forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2019-10-19 06:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 22:38 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Na, Astiju ir as is smalsumo ileisciau. O kitus... Nezinau, bijociau, dabar plesikai ir policininkais persirengia, ka jau ten vienuoliais! Gal vyrams kitaip, drasiau...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 22:48 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Penktuke rašė:
Na, Astiju ir as is smalsumo ileisciau. O kitus... Nezinau, bijociau, dabar plesikai ir policininkais persirengia, ka jau ten vienuoliais! Gal vyrams kitaip, drasiau...

tai tik parodo tavo pilietini nebranduma... turiu priminti, kad krikscioniskoj visuomenej gyvenam... tiksliau, bent jau man tie elgetos primena tai...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 22:48 
Atsijungęs
SOLIDUS
SOLIDUS
Vartotojo avataras

Priklausomas ra?o:
gerbiamoji socialine darbotoja, o as vis svajoju pasiekti toki nusizeminimo lygi, kad nors viena diena isdrisciau paelgetauti. padaryti tai ne del kokio nors SHOW, bet kad tai butu tikra. butelius tam, kad nusipirkti cigareciu esu rinkes, bet elgetauti dar neteko... neabejoju, kad man tai duotu naudos zmogiskame pazinime kur kas daugiau, negu dar viena kokia nors perskaityta knyga...

Tai ir elgetauk, kas trukdo? Ie?kok to savo pa?inimo, Malukas prie? ra?ydamas knyg? "?iuk?lyno ?mon?s" irgi nu?jo pagyventi ? savartyn?. Jei neskaitysi, tai gal para?ysi k? nors i? savo patirties. Tik patirta nauda ir pa?inimas gali ?varyti dar vien? gyvenimo koktul?, kokiø m?sø visuomen?je pakankamai. Pritariu Editai, elgetavimas ne kuriems yra tapusi profesija, kai kuriems netgi su meistri?kumo laipsniu. Esu su?elpusi elgetaujan?ius, bet ne pinigais. Keistai pasijau?iau, kai vien? eilin? kart? nupirkau elgetaujan?iam maisto, o jis ?si?eid?, kad daviau ne pinigais. Nuo to laiko nebe?elpiu n? vieno, kurio bent kiek nepa??stu ir ne?inau jo tikrosios pad?ties.

Paskutinį kartą redagavo Avantiura 2004-09-15 00:01. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 22:53 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Priklausomas rašė:
Penktuke rašė:

tai tik parodo tavo pilietini nebranduma... turiu priminti, kad krikscioniskoj visuomenej gyvenam... tiksliau, bent jau man tie elgetos primena tai...

Na zinai, jei man nakti vienai bunant i duris pasibelstu neaiskus tipas, tikrai neatidaryciau is savisaugos instinkto! Diena duris atidarau, o selpiu dazniausiai maistu. Pinigus davus paskui gali susitikti prie artimiausios parduotuves kampo begerianti ...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 22:56 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Avantiura rašė:
[

Tai ir elgetauk, kas trukdo? Ie?kok to savo pa?inimo, Granauskas prie? ra?ydamas knyg? "?iuk?lyno ?mon?s" irgi nu?jo pagyventi ? savartyn?. Jei neskaitysi, tai gal para?ysi k? nors i? savo patirties. Tik patirta nauda ir pa?inimas gali ?varyti dar vien? gyvenimo koktul?, kokiø m?sø visuomen?je pakankamai. Pritariu Editai, elgetavimas ne kuriems yra tapusi profesija, kai kuriems netgi su meistri?kumo laipsniu. Esu su?elpusi elgetaujan?ius, bet ne pinigais. Keistai pasijau?iau, kai vien? eilin? kart? nupirkau elgetaujan?iam maisto, o jis ?si?eid?, kad daviau ne pinigais. Nuo to laiko nebe?elpiu n? vieno, kurio bent kiek nepa??stu ir ne?inau jo tikrosios pad?ties.

aciu uz patarimus, del knygos butinai pagalvosiu...
sakyk, kiek turi noro pazinti nors viena elgetaujanti?

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:00 
Atsijungęs
SOLIDUS
SOLIDUS
Vartotojo avataras

Noro nereikia, jie (elgetaujantys) tiesiog yra. Taip, a? jø pa??stu nedaug. Ta?iau ?inau ir tokiø, kurie tikrai badauja, bet neelgetauja n? u? k?. ?itiems, jei tik galiu, visada padedu.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:05 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Penktuke rašė:
Pinigus davus paskui gali susitikti prie artimiausios parduotuves kampo begerianti ...

apie ka as ir sneku... duoti tai daznai duodame, bet net ir atidave pinigus, apie juos galvojame (nors ir sakome, kad mums ju negaila) kad jie vis dar musu, nusprendziame, ka ir kaip su ta musu ismalda, su tais keliais centais, zmogus turetu daryti...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:06 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Avantiura rašė:
Noro nereikia, jie (elgetaujantys) tiesiog yra. Taip, a? jø pa??stu nedaug. Ta?iau ?inau ir tokiø, kurie tikrai badauja, bet neelgetauja n? u? k?. ?itiems, jei tik galiu, visada padedu.

taigi, kaip supratau, elgetaujancio nepazisti nei vieno?

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:08 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Na, duodant jau nujauti, kur panaudos, bet tai ju reikalas. Taciau visgi geriau duodu maista. Taip pat ir vaikams, prasinejantiems prie lauko kaviniu. Bent jau pavalgo, o pinigus tai ir alkoholikai tevai gali atimti...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:21 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Penktuke rašė:
Na, duodant jau nujauti, kur panaudos, bet tai ju reikalas. Taciau visgi geriau duodu maista. Taip pat ir vaikams, prasinejantiems prie lauko kaviniu. Bent jau pavalgo, o pinigus tai ir alkoholikai tevai gali atimti...
tiesa sakant, ir as apie ta pati... zmogus, ai ka ten zmogus, istisos valstybes, duoda labdara kitiems, prisiima sau dievu, taip taip, butent dievu vaidmeni, tuo, dazniausiai pavergdamos tuos, kuriem duodama... tarkim valstybei, auksciausio lygio valdininkams, juk geriau galvoti, kad bomzai gyvena is ju malones... todel, speju, ir buvo isleisti plakatai Klaipedoj, su sukiu NESKATINK ELGETYSTES, nors... nors, tarkim, Pranciskus neisivaizdavo saves be elgetystes, elgetysteje jis mate palaima... bet, sotus pilvas ir baime to, ko nesupranti daro savo... sotus, juk sutik, alkano nesupras

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:27 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Avantiura rašė:

galiu pasiulyt susipazinti su vienu:

Prie Bernardinø ba?ny?ios beveik kiekvien? dien? galima pamatyti Gintaut?, kuris kl?pi prie durø ir i? tikin?iøjø pra?o i?maldos. Ir, manau, nesuklys?iau sakydamas, kad jis yra tarsi mano veidrodis, atspindintis mano skurd?. Nesu i? tø, kurie nuolat ir gausiai ?elpia skurstan?ius, nesu ir i? tø visa?iniø, kurie gali nurodyti, pabaksnoti pir?tu ir pasakyti, kaip tur?tø elgtis vald?ia ar patys skurstantys, kad neturtas, o kartu su juo, koja kojon einantis, skurdas, b?tø i?naikintas. Da?nokai, pareidamas pro Gintaut?, b?davau privestas nuleisti akis, kad nesutik?iau jo ?vilgsnio, ir kas keis?iausia, da?niausiai tada, kai mano ki?en?je yra u?sigul?jæs koks pinig?lis, nes ir pats esu i? tø, kurie da?niau gyvena skolon. Ka?kod?l man papras?iau yra i?sitraukti cigaretæ ir ja pavai?inti, negu pasidalinti pinigais. Ir koks buvo mano nustebimas, kai vien? dien?, Gintautas nepa?m? mano vai?inamos cigaret?s. Ne, jis nemet? r?kyti, tiesiog t?dien jis pats buvo nusipirkæs r?kalø, ir, tas jo pasakymas: "a?i? nereikia, ?iandien ir pats turiu", saky?iau, sulau?? mano nuostat?, jog, na jau tie, kurie elgetauja, tie kurie gyvena i? ?moniø gerumo, yra tarsi savoti?ki verslininkai, ubagavim? pasirinkæ savo verslu. Tas jo atsisakymas privert? gal kiek kitu kampu pa?velgti ? jaun? žmogø, paskatino mano smalsum? susipa?inti ir i?klausyti j?. Ir tai n?ra "tikrasis" interviu, nors ir po kurio laiko ?ra?in?jau mudviejø pokalb? ? diktofono juostelæ, bet prie? tai, buvo ne vienas par?kymas ir pasi?nek?jimas kartu.
Gintautas 1994 metais pateko ? autoavarij?. Buvo pasamdytas kirsti mi?ko, mi?ke su?alo, pasi?ild? alkoholiniais g?rimais ir, va?iuodami namo, atsitrenk? ? med?. Gintautui buvo sutrupinti ?onkauliai, jais perdurtas plautis. Nuo 1994 iki 1998 metø pragul?jo ligonin?se, ir tik dvejus m?nesius per ketverius metus, praleido namuose. Galima b?tø pasakyti, jog d?l savo invalidumo, Gintautas turi tre?i? invalidumo grupæ, pats kaltas, bet ar nuo to bus geriau man, bus geriau jam? Ar nuo to, kad surasiu kaltininkus, kuriø beje net nereikia ie?koti, Gintautas pats ne vien? kart? kaltino save, ir kaltino ne vien ?od?iais, bet ir pa?iu gyvenimu, Gintautas pasisotins, jam nereik?s kur apsinakvindinti, o gal pasijaus toks kaltas ir nevertas, neturintis teis?s stov?ti prie ba?ny?ios ir pra?yti i?maldos?
Gintautas gim? Panev??io moterø kal?jime, savo mamos jis nepa?inojo, tik i? savo mo?iut?s, motinos mamos, yra gird?jæs, kad turi dar tris brolius, kuriø taip pat n?ra nei karto matæs. Vaikyst? ir jaunyst? prab?go internatuose, tiesa, kartais vasarai j? pasiimdavo pas save mo?iut?. Kaime, Klaip?dos rajone, mo?iut?s kaimyn?, vieni?a moteris, nor?jo Gintaut?, dar vaik?, ?sivaikinti, bet kod?l to nepadar? niekas ne?ino. Gal tiesiog apsigalvojo. Tiesa, kol ji buvo gyva, Gintautas pas j? gyveno, pad?jo jai ?kio darbuose, gaudavo pavalgyti, pastogæ. Dar prie? autoavarij?, Gintautas buvo patekæs ? kal?jim?, ir kai gr??o, mo?iut?, kaip Gintautas vadindavo t? vieni?? moter?, nebenor?jo pas save jo priimti, bet avarija v?l juodu suartino. Kai Gintautui ligonin?je pasak?, jog norint gauti invalidum?, b?tina b?ti kur nors prisiregistravus, mo?iut? v?l pri?m? ir priregistravo. Gintautas kaime pas mo?iutæ pragyveno iki pat jos mirties 2001m. Po to ir tapo benamiu, kaip dabar ?prasta sakyti: "bom?u".
O k? rei?kia b?nant tik, o gal net, 37 metø am?iaus, tapti "bom?u"? Netur?ti nei gyvenamosios vietos, nei pragyvenimo ?altinio, tiksliau pragyvenimui tur?ti valstyb?s skiriam? 85 litø pensij?, netur?ti artimøjø. Formaliai Gintautas yra i? Klaip?dos rajono, juo tur?tø r?pintis, jeigu ne r?pintis tai bent ginti jo interesus, Klaip?dos rajono socialin?s paramos organizacijos. Paklausiau, ar susilauk? kokios nors pagalbos? "Esu persirgæs tuberkulioze, ir nors turiu daktarø i?ra??, kad tai neu?kre?iama forma, kad mane i?gyd?, man?s ? nakvyn?s namus nepriima" – apie suteikt? pagalb? atsak? Gintautas, –" Ir jeigu b??iau tur?jæs pinigø, tai ir po ligonines tiek ilgai neb?tø tekæ vartytis, neb?tø reik?j? laukti tik ilgai planiniø operacijø".
2002 metø pavasar? Gintautas atsid?r? Vilniuje, buvo u??jæ skausmai, tod?l atva?iavo ? Santari?kes ir kreip?si ? gydytojus. V?lgi nieko raminan?io nei?girdo, pasi?l? rinktis: arba v?l gultis po skalpeliu, arba gerti vaistus. Nieko kito neliko, kaip tik tre?ias variantas, kæsti karts nuo karto u?einan?ius skausmus, nes medikø pasi?lytiems, neturi pinigø.
Gintautas pasiliko Vilniuje. I? prad?iø nakvodavo traukiniø stotyje, i? kur da?nai i?varydavo policija, v?liau susipa?ino su tokiais pa?iais kaip jis benamiais, labai nesinori vartoti termino "bom?ais", ir kartu su jais apsigyveno ka?kokiame apleistame name. "?inoma pensijos pragyvenimui neu?tenka, tod?l pra?ydavau i? parkeliuose gerian?iø alø ?moniø, tu??iø buteliø, arba naktimis jø ie?kodavau traukiniø peronuose. Labai sunku buvo atsistoti prie ba?ny?ios su i?tiesta ranka, pirmu laiku, stov?davau i?tiesæs kepuræ, tuo pat metu, sl?pdamas i? g?dos akis. Tiems kurie galvoja, ir netgi bando parodyti per televizij?, kad i?maldos pra?antys susikrauna turtus, galiu pasakyti, jo milijonieriumi netapau. Ma?a to, jeigu tie, kurie teigia, kad per valand? galima "u?sidirbti" pra?ant pinigø, 30 litø ( taip buvo rodoma "Lietuvos Ryto" televizijos laidoje), panor?s keistis su manimi darbo vietomis, a? su d?iaugsmu sutiksiu. Ne?inau, kod?l bandoma visuomenei ?teigti, kad ubagauti lengva ir paprasta, kod?l mano, arba tokiø kaip a?, gyvenimas pie?iamas, kaip tinginio, ma?a to, gerai ir turtingai gyvenan?io tinginio, gyvenimas. Jeigu kalbant apie pinigus, tai paprastomis dienomis man ?mon?s paaukoja ?e?is, na geru atveju, de?imt litø, tiesa, sekmadieniais, nesl?psiu, b?na kad surenku ir apie trisde?imt. Bet jeigu skai?iuojam, tai skai?iuojam iki galo, u? savo kambar?l? kur? nuomojuosi Naujoje Vilnioje, moku po a?tuonis litus u? nakt?. ?iema juk, gatv?je ?alta. Bet, many?iau, svarbiausia tai, kad gal ir nemoku to ka?kaip i?ori?kai i?reik?ti, gal ne visada taip, kaip nor??iau pad?koju tiems, kurie man padeda, bet visu savimi jau?iu d?kingum?".- Papasakojo Gintautas.
Pasak Gintauto, jis pavalgyti nueina ? labdaringas valgyklas kur, ?inoma visiems ne?tiksi, kartais b?na a?traus maisto, kurio d?l silpnos sveikatos jis negali valgyti. Kartais jis pam?sto, kad kal?jime b?tø netgi geriau: ?ilta, pastog? ir maistas. Ir labiau vidinis noras, tiksliau, nenoras daryti nusikaltimo ir lemia tai, kad Gintautas gyvena b?tent tok? gyvenim?. Teori?kai galima b?tø priki?ti, pasakyti – "eik ie?kotis darbo", bet prakti?kai yra naivu tik?tis, kad silpnos sveikatos, jis dar ir sunkiai valdo de?inæ rank?, s?d?jæs kalime, be labai didel?s patirties beveik keturiasde?imtmetis m?rininkas, yra labai darbdaviø laukiamas ?iandienin?je Lietuvoje. O tuo labiau, kad bent kelias dienas atsisakæs savo ?iandieninio "verslo" ir skyræs t? laik? darbo paie?kai, Gintautas atsidurtø be pastog?s. Dabar, gal tai nieko baisaus, gal tai tik prie?rinkiminis gerbiamo mero parodymas, jog dirba, Gintautas susiduria su dar vienu sunkumu. Jau kelint? savaitæ va?in?ja savivaldyb?s pareig?nai kartu su uniformuotais policininkais ir gerina miesto centro ir senamies?io vaizd? vaikydami i? centro tuos, kurie pra?o i?maldos.
"Prie? k? ir kam nori pasirodyti pareig?nai? Kod?l per televizoriø ?neka, kad padeda, kad r?pi kiekvienas Lietuvos ?mogus? Ar ??kis " U? Vilniø, kuriame gera gyventi visiems", taikomas ir man, ir tokiems kaip a??"– klausia Gintautas. –" Vien? kart? sugavo ubagaujant, parod?iau invalidumo pa?ym?jim?, tai prigrasino, jog jeigu dar kart? pagaus, atims pensij?. Kas keis?iausia, tai tuose jø pa?iø i?leistuose bukletuose, kur nurodytos vietos, kuriose negalima elgetauti, Maironio gatv?s n?ra. Pilies, Did?ioji, kitos senamies?io ir centro gatv?s yra, o Maironio – ne. Liep? va?iuoti ? naujus rajonus ir pra?yti i?maldos tenai. Tai dabar, kai pamatau atva?iuojant pareig?nus – slepiuosi. D?iaugiuosi ir d?koju kad broliai pranci?konai ir bernardinø budintys supranta mane, nevaro, ?leid?ia pasi?ildyti."
Prisipa?insiu, taip norisi atsiversti Evangelij?, pasirankioti citatø, tam, kad apginti Gintaut?. Bet kartu ?inau, kad Geroji Naujiena, tarsi dvia?menis kalavijas, juo taip lengvai nepasimosikuosi, labai paprasta susi?eisti pa?iam. Suprantu ir Mer?, atsaking? u? sostin?s ?vaizd?, ir pareig?nus, vykdan?ius nurodymus, ir kunigus, kurie d?l pasitaikan?iø vagys?iø, kvie?iasi pareig?nus ? pagalb?, bet taip pat, suprantu ir Gintaut?, kuris vis primin?: " B?tinai para?yk, kad esu labai d?kingas visiem, visiem, kurie man padeda".

Paskutinį kartą redagavo Priklausomas 2004-08-26 00:15. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-25 23:51 
Atsijungęs
SOLIDUS
SOLIDUS
Vartotojo avataras

Nakvynei ir as bijociau ileisti, bet duonos ar atsigerti tai tikrai duociau.
O pas mus cia didele mada mokyklu vaikams vaikscioti po namus ar stoveti prie krautuviu ir "prasyti ismaldos" ir rinkti labdara sporto komandoms, ar visokiems bureliams, taip pat katalikiskos mokyklos taip susirenka kazkiek lesu pardavinedamos saldainius ar pan, kuriuos paaukoja kas nors ar gamintojai pigiau parduoda. Mes visada tiems prasytojams duodam, nes cia tiesiog nepadoru butu neduoti.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 00:12 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Kiekvienas elgetaujantis ant kupros turi savo kryzeli... Jo nematome plika akimi ir galime "filosofuoti", kad "galetu dirbti", "pragers" ir t.t.

Mano senole (proprosenele) sakydavo: "Saugok , Dieve, nuo karo , maro ir ubago lazdos"... Ar jauciate, kokioje "draugijoje" pakliuvo "ubago lazda"?

Duoti visada maloniau, nei imti... Taciau labai subtilu ta "labdara", selpimas... Juk is tiesu, savo "gera sirdele" galime padaryti (ir kartais padarome) "meskos" paslauga, kai zmogus ima priprasti "lengvai" gauti pinigus, nes nusizeminimas tik pradzioje skausmingas...

Stengiuos nebuti kategoriska... Kartais selpiu, kartais ne... Kartais graudinuosi, kartais ne... Bet visada mintyse padekoju Dievui, kad man ir mano seimai nereikia elgetauti, ir paprasau, kad to nereiktu ateityje...

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 00:31 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Viena ?inau:jeigu duodi - duok negail?damas ir nei?kalb?damas. A? kartais duodu ir girtuokliui, jeigu matau, kad jam labai sunku, o kartais neduodu ir vaikui. Negaliu paai?kinti kod?l taip elgiuosi, ne?inau nuo ko tai priklauso.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 08:37 
Atsijungęs
SOLIDUS
SOLIDUS
Vartotojo avataras

Ne?inau, gal a? be?ird?, bet nepateisinu ubagavimo. Yra galyb? b?dø, kaip to i?vengti. Jeigu ?mogus tampa asocialiu - tai jo pasirinkimas. Ir nereik?tø ?ia kaltinti aplinkybiø, jas kuriame patys. Pilieti?kumas ir atsakomyb? reikalinga ne vien u? kit? asmen?, bet ir u? pat? save. Jei paleidai vaikus ? marg? sviet?, privalai juos u?auginti; jei tavo motina tave nuskriaud? ir pamet?, ?rodyk, kad gali gyventi ir be jos. Taip, tam reikia stipryb?s, bet jei zmogelis numoja ? visk? ranka ir pasuka savo gyvenim?l? pasroviui, tai nereikia savo b?dos afi?uoti, toks jo pasirinkimas. O miesto ubagaujantys i? tiesø nepuo?ia. Teko kart? net g?d? pajausti prie? man visai nepa??stamus u?sienie?ius, kai Klaip?doje nuo alkoholio aptuisæs "ubagas", susigr?dæs vien? rank? u? kelniø, band? i? u?sienie?iø ?kyriai i?kaulyti i?maldos, nes jis es?s vienarankis.
Auk??iau apra?yta Gintauto istorija graudi, bet v?l - tai jo pasirinkimas. Gal?jo jis pasilikti po mo?iut?s mirties jos namuose ir ?ki?kai verstis, tereik?jo tik truput? atsakomyb?s u? save, kad susitvarkytø paveld?jimo dokumentus. K? gi - kiekvienam savo....

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 09:40 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ka?kada ta tema buvo lada per TV. Man labai patiko vieno dalyvio pasakymas, kad jis visada padeda tiems, kurie ie?ko b?dø ir patys stengiasi rasti i?eit? i? sunkios materialin?s pad?ties. Taigi, jis niekuomet nepraeina pro mo?iutæ pardavin?jan?i? savo randarbius, ar senuk? pardavin?jant? savo dar?iuko g?rybes. Jis nuperka visikai nereikaling? sau daikt?, tuo pad?damas senukams u?sidiebti ir nesijausti elgetomis. :)

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 10:15 
Atsijungęs
Forumo tvarkdarė
Vartotojo avataras

Turiu pasakyti Sima, kad tas tavo apra?ytas yra tikras ?aunuolis :wink:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 11:07 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

ir as kartais taip pasielgiu, matydama mociute ar dieduka pardavinejanti ka nors tokio nelab reiksmingo .......

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 12:09 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

A? jei aukoju tai d?l savæs tai darau. Duodu tada kai man norisi duoti, neduodu jeigu man gaila, o jei duodu kokiam sergan?iam tai ka?kaip noriu su?inoti jo istorij? ?sijausti, tuomet jau nebe apie paaukotus pinigus galvoju, o pasimed?iu. D?l pinigø tai sutinku, kad tie kurie renka, gal jais ir pasinaudoja, bet tokiu atveju tikiu, kad mano malda vistiek pasiekia tiksl?.
Vien? kart? bobutei daviau 10 litø, tai ji i? nuostabos net a?i? nebesugeb?jo pasakyti Paveikslėlis
O vien? kart? daviau ka?kokiam kunigui 50 lt. v?l buvo labai nustebæs, nes nieko nepra?iau u? tai sau.
Patiko ta mintis, kad u? auk? Petras ? dangø ?trauks :) pasidar? idomu ar a? jau paaukojau d?l savo ?traukimo :shock:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2004-08-26 18:04 
Atsijungęs
SOLIDUS
SOLIDUS
Vartotojo avataras

Teisingai, Verena, ir as taip elgiuosi :D Dazniausiai elgetaujantiems supilu visus barskancius, bet jei noras uzeina - paaukoju ir daugiau, paskui paciai kazkaip gera buna, nors daznai ir padekos nesulauki, nes aukoji ne del padekos... :roll:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 195 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs galite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: