forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2019-12-09 13:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Kilnus poelgiai man yra
Svetimi 0%  0%  [ 0 ]
Padarau ju, bet nesamoningai 15%  15%  [ 3 ]
Padarau ju, tam is anksto nusistates 15%  15%  [ 3 ]
Niekada iki siol nesusimasciau apie tai 30%  30%  [ 6 ]
Papuola ir tam pasiruosus ir atsitiktinai 35%  35%  [ 7 ]
Per sunkus klausimas 5%  5%  [ 1 ]
Viso balsų : 20
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kilnus poelgis... Jei ne Dievui, tai bent sau
StandartinėParašytas: 2006-10-21 14:04 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Pries gera desimtmeti turejau kaimyne, savo mamos tokia lyg ir jaunystes drauge. Zuzana jos vardas buvo. :wink: Na nelabai gal jos jaunysteje draugavo, mama labiau draugavo su jos seserimi Regina, taciau si anksti mire. :( Tad po keliu desimtmeciu Zuzana vis dazniau eme ateidineti pas mus. Antroje gyvenimo puseje ji netiketai labai atsidave Dievui ir baznyciai, tad ir pas mus ateidavo musu pabarti, kodel mes tokie nepadorus katalikai - taip retai, vos karta du per metus nueiname i baznycia... fui
Dabar jos jau visos po zeme. Amzina joms atilsi. :(

Bet va, isliko jos kai kurie pamokymai man. Vienas is ju - kiekviena ryta prabudes sukalbek poteriuka koki ir mintyse pazadek Dievui atlikti bent tris gerus darbus. Na as nelabai jau imdavau giliai i sirdi tuos jos pamokymus. Ziureadavu gana kritiskai i tai, taciau niekada pernelyg nesipiktindavau jos ikyrumu. O kartais net ir pabandydavau kazka paklausyti ir padaryti kaip ji sako. Tad tris gerus darbus, na, o gal kilnius poelgius isbandziau padaryti... Tiesa, juos dariau toli grazu ne kasdiena, bet... Ir siandiena, mintimis sugryzdamas atgal, galiu pasakyti, kad pamokymas daryti gerus darbus is tiesu pasiteisino. Tik kodel as juos taip retai darau net ir siandiena?... :roll:
Vienaip ar kitaip, galiu drasiai tvirtinti, kad gerio nors ir mazas paskleidimas, jei ir ne Dievui, tai sau paciam atnesa didele verte. Pasijunti kazkokiu tikresniu zmogumi, jautiesi naudingu ir reikalingu sioje zemeja, oa tai pakelia nuotaika. Ko gero butu galima net tvirtinti, kad tampi sveikesniu, energingesniu, ta diena tampa tau kazkokia silta.

Jums be abejo kils klausimas o kokie tie kilnus darbai gali buti. Todel atsakau: bet kokia smulkmena materilizuosis i ta sarasa. Va, siandiena eidamas cia, prie kompiuterio, kirsdamas vaziuojamaja gatves dali, pastebejau gulinti vini. Pakeliau ji ir numeciau i patvori. Ko gero kazkas uzvaziuotu ant jo ir prasidurtu padanga, o dabar kazkam pavyko isvengti nemalonumo su padangu klijavimu.

O ar jus kada nors bandete save "apsunkinti" tokiomis mintimis?
Ar nors retakarciais pabandote padaryti kazka neatlygintinai [nei materialiai, nei kazkaip kitaip] gero nezinomam zmogui, gyvunui ar tiesiog siaip visuomenei?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 14:22 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

O man pasigincyti norisi... :D
Mano nuomone, klausimynas suformuluotas is principo neteisingai :)
Atlikes kilnu poelgi zmogus net nesusimasto apie kilnuma, jam tiesiog gera, kad kazkam pagelbejo. Tuo tas poelgis ir kilnus. Kilnieji zmones nezino, ir net nemasto, kad jie kilnus- tai ivertina kiti...
Pvz, kaip galima kilnu poelgi atlikti tam is anksto nusistacius? :) Ar galima planuoti: siandien atliksiu kilnu poelgi, o rytoj ne? :) Kilnus - jie tuo ir kilnus, kad zmoguje yra kaip naturalus poreikis rupintis kitais. Beje, toks punktas net neitrauktas :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 14:35 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Gemini rašė:
O man pasigincyti norisi... :D
...
...
Kilnus - jie tuo ir kilnus, kad zmoguje yra kaip naturalus poreikis rupintis kitais. Beje, toks punktas net neitrauktas :)

Tam ir tema, kad pasigincytume, padiskutuotume. Bet as cia matau tik zodziu zaisma. Nepriimtina fraze kilnus poelgis? Na tebunie tai geras darbas. Ar tiks? :wink:
O punktas yra va toks - Padarau ju, bet nesamoningai. Nenorek gi, kad as viena klausimyna turedamas prirasyciau desimtis sinoniminiu balsavimo punktu. Tada pasimes visi. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 14:49 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Na, as tiesiog manau, kad tie, kurie nuosirdziai atlieka gerus darbus be tikslo buti pagirti, net nevertina to kaip kazkokio savo nuopelno ir gal netgi nebalsuos, nes galvos: "ir ka gi jau as cia tokio ypatingo padariau?Yra uz mane vertesniu zmoniu"...
Kilnus/geras darbas, atliktas tikintis ivertinimo/atlygio, nors ir moralinio, nebera toks jau kilnus :) Kaip daznai girdime: "as jam gyvenime tiek gero padariau, o jis man kaip atsilygino"... Vadinasi, mes vis delto skaiciavome ta geri, dejome ant svarstykliu, ir atejus momentui ivertinome, kad negavome reikiamo atlygio...
Manau, kad tikrai geri darbai atliekami tylomis, nelaukiant uz tai padekos ar pagyrimo, tiesiog tai vidinis poreikis taip elgtis. Ir dar manau, kad tokiu zmoniu is tiesu yra be galo mazai, vienetai... Ir savikritiskai prisipazinkime, kad kiekviename musu juk viduje kirba tas noras, kad kas nors pastebetu ir ivertintu- koks as geras :D

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 16:29 
Å i tema man patinka labai , deje dÄ—l tam tikrų priežaÅ¡Ä?ių nediskutuosiu. Kol kas galiu tik tiek pasakyti, kad padÄ—ti nelaimÄ—liui yra be galo malonu.
AUKOTI , taip pat, bet kai reikia priimti tą pagalba, o dar sąžiningam žmogui - nežinau tokių žodžių :cry: :cry: :cry:

Į viršų

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 16:58 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Gemini, siaip jau as daug kur sutikciau su tavo mintimis. Tik man atrodo, kad suplakei i viena visuma smulkmenas ir didelius darbus. Si tema siaip jau apie neatlygintinus poelgius. Bet jokiu budu ne apie savaime atsirandanti geri. Taip, jei pamatome kazkuriam name gaisra, tikriausiai dauguma stengiames iskviesti gaisrininkus ir jei nera pavojinga - kazkuom dar prisideti. Taciau kalbu ne apie ekstremines situacijas. Kalbu apie tai, kad verta save is anksto paruosti labdaringam veiksmui, t.y. poelgiui, kurio neatliktume ko gero, jei jo realizavimo is anksto neieskotume.
Man atrodo, kad visi gal save megstame pervertinti, bet ar mokame i save pasiziureti is virsaus? Ne butinai itin kritiskai. Tiesiog objektyviai. Man regis butu keista, jei gave nuo kazko pliucha [sorry uz alegorija] nepagalvotume - o koks gi musu lygitoliniu santykiu balansas? :roll: Ir tokiu atveju prisimename ka jam esame padare gero. Tai visikai naturalu. taciau dar geriau jei moketume ivertinti ir ka esame padare ne taip jau ir gerai. O gal net ka padareme blogo. Ir jei padareme, tada turime dar saziningai ivertinti kodel padareme: ar tai buvo oponento issauktas poelgis, ar skatinamas treciuju jegu, ar tik mano blogos nuotaikos pasekeme.
Taciau vis tiek nukrypstame nuo temos vinies. Noreciau cia, sioje temoje, padiskutuoti butent apie ne tik, kad atlygio nezadanti savo gera poelgi, bet apie santyki su nezinia. Apie santyki su tokiu subjektu, kurio duotuoju momentu ne tik kad nematau, bet gal nei nematysiu. O jei ir matau, tai jo nepazystu ir gal nei nenoriu pazinti. Apie tai, kad va - padariau kazka gero ir man tapo del to silciau viduje. Pajutau savo zmoniskaja verte ir tuom viduje dziaugiuosi. Tebunie cia nera jokio kilnumo. Tebunie tai net egoizmo apraiska. Bet vis tiek kazkam padarau gera darba ir tai yra puiku. Gerio gi per daug vargu ar buna.

======================================

Strugai, nemanau, kad tavo situacija neleistu tau pbjektyviai vertinti tokiu reiskiniu. Visi mes matome gyvenima vienodai. Tik ne visi galime juo vienodai dziaugtis. Ka padarysi, kad toks tas gyvenimas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 18:03 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

fon Rokas rašė:
Pajutau savo zmoniskaja verte ir tuom viduje dziaugiuosi. Tebunie cia nera jokio kilnumo. Tebunie tai net egoizmo apraiska. Bet vis tiek kazkam padarau gera darba ir tai yra puiku. Gerio gi per daug vargu ar buna.

butent apie tai ir kalbu.. Kai vienintelis atlygis- geras jausmas viduje. :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 19:00 
Atsijungęs
KUKLUS
KUKLUS
Vartotojo avataras

Geri darbai visada suteikia dziaugsma...Na o kai man kas padaro gera-jauciuosi nesmagi ir skolinga... :(

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-21 19:59 
Atsijungęs
KUKLUS
KUKLUS
Vartotojo avataras

AÅ¡ asmeniÅ¡kai prisimenu vaikystÄ—s laikų istorijÄ…/atsipraÅ¡au jei truputį ne į temÄ…/.Gyvendamas kaime,prisižaidÄ™s vakarop,eidamas namo,radau nedidelį guminį sviedinukÄ….ParsineÅ¡iau jį į namus.AmžinÄ… atilsį mama paklausÄ—:iÅ¡ kur gavau jį.Sakau-radau.Tai ji liepÄ— neÅ¡ti ten kur radau:sako,koks berniukas užmirÅ¡o,o tu gaunasi,kad pasisavinai.Nuo to laiko ne mano daiktas yra ne mano.Gal per daug pompastiÅ¡ka,bet tai faktas mano gyvenime.Labai panaÅ¡iai gavosi ir su rÅ«kymu.DeÅ¡imtmetis bÅ«damas,pasiÄ?iÅ«pÄ™s senelio numestÄ… "PAMYR" "Ä?inarikÄ…",surÅ«kÄ™s jį,sugalvojau nueiti pas savo kÅ«minÄ…,pas jo dukterį vienoliktokÄ™,bÅ«simÄ… Kauno dramos teatro artistÄ™ paplepÄ—ti.Jį užuodÄ— tabako kvapÄ….Bandžiau iÅ¡siginti,bet ji taip ramiai,dalykiÅ¡kai-kaip su sau lygiu pasikalbÄ—jo su manim.Ir....iki Å¡iol rÅ«kymas man yra viena iÅ¡ didžiųjų blogybių.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-23 10:10 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Rokai, o ar ne Tu kazkur rasei, kad esi pries nemokama kraujo donoryste? Juk nemokamas kraujo davimas - tai savotiska labdara. As visada maniau, kad tai irgi galima butu priskirti prie geru darbu :roll:
Ir dar: o gal tiesiog reikia gyventi, stengiantis niekam blogo nedaryti? ...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-23 11:36 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ijo rašė:
o gal tiesiog reikia gyventi, stengiantis niekam blogo nedaryti? ...

O gero irgi? [img]http://www.pazintys.lt/res/img/smiles/d11.gif
Cia is to, kad dazniausiai sako:- juk as niekam nieko blogo nedarau. Tada is karto paklausiama:-o gero?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-23 12:01 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

:) As taip nesakiau, kad ir gero irgi nereikia daryti :wink:

Taip galvoju: esu paprastas zmogus, ne Supermenas, kuris nuolat pasiryzes zmonija isgelbeti. Man visai kartais pakanka to, kad pasirupinu savo artimaisiais ir draugais, kad kelissyk per metus paaukoju i Maisto banka, Raudonajam Kryziui atiduodu senus (vaiku isaugtus, pabodusius) rubus... anksciau ir krauja duodavau nemokamai, va tik pries kelis metus man rado liga, nuo kurios mano kraujas nebegeras pasidare, tai sito daryt nebegaliu, nors ir negaila man to kraujo, juk uzdera jo...
Visokiu ten plytgaliu nukilnojimas nuo kelio man nera kazkoks labai zygdarbis, del kurio pati savim gereciaus. Tokias smulkmenas, kaip paklaususiam kelia parodyti, kaip trukdanti praeiti sakali nuo tako nustumti, galu gale padeti bobulei jos krepsi i trecia auksta uznesti - man tera normalus zmogaus gyvenimas tarp kitu zmoniu. O vat samoningai kitam pasakyti pikta zodi ar koki pikta darba padaryti - tikrai vengiu, nuosirdziai sakau.
Tai ka, del viso to, ka auksciau parasiau - as visgi nepakankamai geras zmogus esu, nes specialiai neieskau progu "zygdarbiams"?? As save visai maloniu zmogeliu laikau :) Negi klystu? :o

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-23 12:32 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Ijo rašė:
Rokai, o ar ne Tu kazkur rasei, kad esi pries nemokama kraujo donoryste? Juk nemokamas kraujo davimas - tai savotiska labdara. As visada maniau, kad tai irgi galima butu priskirti prie geru darbu :roll:
Ir dar: o gal tiesiog reikia gyventi, stengiantis niekam blogo nedaryti? ...
As sakiau. Ir tai yra mano protestas pries valstybine politika. Nezinau kaip kitaip butu galima ja priversti atlikti savo pagrindine funkcija - gelbeti zmones, ju nuosavybe ir pan.
Gi pazvelkime kiek placiau. kas detusi jei butu imta kalbeti, kad naikinama greitoji pagalba, gaisrine, policija ir t.t. ir butu siuloma visiems imtis patriotizmo ar pilitiskumo - registruotis i pavyzdziui i nemokamus gaisrininkus... :? Argi kraujo rezervu kaupimas kazkuom skiriasi?

Pagaliau gerus darbus daryti yra kiekvieno is musu pasirinkimas. Va, kazkas selpia ubagus, kazkas baznycia, kazkas naslaicius vaikus, kazkas atejes i bara meta zesta - visiems statau brendzio. Gi nebutinai turime visi vienodai suvokti ta geri. Svarbu, kad ji padarome, netgi tada kai kazkam tai atrodo nereikalinga labdara, kazkam tai buna labai malonus poelgis.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-23 18:14 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Aaa... Supratau, ka norejai pasakyti tuo "cia mano protestas pries valstybine politika". Matai, as i ta nemokama kraujo davima kitaip ziuriu, ne is politines, o is grynai zmogiskos puses...
Beje, Prancijoj 85% gaisrininku yra savanoriai, neprofesionalai. Galima sakyti, is idejos i gaisrinykus vyrai eina. Aisku, jiem ten uzmoka kazkiek (nuo mazdaug 6,5 iki 10 € p/h), jei istarnauja 20 metu, tai ir prie pensijos kazkiek prideda, nors ir mizeri - visgi laisvanoriskas darbas, neprivalomas. Ir sutartys su ju pastoviais darbdaviais yra, kad isleistu juos is darbo, jei koks ivykis... na, supratai. Pilietiskumo samprata ju kazkokia platesne, manau :roll:

O siaip sutinku su Tavim, kiekvienas savaip tuos gerus darbus daro. Bet turet ambicija tokia, kad, kaip ten sakei?... - tris gerus darbus per diena, tai... ka as zinau? Mano ambicija - but paciai laimingai, ir tai jau yra nemazai :D Gali nuskambeti ir egoistiskai, bet atsiziurejau tu tarybiniu "visada pasiruoses Tevynes labui", aciu, man gana. Ir dar... girdejau toki posaki, kuris man patinka: gerieji rupinasi visais, o ismintingieji - tik tais, kuriais reikia.

Vat jei tureciau tikrai daug pinigu, tai prisiekiu - steigciau kokia stipendija jauniems mokslinykams. Arba meninykams. Mecenatu uzsiimciau, filantropine veikla 8) Nes zinau, kaip sitas kontingentas vargsta.... talentingiems zmonems tikrai pradzioje pagalbos reikia.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-23 22:26 
Atsijungęs
KUKLUS
KUKLUS
Vartotojo avataras

Mano nuomone-pinigai nevaidina pagrindinÄ—s rolÄ—s gerume.Prisiminkime MotinÄ… TeresÄ™.Ar daug Ji turÄ—jo pinigų?TaÄ?iau Jos palikimas-kilnÅ«s darbai ir tokia Ji lieka mÅ«sų atmintyje.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-24 09:50 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Jus is esmes teisus, Dimitrijau. Tas fundamentalusis, prigimtinis geris is tiesu pinigu nereikalingas. Bet kita vertus, siais laikais, jei tik nori padaryti ka nors apciuopiamo - turi kazkiek tu pinigu tureti :? Ir Motina Terese is dotaciju savo varguolius globojo, is turtingu zmoniu suaukotu pinigu, ir kazkokie fondai buvo isteigti. Ji buvo stipri asmenybe, sugebejo tuos turincius pinigu itikinti, kad jie aukotu kilniems darbams.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-24 10:23 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

Kokie gražūs ir skambūs žodžiai...
O jūs manote, kad Motinai Teresei turtingi žmonės patys pinigus pasiūlė?Ar teko kada nors prašyti, kad kažkas aukotų?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-24 10:25 
Atsijungęs
Frakcijos signataras
Vartotojo avataras

Teko prasyti tikriausiai. O ar tai kazkas blogo? Gi prisimenu ir pati mus pries pusmeti agitavai labdarai kazkurioje temoje. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-24 10:31 
Atsijungęs
.
Vartotojo avataras

Daiva rašė:
Kokie gražūs ir skambūs žodžiai...
O jūs manote, kad Motinai Teresei turtingi žmonės patys pinigus pasiūlė?Ar teko kada nors prašyti, kad kažkas aukotų?

Teko, Daivule :) Todel zinau, apie ka kalbu. Gerai, kad ne sau prasiau...
Ir Motina Tereze ne sau prase. O kai tie turtuoliai pamate, kad pinigai tikrai geriems darbams nuejo, tai aukojo dar mieliau. O kai aukos prapuola nezinia kur, tai... cia jau kita tema :D

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-10-24 11:23 
Atsijungęs
APSISPRENDĘS
Vartotojo avataras

fon Rokas rašė:
Teko prasyti tikriausiai. O ar tai kazkas blogo? Gi prisimenu ir pati mus pries pusmeti agitavai labdarai kazkurioje temoje. :roll:

Tas ir yra baisiausia, kai tu praÅ¡ai ne sau, o tam- kam labai reikia ir negauni.Eini nuo vienų durų prie kitų...Baisiausia- ne praÅ¡yti,baisiausia-negauti. PalaimÄ… jauÄ?iu, kai matau spindinÄ?ias žmogaus, kuriam bent kiek galÄ—jau padÄ—ti, akis.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume