø... Buvome li?dni, bet ner??kani... Li?d?jome i?lyd?dami atleistus kolegas, bet nebuvome pikti - ie?kojome naujø darbø ir vienas kitam pad?jome... Pamenu,kaip bendradarbei, kuri viena augino dukryte ne??me i? namø kas uogien?s, kas makaronø pakel?... Tiesiog likome ?MON?S :)

Esame tokie, kokie esame... Ir turte, ir skurde..

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-31 00:55 
Sima rašė:
?mones ?eid?ia ne ?ypsena valdininko veide, o jo (valdininko) abejingumas. Eil?s prie durø susidaro ne vien d?l ilgø anketø. Antra vertus, tas anketas sugalvoja taip pat valdininkai. Ir siuntin?ja varg?? ?mogø nuo vieno stalo prie kito, i? vieno kabineto ? kit?. Tai priver?ia ?mogø pasijusti menku ir nieko nevertu. Ne d?l to, kad jis pats tokiu jau?iasi, o tod?l, kad to valdininko po?i?ris toks... Ir nereikia sakyti, kad yra ne taip. Pati esu buvusi tokioje situacijoje, kai eilinis valdinink?lis, vaidindamas didel? pon?, band? pavaikyti mane d?l trijø ?od?iø pa?ymos, bet pamatæs, kad draugi?kai bendrauju su jo vir?ininku, t? pa?ym? pareng? per keliolika minu?iø... Tokia li?dna m?sø kasdienyb?...

Ateina zmogus pas ta eilini valdininkeli ir mano, kad jis vienintelis pas ji ateina, kad nebuvo iki jo zmoniu ir neateis po jo. Jei yra nustatyta, kad pazyma isduoti per tris diena, tai taip valdininkelis ir daro, nes jis be pazymu isdavimo turi ir kitas funkcijas vykdyti ir jei kaskart, kai pas ji ateina zmogus, jis turi mest visus darbus ir daryt jam pazyma, vadinas nieko kito nuveikt nebegaletu - cia tiesiog tokia specifika, nes ant to valdininkelio, del etatu stokos, pavercia begales uzduociu, tad padares tas uzduotis, jis puola visiems is eiles uzsakytas pazymas daryt, kad atejes zmogus kita diena gautu ta nelemta pazyma.
Beje, tokiu atveju geriausia pazymas telefonu uzsisakyt ir sutartu laiku atvaziuot jos pasiimti. Nors buna ir ekstra pazymu, tuomet metam tuos skubius darbus ir darom ta skubesni - va tada zmones ir sako "man pazyma padare per 5 minutes, o ketino dvi dienas daryti"...
Tiesa, del paraisku formu - ne eilinis klierkas nustatineja kiek kokiu formu turi pildyti klientas. Musu moteriskes, kai pamate pinigines paramos formas, joms plaukai piestu pasistojo, bet pries aukstus valdininkus ministerijose nieko nepadarysi - istatyma prieme, formas patvirtino - buk malonus pateik klientams - lai pildo.
Is pradziu, noredami sumazinti zmoniu eiles, priemem papildomu darbuotoju is Darbo birzos ir jos padejo zmonems pildyti formas, kol jie lauke eilese, kad kabinetan uzejus, ilgai neuztruktu. Kaip manote, kas po to patapo? Klientai, kurie nuslepe informacija apie turima turta apkaltino paraiskas pildziusias moteriskes, kad sios neuzrase arba isvis ju neklause apie turta - va tai ir padejom...Dabar klientai patys pildo paraiskas...
Visi klientai ziuri is savo varpines ir nepabando isivaizduoti saves darbuotojo vietoje...nors kartais ir musu moterys, dirbancios su klientais, neatsistoja i klientu vieta - ta tenka pripazinti, nes pati tai pastebiu.
Kai pro centro duris izegia supuves zmogus (tiesiogine ta zodzio prasme) ir visi is koridoriaus isilaksto, net darbuotoja, dirbanti priemime negali jo aptarnauti, nes ja pykina nuo puvancio zmogaus kvapo ir pakviecia mane, kad pagelbeciau - puvantis zmogelis man sako:
"-As pats sau smirdziu ir niekur nuo saves negaliu pabegti. Zmones bega. O jusu darbas nedekingas, jus man padedate"...
Tik tokie zmogeliai, dar ir tie, kas veliau grizta i eile, kai sis iseina, pasako, kad darbas nepavydetinas...bet tai buna retai ir tik samoningu zmoniu kalba...

Į viršų

Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-31 01:03 
Galat?ja rašė:
Ipokrite rašė:

Na jau na... Pa??stu ?mones, kur tikrai kukliai gyvena, o malon?s, ?ypsosi ir nedejuoja... Ir tokiø, kur u?gyveno tiek, kad 2-jø gyvenimø bus ma?ai suvartoti, o susiraukæ, kaip nagin?s, nepatenkinti...

Prie? 10-12 meteliø i?gyvenome bankrot?, etatø ma?inim? etc. ma?iau daugelio ma?as tragedijas... A? pati dirbau, bet alg? mok?jo tik 30 proc. ir ?eimoje svarbiausia buvo pamaitinti ma?amet? vaik?... Pamenu,kaip skai?iavau, kaip u? ma?iausi? kain? gauti ? dien? taip reikalingø 700 kcal. Ir gavosi dienos davinys: ketvertukas Kauno duonos ir 0,5l 0,3 proc. pasukø... Buvome li?dni, bet ner??kani... Li?d?jome i?lyd?dami atleistus kolegas, bet nebuvome pikti - ie?kojome naujø darbø ir vienas kitam pad?jome... Pamenu,kaip bendradarbei, kuri viena augino dukryte ne??me i? namø kas uogien?s, kas makaronø pakel?... Tiesiog likome ?MON?S :)

Esame tokie, kokie esame... Ir turte, ir skurde..

Teisi Galateja...mes irgi pries daugel metu su seimyna, kai dar dukters neturejau, bet priziurejau mazameti sunu dekretinese kentme nepritekliu - vyras alga parnese - makaronu deze ir kelis litus, kad vos uztekom uz komunalinius susimoket - valgem makaronus viena diena sultinyje, kita diena su kecupu, o dar kita su sviesto gabaleliu. Buvom jauni ir veideliai svytejo :)
Manau, kad labiau esame persismelke pavydu ir siaip pikti del savo nesekmiu linke kaltinti kitus.
Beje, jau nuo mazens daugelis vaikus moko: "jei isitrenkei i stala, stalas kaltas" - absurdas. Su anyta del to daznai gincydavomes. Tiesiog reiktu ismokyti vaikus suprasti, kad del visko esame kalti tik patys ir turime savo gyvenimus statytis patys.

Į viršų

Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-31 16:57 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Edita rašė:
Bet skirtingus poziurius...
Kas is anksto yra nusistate, kad socialiniai darbuotojai - valdininkai, tie niekad nepamatys atjautos ir supratimo, tie niekad neras pagalbos ir paramos...nes jie atsinesa slogia nuotaika...
Pozityvumas ir noras bendradarbiauti, visuomet duoda geru rezultatu :wink:

kaip man patnka tavyje sis noras buti nuolankiai nepatnekinta... kas tau sake, kad as vienaip ar kitaip nusistates pries ar uz socialinius darbuotojus? o isvadindamas tave valdininku, nemanau, kad nusizengiu tiesai. tai nera nei gerai, nei blogai, tai yra taip, kaip turi buti... juk nepaneigsi, kad turi valdininkes statusa...
:roll: :roll: :roll:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-31 17:18 
Atsijungęs
Forumo tvarkdarė
Vartotojo avataras

Asmeni?kai a? ? kiekvien? valdinink? ?i?riu, kaip ? savo pareigas atliekant? ?mogø, skirtumas tik tas , kad jis samdomas valstyb?s, o a? pvz,privatininko .Turiu pasakyti, kad da?nai jie nustemba, kai paskambinæ prane?ti, kad ateina tikrinti, i?girsta atsakym? : malonu .I? karto ragely su?veln?ja balsas ir pakartoja, galvoja, kad nei?girdau, bet gi tikrinti, o a? sakau : j?sø toks darbas , o mano toks :wink:
Patik?kit, nesutikau nei vieno valdininko , kuris b?tø ie?kojæs ne vietoj pad?to ta?ko ar kablelio ...nors koleg?m teko patirti ir tai .Manau, viskas priklauso nuo abiejø tuo metu bendraujan?iø ?moniø :wink:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-31 19:29 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Kadangi jau turiu 12 metu staza valdiskoje tarnyboje, manau, kad turiu teise ir isvadas daryti.
Visu pirma, bendravimas priklauso nuo paties zmogaus. Nesu turejus problemu net su irzliausiais klientais, reikia i ji tik ziureti kaip i toki pat zmogu. Be to, jei bendrauji nuosirdziai maloniai, is karto pajunta, negu jei uzsikabintum dirbtine malonumo kauke, o mintyse siustum ji po velniu.
Antra, priklauso nuo aukstesnes valdzios poziurio. Jei mano vadovas pamatytu, kad snekuosi su stovinciu klientu, po to atsiimciau kaip reikiant, kad nepasiuliau sestis... Beje, ankstesneje valdiskoje istaigoje, kur dirbau, buvo valdzios paziura i klientus kaip i zemesne rase ir potencialius nusikaltelius, todel klestejo ir karjera dare visai kitokio plauko pareigunai (kas daugiau laike klientus baimeje). Aisku, visokiu yra visur, bet jei zino, kad vadovybe tokio elgesio netoleruoja, vis tiek stengiasi kazkaip tvardytis.

Paskutinį kartą redagavo Gemini 2004-08-31 19:44. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-31 19:34 
Priklausomas rašė:
Edita rašė:
Bet skirtingus poziurius...
Kas is anksto yra nusistate, kad socialiniai darbuotojai - valdininkai, tie niekad nepamatys atjautos ir supratimo, tie niekad neras pagalbos ir paramos...nes jie atsinesa slogia nuotaika...
Pozityvumas ir noras bendradarbiauti, visuomet duoda geru rezultatu :wink:

kaip man patnka tavyje sis noras buti nuolankiai nepatnekinta... kas tau sake, kad as vienaip ar kitaip nusistates pries ar uz socialinius darbuotojus? o isvadindamas tave valdininku, nemanau, kad nusizengiu tiesai. tai nera nei gerai, nei blogai, tai yra taip, kaip turi buti... juk nepaneigsi, kad turi valdininkes statusa...

Paneigsiu - nesu valstybes tarnautoja, o tik dirbanti pagal darbo sutarti... ir teikianti viesasias paslaugas - lygiai tokia pat, kaip mokytoja ar viesosios bibliotekos bibliotekininke :roll:

Į viršų

Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-09-01 22:22 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

truputi grozines literaturos. bet, apie ta pacia elgetyste. gal vien tam, kad nenukryptumem i valdininkija, o sugriztumem prie temos

valkata

ji miegodavo Penktosios aveniu paste. galedavau uzuosti ja dar pries atidarydama duris, uz kuriu ji miegojo stovedama prie viesojo telefono. uzuodziau slapima, besisunkianti pro jos suplysusiu drabuziu sluoksnius ir puvesiu kvapa is jos jau beveik bedantes burnos. jei ji nemiegodavo, kazka padrikai murmedavo.
pasta uzdare sesta valanda ir visus benamius ismete lauk. todel dabar ji vartesi ant saligatvio, kalbejo pati su savimi, tarskedama bjauriai praverta burna; taciau nuo lengvo vejo gusio kvapai susvelnejo.
po padekos dienos sventes mums liko daug maisto. as ji suvyniojau, atsiprasiau sveciu ir nuvykau i Penktaja aveniu.
buvo salta naktis. gatvese sukuriavo vien lapai, nes meiste mazai kas vaikstinejo - visi glaudesi siltuose namuose ar prieglaudose. taciau tikrai zinojau, kad ja cia rasiu.
moteris buvo apsirengusi kaip visada (na, gal isskyrus vasara): silti vilnoniu drabuziu sluoksniai denge jos sena kuprota kuna. kauletos rankos spaude dideli pirkiniu vezimeli. ji tupejo uz vielines tvoros priesais zaidimu aikstele netoli pasto. "kodel ji nesuranda kokios uzuovejos?" - pagalvojau as, bet tuoj susigriebiau, kad ji beprote ir nejaucia net tarpdurio skersveju.
savo sviesu automobili pastaciau prie saligatvio krasto, nuleidau langa ir pasaukiau:
- mama... gal jus...
istarusi "mama' as sustingau, net nepagalvojau kodel, bet juk kazkuria prasme ji tokia ir buvo... yra...
- mama, as jums atnesiau siek tiek maisto. gal noretumet kimsto kalakuto ar obuoliu pyrago?
tuomet senoji moteris pazvelge i mane ir gana aiskiu ir israiskingu balsu pasake (du apatiniai dantys jai kalbant klibejo):
- o, labai dekui, taciau dabar as soti. kodel sio maisto tau nenunesus tam, kam ji is tiesu reikia?
jos elgesys buvo malonus, o zodziai aiskus.
tada mane pamirso: jos galva vel paskendo skarmaluose.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-09-01 22:43 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Tave traukia tam tikro pobudzio temos. Ar tai susije su asmeniniu gyvenimu?

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-09-01 22:52 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Penktuke rašė:
tarkim, man tai idomu... patys zmones man idomus, jie ir butent jie mane praturtina... parodo, kur as nukrypstu i pievas su savo norais, jie ir tik jie mane atstato i zmogiskumo kelia. jie duoda man kur kas daugiau negu "sekmes dzentelmenai ir ledi" TVshow ir zurnalu virseliuose... o gal idomu ir tau? prasom, negaila:

- Tu galvoji, tai kam nors ?domu? - I?girdau vienoje redakcijoje, kai pasisi?liau para?yti apie elgetaujant? a?tuoniolikamet?. - Tokiø kaip jis daug…
Kai kurie sutikti ?mon?s palieka tok? gilø atspaud? manyje, jog norisi juos vadinti draugais, nors tai draugystei ir tr?ksta i?bandymø laike, nors tuos susitikimus ir galima pavadinti tik akimirkomis. Jeigu galima taip pavadinti, mano draugyst? tesiasi su jais, mano mintyse. A? juos da?nai prisimenu.
Nuo m?sø susitikimo, pra?jo daugiau nei metai, bet a? da?nai prisimenu tas kelias valandas, kurias mes pra?nek?jome su Vytautu. Jis atvirai pasakojo savo gyvenim?: savo vargus, b?das ir svajones. Man buvo keista, bet tuo ir ?domu, kad i? jo nei?girdau kaltinimø ir priekai?tø. Jis nesiskund?, o nuo?ird?iai pasakojo, kaip jam b?na sunku.Na ir i?ties, ar daug kam yra ?domu gai?ti laik?, skaityti apie berniuk?, kuris b?damas trylikos metø, pateko ? autoavarij?, per kuri? jam dvejose vietose l??o kaukuol?, ilgai gul?jo komoje. T?vo berniukas neturi, o motina geria, prageria net ir jo invalidumo pa?alp?.Svajones jis tur?jo dvi; viena jø - susitaupyti dvira?iui, kit? jis k?tik buvo ?gyvendinæs - pamatyti j?r?. Vytautas brandino svajonæ pamatyti j?r? kelis metus ir pats sau, a?tuonioliktojo gimtadienio proga, pasidovanojo j?. Berniukas p?s?iomis sukor? vir? ?imto kilometrø i? ?iauliø rajono iki Palangos… "Tokiø kaip jis daug?"
Pamenu, ?nek?jom?s su Elektr?nø miesto socialine darbuotoja Audre. Ji skund?si, kad dirba antrus metus, o tiek ma?ai padar?, tiek ma?ai ?moniø kreip?si ? j?. Daugiau popieriai ir ataskaitos. Pa??stu moter?, kuriai Audr? pagelb?jo. Ta moteris serga alkoholizmu. I? jos, keturiø vaikø motinos, Vaikø Teisiø Apsaugos Tarnyba buvo at?musi vaikus. Nebe?inodama k? daryti, ji kreip?si ? Audræ. ?i i?klaus?, suteik? informacijos, u? savivaldyb?s pinigus nusiunt? gydytis. Moteris gyd?si Vilniaus Priklausomybiø Centro Minesotos Programoje, dabar lanko Anoniminiø Alkoholikø susirinkimus. Daugiau kaip pusantrø metø negeria. Vaikai gyvena kartu. M?s?iau, ar galima, na kad ir statybininko metø darb? (pastatyt? nam?), sulyginti su keturiø vaikø sugr??imu pas mam?? Tikrai negalima, nes tai nesulyginami darbai. O tai tikrai ne vienintelis atvejis Audr?s darbe. Nors ir sureik?minti jos darbo negalima; tik i?klaus?, tik pasi?l?, tik nukreip?... "O tokiø kaip ji, daug!"
Su Audrium, susitikom stovykloj vaikams ir paaugliams i? asocialiø ?eimø. Audriaus t?tis mir?, kai Audrius buvo dar visai ma?as vaikas. Mama i?tek?jo dar kart. Mama su pat?viu da?nai girtaudavo. Kai Audrius mok?si tre?ioje klas?je, mama nusprend?, kad jis, jo sesut? dvyn? ir dar vienas brolis, trukdo jø ?eimyninei laimei, ir atidav? vaikus ? pagalbinæ mokykl?. Medikø komisija pra?e netraumuoti vaikø, sak?, kad jie tur?tø mokytis paprastoje, o ne pagalbin?je mokykloje, kad vaikai neturi m?stymo sutrikimø, bet mama nepasidav?, - pagalbin?je mokykloje buvo internatas, ir tai nul?m? jos sprendim?. Pasimokæs trejus metus pagalbin?je mokykloje, Audrius be motinos ?inios v?l kreip?si ? medikø komisij?, kuri nustat?, jog berniukas m?sto normaliai ir gali mokytis paprastoje mokykloje. Kadangi ? pagalbinæ mokykl? Audrius buvo i?si?stas nepabaigæs tre?ios klas?s kurso, trylikamet? paaugl? gr??ino kartoti ?ios klas?s kurso. Septyniolikmetis jaunuolis mok?si septintoje klas?je, kai vien? dien? klas?s aukl?toja per pamok? pasijuok? i? Audriaus ligos. ?skaudintas vaikinas pasiunt? mokytoj? ir i??jo i? klas?s. Pedagog?(?), paisvijusi Audriø koridoriuje, trenk? jam per veid?. ?is - atgal. Mokykloje kilo skandalas: mokinys primu?? mokytoj?. "Negeras mokinys" buvo pa?alintas i? mokyklos. Kai ?nek?jau su Audriumi, jam buvo devyniolika, i?silavinimas - ?e?ios klas?s, specialyb? - jokios, gyvena - kur papuola. Piktas ant viso pasaulio. Vaik?to peilio a?menimis: tarp nusikaltimo ir savo pom?gio pie?ti…"Tokiø kaip jis daug".
Pra?jusi? savaitæ ?nek?jau su Kazimieru. Buvo jau ? pavakaræ, apie 18-ta valanda, kai a? jo paklausiau: "O k? tu valgai?" ?is atsak?, kad i?siverda vien? ar dvi bulves dienai. "?iandien, pavyzd?iui, dar nieko nevalgiau" - prisimin?… "Ir tokiø kaip jis daug."
Man pasisek?, kad kai kalb?jau su Vytautu, tur?jau ger? diktofon? ir m?sø po?nekes? ?ra?iau. ?ra?? nune?iau ? "Ma?osios studijos" radij?, taip kad m?sø pokalb? i?girdo radijo klausytojai. Pasirodo, ne vien tik man buvo ?domu, ma?a to, "Ma?oji studija" susilauk? lai?kø ir skambu?iø i? ?moniø, norin?iø pad?ti Vytautui. Vien? lai?kø, kunigas Julius Sasnauskas "Ma?osios studijos" direktorius, perskait? ir apgailestavo, kad ne?ino kur Vytautas dabar. O norintiems pad?ti primin?:
–Tokiø kaip jis yra daug…

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-09-01 22:56 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

sukrecia...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-09-01 23:30 
Priklausomas rašė:
Penktuke rašė:
tarkim, man tai idomu... patys zmones man idomus, jie ir butent jie mane praturtina... parodo, kur as nukrypstu i pievas su savo norais, jie ir tik jie mane atstato i zmogiskumo kelia. jie duoda man kur kas daugiau negu "sekmes dzentelmenai ir ledi" TVshow ir zurnalu virseliuose... o gal idomu ir tau? prasom, negaila:

- Tu galvoji, tai kam nors ?domu? - I?girdau vienoje redakcijoje, kai pasisi?liau para?yti apie elgetaujant? a?tuoniolikamet?. - Tokiø kaip jis daug…
Kai kurie sutikti ?mon?s palieka tok? gilø atspaud? manyje, jog norisi juos vadinti draugais, nors tai draugystei ir tr?ksta i?bandymø laike, nors tuos susitikimus ir galima pavadinti tik akimirkomis. Jeigu galima taip pavadinti, mano draugyst? tesiasi su jais, mano mintyse. A? juos da?nai prisimenu.
Nuo m?sø susitikimo, pra?jo daugiau nei metai, bet a? da?nai prisimenu tas kelias valandas, kurias mes pra?nek?jome su Vytautu. Jis atvirai pasakojo savo gyvenim?: savo vargus, b?das ir svajones. Man buvo keista, bet tuo ir ?domu, kad i? jo nei?girdau kaltinimø ir priekai?tø. Jis nesiskund?, o nuo?ird?iai pasakojo, kaip jam b?na sunku.Na ir i?ties, ar daug kam yra ?domu gai?ti laik?, skaityti apie berniuk?, kuris b?damas trylikos metø, pateko ? autoavarij?, per kuri? jam dvejose vietose l??o kaukuol?, ilgai gul?jo komoje. T?vo berniukas neturi, o motina geria, prageria net ir jo invalidumo pa?alp?.Svajones jis tur?jo dvi; viena jø - susitaupyti dvira?iui, kit? jis k?tik buvo ?gyvendinæs - pamatyti j?r?. Vytautas brandino svajonæ pamatyti j?r? kelis metus ir pats sau, a?tuonioliktojo gimtadienio proga, pasidovanojo j?. Berniukas p?s?iomis sukor? vir? ?imto kilometrø i? ?iauliø rajono iki Palangos… "Tokiø kaip jis daug?"
Pamenu, ?nek?jom?s su Elektr?nø miesto socialine darbuotoja Audre. Ji skund?si, kad dirba antrus metus, o tiek ma?ai padar?, tiek ma?ai ?moniø kreip?si ? j?. Daugiau popieriai ir ataskaitos. Pa??stu moter?, kuriai Audr? pagelb?jo. Ta moteris serga alkoholizmu. I? jos, keturiø vaikø motinos, Vaikø Teisiø Apsaugos Tarnyba buvo at?musi vaikus. Nebe?inodama k? daryti, ji kreip?si ? Audræ. ?i i?klaus?, suteik? informacijos, u? savivaldyb?s pinigus nusiunt? gydytis. Moteris gyd?si Vilniaus Priklausomybiø Centro Minesotos Programoje, dabar lanko Anoniminiø Alkoholikø susirinkimus. Daugiau kaip pusantrø metø negeria. Vaikai gyvena kartu. M?s?iau, ar galima, na kad ir statybininko metø darb? (pastatyt? nam?), sulyginti su keturiø vaikø sugr??imu pas mam?? Tikrai negalima, nes tai nesulyginami darbai. O tai tikrai ne vienintelis atvejis Audr?s darbe. Nors ir sureik?minti jos darbo negalima; tik i?klaus?, tik pasi?l?, tik nukreip?... "O tokiø kaip ji, daug!"
Su Audrium, susitikom stovykloj vaikams ir paaugliams i? asocialiø ?eimø. Audriaus t?tis mir?, kai Audrius buvo dar visai ma?as vaikas. Mama i?tek?jo dar kart. Mama su pat?viu da?nai girtaudavo. Kai Audrius mok?si tre?ioje klas?je, mama nusprend?, kad jis, jo sesut? dvyn? ir dar vienas brolis, trukdo jø ?eimyninei laimei, ir atidav? vaikus ? pagalbinæ mokykl?. Medikø komisija pra?e netraumuoti vaikø, sak?, kad jie tur?tø mokytis paprastoje, o ne pagalbin?je mokykloje, kad vaikai neturi m?stymo sutrikimø, bet mama nepasidav?, - pagalbin?je mokykloje buvo internatas, ir tai nul?m? jos sprendim?. Pasimokæs trejus metus pagalbin?je mokykloje, Audrius be motinos ?inios v?l kreip?si ? medikø komisij?, kuri nustat?, jog berniukas m?sto normaliai ir gali mokytis paprastoje mokykloje. Kadangi ? pagalbinæ mokykl? Audrius buvo i?si?stas nepabaigæs tre?ios klas?s kurso, trylikamet? paaugl? gr??ino kartoti ?ios klas?s kurso. Septyniolikmetis jaunuolis mok?si septintoje klas?je, kai vien? dien? klas?s aukl?toja per pamok? pasijuok? i? Audriaus ligos. ?skaudintas vaikinas pasiunt? mokytoj? ir i??jo i? klas?s. Pedagog?(?), paisvijusi Audriø koridoriuje, trenk? jam per veid?. ?is - atgal. Mokykloje kilo skandalas: mokinys primu?? mokytoj?. "Negeras mokinys" buvo pa?alintas i? mokyklos. Kai ?nek?jau su Audriumi, jam buvo devyniolika, i?silavinimas - ?e?ios klas?s, specialyb? - jokios, gyvena - kur papuola. Piktas ant viso pasaulio. Vaik?to peilio a?menimis: tarp nusikaltimo ir savo pom?gio pie?ti…"Tokiø kaip jis daug".
Pra?jusi? savaitæ ?nek?jau su Kazimieru. Buvo jau ? pavakaræ, apie 18-ta valanda, kai a? jo paklausiau: "O k? tu valgai?" ?is atsak?, kad i?siverda vien? ar dvi bulves dienai. "?iandien, pavyzd?iui, dar nieko nevalgiau" - prisimin?… "Ir tokiø kaip jis daug."
Man pasisek?, kad kai kalb?jau su Vytautu, tur?jau ger? diktofon? ir m?sø po?nekes? ?ra?iau. ?ra?? nune?iau ? "Ma?osios studijos" radij?, taip kad m?sø pokalb? i?girdo radijo klausytojai. Pasirodo, ne vien tik man buvo ?domu, ma?a to, "Ma?oji studija" susilauk? lai?kø ir skambu?iø i? ?moniø, norin?iø pad?ti Vytautui. Vien? lai?kø, kunigas Julius Sasnauskas "Ma?osios studijos" direktorius, perskait? ir apgailestavo, kad ne?ino kur Vytautas dabar. O norintiems pad?ti primin?:
–Tokiø kaip jis yra daug…

Va, va - apie ka ir eina kalba - duodamas pinigu gatveje, realiai zmogui nepadedi. Daznai jiems reikia visai kitko, to, kas uztikrins ne trumpalaike skrandzio apgaule ar apsvaigima, o kas uztikrins saugia ateiti.
Dabar visiskai sutinku su tavim.
Pinigai net ir turtingam reikalingi, nes kuo daugiau turi, tuo daugiau reikia. Siuo atveju elgetaujantiems zmonems reikia visai ko kito - reikia realios pagalbos spresti uzsisenejusiom problemoms.

Į viršų

Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-09-08 15:20 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

kai bendruomeneje reikejo pildyti anketas, i klausima, ar del cheminiu medziagu buvote prarades atminti, as nuosirdziai atsakiau - ne, neikados. ir as tuo tikejau... man tuomet tai atrode naturalu. o tai, kad paskutinius pusantru, o gal du metus buvau nuolatos be samones, kad viskas buvo susipyne, kad buvo visiskas chaosas, as neemiau galvon. tiesiog, man gal tuo metu atrode, kad taip ir turi buti... kas zino?
sakai, kame kaifas? jo jau senai nebebuvo. nors, gal kaifas budavo, pats procesas, kai trindavau tabletes, kai galasdavau adatas. naujom adatom neisilaidaudavau, tai paimi sena adata, patrini i laiptus...
po antros opreacijos, susistumdavau i paxa, o paskui gavodavau: "nupjaus koja ar nenupjaus?" man buvo vistiek, nors, "vistiek" ne tinkantis zodis, man buvo visiskai "poxui"...
kai tevai atsiunte 40 litu, man tai buvo pasakiski pinigai. as jau senai tokiu neturejau... pirma dvidesimt litu, leidau dvi dienas...
gyvenau arklidej... tikraja zodzio prasme. tvarte irengtam kambarely. nors, gal ir neirengtam. lova, du staliukai, taburete ir visur, kur tik matosi, visur visur svirkstai... visur visur...
antra dvidesimt litu isleidau greitai. vaistinej man pardave visko, ko prasiau. uzejau i kazkokia laiptine susistumti. kazkokia moteris liepe iseiti, sake, iskvies policija. man buvo visiskai poxui. as apsoliuciai nekreipiau demesio. ji buvo atejus du ar tris kartus...
koja buvo kaip kalade. tu neisivaizduoji, visa istinus, na turbut kaip visas mano kunas. turbut tokia... as puvau, man skaudejo, as beveik negalejau judeti. is trecio auksto as leisdavausi dvi tris valandas... neramusdavo joks kaifas...
policijoj as prasiciuhinau. kazkur, turbut tame bendrabuty, pasejau striuke. buvo ziema. bet ne tiek, kad buvo salta, bet striomas eme del to, kad su striuke, kuria mama buvo nupirkus uz 700lt, buvau dar "ne toks", dar ne visai gnilas, kaip "tie narkotos..." kur eit, ka daryt? tevai jau senu senovej pasake: "pamirsk! pamirsk, cia kelia, tiesiog, pamirsk!"
zaviuosi savo optimizmu: "nenupjaus, man kojos, ne uz ka nenupjaus... zinoma, nupjauna kitiems, man jokiu budu nenupjaus"

jie buvo dviese. turbut vienas kita vadina "korisais" arba kaip panasiai. vienas is paziuros sveikas, kitas - invalido vezimely, be abeju koju... praejau pro juos, paskui apsisukau, grizau ir idejau i kepure smulkius centus. lygiai 12...
turetu buti mazokai uz kojas, vis tas mano skupumas...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs galite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: