forumas.tvarka.lt

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS diskusijos
Dabar yra 2019-11-13 07:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:38 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-01

Prezidentas Rolandas Paksas: „Už prastą ministro įsakymą savo sveikata sumokės ligoniai“

Sveikatos apsaugos ministro R. Šukio pasirašytas įsakymas, kuriuo nuo birželio pradžios pakeičiama receptų išrašymo tvarka, pacientus privers tapti medikais ir vaistininkais. Taip mano partijos Tvarka ir teisingumas lyderis, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Įsigaliojus naujai tvarkai, gydytojai receptuose galės rašyti tik bendrinį vaisto pavadinimą, o pats žmogus vaistinėje turės pasirinkti konkretaus gamintojo medikamentą pagal jame esančią veikliąją medžiagą ir kitas sudėtines dalis.

Ir medikams, ir pacientams aiškinama, kad naujoji tvarka skatins vaistų gamintojų konkurenciją, mažins medikų suinteresuotumą ir suteiks žmonėms didesnę galimybę patiems rinktis reikiamą vaistą.

„Naujoji receptų išrašymo tvarka deklaruojamų tikslų tikrai nepasieks. Savo įsakymu ministras visus ligonius siekia paversti medikais arba bent jau mažiausiai vaistininkais. Ir vieni ir kiti privalo turėti specialių žinių. Dabar tokių žinių turės įgyti ir paprasti žmonės, nes be jų reikalingų tablečių nenusipirksi. Vaistas - ne bandelė, nepačiupinėsi, kuri minkštesnė, o be specialių žinių iš penkių ar šešių pavadinimų monitoriuje tinkamiausio neišsirinksi", - sakė Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politiko teigimu, naujoji receptų išrašymo tvarka ir problemos, su kuriomis dėl jos susidurs ir medikai, ir pacientai, akivaizdžiai iliustruoja lietuvišką patarlę, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas. „Siekiant sumažinti gydytojų priklausomybę nuo vienos ar kitos farmacijos kompanijos, tai reikia daryti kitomis priemonėmis. Dabar gi ministras savo įsakymu vaistininkams suteikia galimybes proteguoti vienos ar kitos farmacijos kompanijos medikamentus", - sakė R. Paksas.

Europos Parlamento narys nuogąstauja, kad naujoji tvarka gali sukelti ne tik teisinių dviprasmybių, bet ir gerokai sunkesnių pasekmių. „Aš įžvelgčiau ir kitą problemą - nors visi teisės aktai reglamentuoja, kad už paciento sveikatos būklę atsako gydantis gydytojas, įsigaliojus naujai receptinių vaistų įsigijimo tvarkai, jis negali būti tikras, kad paciento pasirinkti vaistai turės pakankamą ir veiksmingą poveikį jo paskirtam gydymui. Na, o kas atsakys, jeigu jis, neduok Dieve, pakenks - ministras, gydytojas, vaistininkas ar pats žmogus?

R. Pakso teigimu, Sveikatos apsaugos ministro R. Šukio įsakymas, kol jis dar nepridarė nepataisomos žalos sergantiems žmonėms, turi būti nedelsiant atšauktas. „Korupciją medicinoje reikia naikinti ne problemą nuo sveikos galvos perkeliant ant skaudančios, bet kitomis priemonėmis - papirkinėtojams panaikinti didmeninės prekybos vaistais licenzijas, bausti kyšius imančius medikus, sudaryti tinkamas gydymo įstaigų finansavimo ir kontrolės sąlygas", - kalbėjo „tvarkiečių" lyderis, Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas R. Paksas.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:39 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-03

Prezidentas Rolandas Paksas: „Jeigu A. Kubilius stovėtų vartuose, o baudinius muštų Estijos politikai, gautume į kaulus „sausai“

Šiandien Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto posėdyje kartu su kitais kolegomis balsavau pritardamas, kad Estija nuo kitų metų įsivestų eurą. Sveikai pavydžiu kaimynams. Ne, ne euro. Ekonominių rodiklių, kurių pasiekė Estija. Politikų, kurie kaimyninėje šalyje kalbėjo ne apie svajones, bet tyliai ir kantrai dirbo vardan valstybės ir jos žmonių.

„2014-aisiais turėsime eurą. Prieš tai laimėsime Europos krepšinio turnyrą, kuris vyks Lietuvoje. Vėlgi mes šiuo klausimu esame priėmę vyriausybinį sprendimą, tai įvyks. Dar laimėsime „Euroviziją": norėčiau pasveikinti Vokietiją, bet kita pergalė - mūsų. O 2013-aisiais prezidentuosime Europos Sąjungoje" - taip žiniasklaida cituoja Lietuvos premjero A. Kubiliaus antrą vasaros dieną Vilniuje pasakytą kalbą.

Prisimanant neseniai bandytą kurti Lietuvos kaip drąsios šalies įvaizdį, galima ironizuoti, kad drąsios utopijos to įvaizdžio nesukurs, net jeigu jos sklinda iš ministro pirmininko lūpų. Įdomumo dėlei, palyginkime rezultatus, kurių pasiekė drąsiai kalbančio A. Kubiliaus vyriausybės valdoma Lietuva ir taip nekalbančių Baltijos sesės politikų vadovaujama Estija.

Metinė infliacija Lietuvoje balandžio mėnesį buvo 1,5 proc., Estijoje ji sudarė -0,6 proc. Tai reiškia, jog kai kurie produktai ir paslaugos pas mūsų kaimynus ne brango, bet pigo.

Valdžios sektoriaus deficito santykis su bendruoju vidaus produktu - beveik 9 procentai. Estijoje šis rodiklis sudaro 1,7 proc. BVP. Ir šis skirtumas - ne A. Kubiliaus vyriausybės naudai.

Bendrasis vidaus produktas Lietuvoje per metus sumažėjo kone 15 procentų. Estijoje jis nukrito per pus mažiau ir sudarė tik 7,2 procento.

Benzinas ir gamtinės dujos buitiniams vartotojams Estijoje pigesnės negu Lietuvoje, minimalus mėnesinis atlyginimas ir vidutinis darbo užmokestis didesnis, o kai kurių maisto produktų kaina mažesnė negu Lietuvoje.

Artėjant futbolo čempionatui, manau laiku ir vietoje bus toks palyginimas: jeigu A. Kubilius stovėtų vartuose, o baudinius muštų Estijos politikai, gautume į kaulus „sausai". Tad ar nevertėtų konservatorių premjerui, užuot kalbėjus apie neįgyvendinamus dalykus, pasiprašyti kolegos Estijos premjero A. Ansipo priimti pasimokyti ekonomikos ir finansų, o ne kalbėti vėjus? Savaitę kitą Lietuva be A. Kubiliaus tikrai ištvers. Gal per tą laiką kai kuriuos dalykus kitiems ir į gera pavyks pakeisti.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:40 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-03

„Tvarkiečių“ iniciatyva Seime siūloma sudaryti laikinąją komisiją dėl Vilniaus valdžios ketinimų leisti šilumos ūkį dar 20 metų valdyti „Rubikonui“

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime iniciatyva siūloma sudaryti Seimo laikinąją komisiją, kuri turėtų ištirti, ar teisėti ir skaidrūs Vilniaus valdžios ketinimai pratęsti šilumos tinklų nuomos sutartį.

Tokios komisijos sudarymui pritarė 50 Seimo narių iš įvairių Seimo frakcijų.

„Pastaruoju metu Vilniaus miesto savivaldybei pradėjus svarstyti Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimo su „Vilniaus energijos" valdytoja „Dalkia" (pratęsiant nuomą dviems dešimtmečiams ir numatant perėjimą prie biokuro naudojimo) klausimą, iškilo daugybė abejonių dėl sutarties pratęsimo proceso skaidrumo. Kad būtų sudėlioti visi taškai, mes ir pasiūlėme sudaryti specialią Seimo komisiją", - sakė Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis.

Politikų, kurie pasirašė dėl komisijos įsteigimo nuomone, yra pakankamai požymių, leidžiančių teigti, jog sprendimo dėl nuomos sutarties pratęsimo su „Vilniaus energijos" valdytoja „Dalkia" priėmimas turi korupcinių požymių.

Seimo nariai pažymi, jog nėra jokių pagrįstų argumentų, leidžiančių derėtis tik su vieninteliu tiekėju, o vienas iš pagrindinių argumentų pratęsti sutartį - ES taršos mažinimo reikalavimai, kurie galbūt įsigalios nuo 2016 metų.

„Ir svarbiausia - vartotojams ir aplinkai ypač svarbūs sprendimai priimami visiškai nesitariant su visuomene. Nekalbant apie gyventojų interesą, pažeidžiamos ir Europos Sąjungos direktyvos, ir Orhuso konvencija, numatanti valdžios pareigą visuomenę informuoti ankstyviausioje stadijoje", - sakė „tvarkiečių" lyderis Seime.

V. Mazuronio teigimu, komisiją siūloma sudaryti iš 9 Seimo narių. Ji taip pat turės atsakyti, kurie valstybės ir savivaldybių politikai yra padarę galimai neteisėtus ir korupcinius veiksmus galimai neteisėto ir neskaidraus Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimo proceso ir Respublikos Prezidentės vetuoto Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymo 10 str. rengimo metu bei kokie teisės aktų pakeitimai yra būtini ir tikslingi, kad nebūtų pasirašomos sutartys, prieštaraujančios viešajam interesui.

Ar sudaryti komisiją, Seimas apsispręs artimiausiame plenariniame posėdyje. Jeigu jos sudarymui bus pritarta, komisija savo išvadas ir pasiūlymus Seimui turės pateikti ne vėliau kaip po pusantro mėnesio.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:42 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-08

Prezidentas R. Paksas: „Šalies vadovės pranešime pasigedau jos vizijos, kaip spręsti šalies problemas“

Šalies vadovė D. Grybauskaitė, šiandien metiniame pranešime, įvardijusi esmines visuomenės ir šalies ūkio problemas, akcentavo dalykus, daugelis iš kurių pažymėti ir programinėse partijos Tvarka ir teisingumas nuostatose.

„Prezidentė savo metiniame pranešime išsamiai apžvelgė ir tiksliai įvertino šalies ekonominę situacija ir valstybės problemas. Tačiau aš pasigedau ne tik kritiškesnio dabartinės šalies valdžios ir jos Vyriausybės veiksmų vertinimo, bet ir šalies vadovės vizijos: kaip tas problemas ji siūlytų spręsti", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politiko teigimu, savo metiniame pranešime Prezidentė, atkreipusi dėmesį, kad šalies biudžeto problemos pirmiausiai turėtų būti sprendžiamos mažinant biurokratinę naštą, stabdant monopolijų savivalę ir skatinant verslą, turėtų pareikalauti ir politinės atsakomybės iš asmenų, kurie elgiasi priešingai.

Pasak Europos Parlamento nario R. Pakso, jeigu jos kalboje iškeltų ambicingų tikslų ir uždavinių įgyvendinimui kompetentingų ir naudos sau nesivaikančių žmonių trūksta ne tik įstatymus vykdančioje, bet ir juos leidžiančioje valdžioje, nereikėtų bijoti svarstyti ir galimybės paleisti Seimą.

„Vargu ar šiandieninė dauguma net po Prezidentės raginimų atsigręžti į žmogų, galės atsitraukti nuo biudžeto skaičiukų balansavimo, naujų mokesčių, tarnystės biurokratijai ir pakeis savo veiklos principus. Ir šiandien tik nuo Prezidentės priklauso, ar šalies žmonės ir toliau turės labiau sau, o ne Lietuvai dirbančią valdžią", - vertindamas šalies vadovės metinį pranešimą, kalbėjo R. Paksas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:46 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-09

„Tvarkiečiai“ Vilniaus savivaldybės tarybai siūlys nutraukti šilumos ūkio nuomos sutartį su „Dalkia“

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcija Vilniaus miesto savivaldybėje parengė sprendimo projektą dėl savivaldybės 2002 metais sudarytos sutarties, kuria Vilniaus šilumos ūkis išnuomotas bendrovei „Dalkia" nutraukimo. Minėtas projektas nustatyta tvarka užvakar įregistruotas savivaldybės tarybos sekretoriate.  

Pasak frakcijos savivaldybėje vadovo Gedimino Rudžionio, pagrindinis motyvas, dėl kurio siūloma nutraukti sutartį - „tvarkiečių" siekis tinkamai atstovauti vilniečių interesus.

 „Šilumos tiekėjai šiandien nėra įvykdę visų savo įsipareigojimų. Nuomininkai per 2002 - 2009 m. savo lėšų neinvestavo, vietoje to buvo investuojamos lėšos iš išnuomotos įmonės amortizacinių atskaitymų. Investicijomis gali būti pripažintos tik tokios dedamos į įmonę lėšos, po kurių padidėja įmonės kapitalas. Toks investicijų apibrėžimas atitinka tarptautinę praktiką ir jos laikytis privalu", - sakė G. Rudžionis.  

Buvęs Vilniaus meras, Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas sako, kad šilumos tiekimo įmonę valdydama pati, savivaldybė galėtų labiau įtakoti šilumos kainą.

"Bet to, ir Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta įpareigojanti nuostata, kad savivaldybės privalo tiekti viešąsias paslaugas. Nusišalinimas nuo šios priedermės ir šilumos ūkio nuoma, savivaldybei deleguotos funkcijos nevykdymas tuo pačiu yra ir įstatymo pažeidimas", - argumentus, dėl kurių būtina nutraukti sutartį, dėstė J. Imbrasas.

Jo teigimu, šiandien, balsuodami dėl šio klausimo, Vilniaus miesto savivaldybės taryboje parodys savo poziciją: ar jie iš tiesų siekai pažaboti "rubikonininkus", ar ir toliau linkę leisti jiems gerai gyventi vilniečių sąskaita.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:48 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-09

Pristatytas Vilniaus miesto savivaldybės 2010 metų socialinių paslaugų planas

Kaip gyvens socialiai labiausiai pažeidžiami vilniečiai ir jais besirūpinatys? Toks buvo pagrindinis susirinkusiųjų į Vilniaus miesto savivaldybės 2010 metų socialinių paslaugų plano pristatymą klausimas. Š.m. gegužės 28 d. Vilniaus miesto savivaldybės kolegijos salėje įvykusiame pristatyme dalyvavo partijos Tvarka ir teisingumas Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Paulius Paulionis, Jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Jonas Juodka, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai bei Vilniaus miesto savivaldybės socialinių įstaigų vadovai.

Pristatyti skaičiai nelabai džiugino - numatytos savivaldybės biudžeto lėšos socialinėms paslaugoms sumažėjo nuo 28 mln litų 2008 m. ir 26,8 mln litų 2010 metais iki 24,8 mln litų 2010 metais.

2009 metų pabaigai Vilniuje buvo 805 šeimos ir 1407 jose augantys vaikai, kurie priskirtini socialinės rizikos grupei. Šiuo požiūriu labai svarbi vaikų dienos centrų veikla, kurie dėl lėšų stygiaus ne visada gali atlikti savo vaidmenį. Vilniuje yra apie 96000 senatvės pensijos amžiaus sulaukusiųjų, kurie sudaro 17 procentų savivaldybės gyventojų. Senėjant gyventojams atsiranda didesnis socialinių paslaugų poreikis, o finansavimas mažėja... Galima būtų pastebėti, kad mažėjant finansavimui svarbiausiai - socialinei sferai, valdžia atranda galimybes šimtatūkstantinėmis sumomis finansuoti kelių pasipuikuoti norinčių seksualinių mažumų atstovų parado organizavimą...

Socialinių įstaigų vadovai pagrindiniu rūpesčiu įvardijo nepakankamą finansavimą. Pauliaus Paulionio paklausti, kaip sekasi įsisavinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, savivaldybės administracijos darbuotojai pritarė, jog ne visada yra išnaudojamos progos gauti papildomąą finansavimą.

Susitikimo pabaigoje buvo nutarta bendromis jėgomis ieškoti papildomo finansavimo socialinių įstaigų veiklai ir programoms.

Partijos Tvarka ir teisingumas Socialinių reikalų ir darbo dalykinio komiteto pirmininkas Paulius Paulionis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:49 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-10

Prezidentas R. Paksas: „Saugumo problemos dėl atominės elektrinės greta Lietuvos svarbios visai Europai“

Šiandien Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas susitiko su Baltarusijos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Vladimiru Dražinu.

Beveik valandą trukęs susitikimas įvyko Europos Parlamento nario R. Pakso iniciatyva.

Susitikimo metu diskutuota apie dviejų kaimyninių šalių - Lietuvos ir Baltarusijos - santykius, glaudesnio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas. Tačiau didžiausias dėmesį politikai skyrė Lietuvai itin aktualiam klausimui - Baltarusijos Respublikos ketinimams maždaug 60 kilometrų nuo Vilniaus statyti naują atominę elektrinę.

„Nepaisant to, kad Europa vėl atsigręžia veidu į atominę energetiką, atominių elektrinių saugumas išlieka svarbiausiu aspektu. Jis tampa itin svarbiu ne tik Lietuvos, bet ir Skandinavijos šalių, visų Europos valstybių piliečiams, jeigu nauja atominė elektrinė atsiras visai greta Lietuvos. Poną ambasadorių aš pakviečiau aptarti būtent elektrinės statybos ir jos saugumo klausimus. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad jau pirmo pokalbio metu mūsų požiūris dėl kai kurių problemų sutapo", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys R. Paksas.

Politiko teigimu, su ambasadoriumi sutarta, kad tokio pobūdžio susitikimai ir diskusijos bus tęsiamos ir ateityje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:50 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-11

A.Mazuronis: Ar tinka Premjerui bėgti nuo atsakomybės?

Viešųjų pirkimų tarnybai viešai paskelbus, kad Premjero rezidencijos Turniškėse rangovas buvo parinktas neskaidriai, o Premjerui paaiškinus, kad sutarties su jais nutraukti praktiškai neįmanoma, Seimo Audito komiteto narys Andrius Mazuronis, pirmasis įtaręs esant neatitikimų ir Generalinei prokuratūrai perdavęs atrastus duomenis, tokį Premjero paaiškinimą vadina absurdišku, neatsakingu ir tik įrodančiu, kad Lietuvoje teisingumo nėra..

„Siūlyčiau Premjerui Andriui Kubiliui nepermesti visos atsakomybės buvusiai Vyriausybei ir jos vadovui Gediminui Kirkilui, nes dauguma konkurso dokumentaciją ir konkurso sąlygas savo parašu tuo laiku patvirtinusių žmonių ir šiandien dar dirba Vyriausybėje, išskyrus Vyriausybės kanclerį. Todėl neprisiimti atsakomybės ir kaltinti tik buvusį Premjerą yra mažų mažiausiai neetiška. Jeigu A.Kubilius, būdamas Premjeru, nesugeba nutraukti neskaidriai sudarytos sutarties, tai galbūt jam geriau minti tendemą, o ne valdyti valstybę," - teigė A.Mazuronis,

Anot parlamentaro, norint galima ištaisyti bet kokią klaidą. Jis teigia, kad kreiptis į teismus ir nutraukti sutartį, jei pastebima, kad ji sudaryta netinkamai, galimybę turi net paprastas Lietuvos pilietis. Premjerui šiuo atveju tai padaryti privalu, mat itin svarbu parodyti žmonėms, kad teisingumas vis dėlto egzistuoja. Juo labiau, kad A.Mazuronio duomenimis, rangovams vis dar nėra sumokėta apie 800 tūkst. litų už darbus, todėl būtina sutartį nutraukti kuo greičiau, o ne tuomet kai pinigai bus atiduoti.

Seimo Audito komiteto narys A.Mazuronis, įtaręs vykdytame konkurse bei statybos darbuose esant neskaidrumo, nesąžiningumo apraiškų prieš mėnesį savo iniciatyva kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas tuo pasidomėti. Generalinė prokuratūra šį kreipimąsi perdavė Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri ir nustatė pažeidimus. Seimo narys tikisi, kad, gavusi oficialų Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymą, Generalinė prokuratūra imsis ginti viešą interesą bei spręsti atsakingų pareigūnų atsakomybės klausimus, mat dabartinis Premjeras jų nebaudė ir, panašu, to daryti neketina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:51 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-11

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas džiaugiasi bet kokia iniciatyva kovoti su korupcija

Šiandien Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, „tvarkietis" Kęstas Komskis pasveikino įvairių Seimo frakcijų atstovų iniciatyvą kurti grupę „Už Piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos". Anot iniciatorių, šios grupės tikslas yra aktyviai remti visuomeninį antikorupcinį judėjimą, dalyvauti ginant viešąjį interesą, formuoti bet kokiai korupcijos formai nepakančią viešąją nuomonę, bei sutelkti visų partijų atstovus kovos su korupcija sistemos tobulinimui.

„Labai džiaugiuosi, kad ne tik Seimo Antikorupcijos komisija nuo šiol sieks kovos su korupcija tikslų. Sveikintina absoliučiai kiekviena iniciatyva, siekiant telkti jėgas ir kovoti su vis didėjančiais šios nusikalstamos veikos mastais. Mūsų Komisija, vadovaudamasi Seimo Statuto ir specialaus Komisijos veiklą reglamentuojančio įstatymo nuostatomis, savo veikloje apsiriboja tik parlamentine kontrole. Todėl tokia grupė labai sveikintina, nes ji galės daug lanksčiau spręsti įvairius kovos su korupcija klausimus. Be to, šiems darbams susitelkusių niekad nebus per daug. Tai tik nauda visuomenei," - pritariamai kalbėjo K.Komskis.

Steigiamąjį šios grupės posėdį jos nariai kitą savaitę ketina surengti Pagėgiuose, iš kur kilęs ir K.Komskis. Parlamentaras teigia, jog tai puiki idėja ir galimybė parodyti, su kokiomis realiomis problemomis, o ne iš piršto laužtomis istorijomis, susiduria išorinę Europos sąjungos sieną saugančios institucijos, pasienio savivaldybė bei bendruomenė.

TT inf.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:52 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-11

“Tvarkiečiai” visoje šalyje paminės Lietuvai tragiškas birželio datas

Partijos Tvarka ir teisingumas nariai birželio 14 - 15 dienomis, aktyviai dalyvaudami renginiuose visoje šalyje, paminės Lietuvai tragiškas birželio datas.
1940 metais Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą, šiomis dienomis prasidėjo masiniai lietuvių areštai ir trėmimai. 1990 metais Lietuvai atgavus nepriklausomybę, šios datos minimos kaip gedulo ir vilties bei okupacijos ir genocido dienos.
„Artėjant tragiškų Lietuvai birželio datų paminėjimui, negalime likti abejingi savo valstybės praeičiai, nes be jos nesukursime ateities. Nulenkime galvas, padėkime gėlių mūsų senelių ir tėvų tremties vietose, tylos minute prisiminkime iš tėvynės ištremtus ir į ją nebegrįžusius savo tautiečius, žuvusius ir mirusius pasipriešinimo kovų dalyvius. Atiduokime pagarbą į Lietuvos laisvę ėjusiems ir susitelkime bendram darbui šiandien tą laisvę įtvirtinant tvarkos ir teisingumo siekiu", - sakė Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:53 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-11

Prezidentas R. Paksas: “Šilumos monopolininkai siekia įtakoti ir Seimą”

„Valdančiųjų Seime nenoras domėtis Vilnių valdančių konservatorių užmačiomis šilumos ūkį be konkurso išnuomoti dar dvidešimčiai metų, labai aiškiai parodė, kad jie nenori net girdėti Prezidentės metiniame pranešime akcentuotos nuostatos pagaliau atsisukti į žmogų", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.
Vakar Seime, svarstant „tvarkiečių" iniciatyva parengto sprendimo dėl komisijos, kuri įvertintų sostinės valdžios ketinimus išnuomoti šilumos ūkį dar dviems dešimtmečiams dabartiniams jo nuomininkams, projektą, jam labiausiai priešinosi konservatorių atstovai Seime. Prieš balsavo ne tik eiliniai konservatorių frakcijos nariai, bet ir jos vadovas J. Razma bei pats premjeras A. Kubilius.
„Gyvenimas parodė, kad savivaldybės ir pačios kuo puikiausiai gali susitvarkyti su šilumos ūkio problemomis. Šiandien jau galime palyginti, kas efektyviau tvarkosi, kur kokios šildymo kainos ir jos gamybos kaštai, kokia šilumos kaina vartotojams. Akivaizdu, kad šilumos ūkį išnuomojusių savivaldybių gyventojai priversti mokėti didesnę kainą", - kalbėjo R. Paksas.
Politiko teigimu, kad dalies politikų remiama tarnystė šilumos ūkio monopolį turinčioms bendrovėms atneša didžiulę žalą žmonėms, kurie gerokai permoka už šilumą. „Noriu dar kartą akcentuoti - partija Tvarka ir teisingumas visais teisėtais būdais ir priemonėmis sieks, kad šilumos ūkio nuoma Vilniuje būtų nutraukta", - sakė „tvarkiečių" partijos lyderis, europarlamentaras R. Paksas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:55 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-15

V. Mazuronis: „Už ministro G. Steponavičiaus įsakymo kyšo galimos korupcijos ausys“

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime seniūnas, partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministrą G. Steponavičių ir finansų ministrę I. Šimonytę dėl sprendimo aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos kūrėju pripažinti Seimo nario konservatoriaus M. Adomėno įsteigtai viešajai įstaigai.

„Tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas prašo paaiškinti kodėl G. Steponavičius savo įsakymu ne tik pripažino minėtą projektą planiniu, bet ir tame pačiame įsakyme iš karto nurodė, kad jo vykdytojas bus „Demokratinės politikos institutas".

„Visiškai neaišku, dėl kokių motyvu ir kokiais kriterijais remiantis nuspręsta reitingavimo sistemos sukūrimui neskelbti jokio konkurso ir nevykdyti viešo pirkimo. Ministras savo įsakymu paprasčiausiai atiduoda pustrečio milijono litų, iš kurių daugiau kaip 300 tūkstančių litų yra biudžeto lėšos, koalicijos partnerio įsteigtai institucijai. Aš paprašiau išdėstyti motyvus", - sakė V. Mazuronis.

Politiko teigimu, „tvarkiečių" frakcija Seime taip pat kreipsis į Generalinį prokurorą ir Valstybės kontrolę, prašydama atsakyti, ar tokia tvarka, kai ministras savo įsakymu patvirtina planinius valstybės projektus ir iškart numato subjektus, kurie juos įgyvendins, nesudaro prielaidų politinės korupcijos apraiškoms bei sąlygų neskaidriam valstybės biudžeto ir ES lėšų panaudojimui.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:56 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-17

R. Paksas:“Po konservatorių valdymo Lietuvos ekonomikai teks statyti kryžių”

Sulaukėme. Stovėdami ties bedugnės kraštu, ryžtingo žingsnio į priekį. To ir reikėjo tikėtis, nes apie permainas tik kalbanti Vyriausybė niekada nesiryš permainyti savo politikos. O politika tokia: matyti tik biudžeto skaičius, veržti diržus anaiptol ne didžiausias pajamas gaunantiems visuomenės sluoksniams.
Esu tikras, kad gerais norais sutaupyti du milijardus, o dar du gauti į valstybės biudžetą iš ekonomikos pakilimo per ateinančius dvejus metus, yra fantastinė svajonė iš A. Kubiliaus krizės vadovėlio, kurio niekas neparašys.
Jei nesikeis valdžios politika arba pati valdžia, po tų dviejų metų turėsime dar vieną krizę, kurią Lietuvoje bus sukėlusi konservatorių ir jiems prijaučiančių politinių partijų valdžia. Tokia išvada peršasi, panagrinėjus mokesčių surinkimą Lietuvoje po naktinių valdžios mokesčių reformos prieš 2009 metus.
Noriu pasakyti, kad visi duomenys, kuriais toliau remsiuosi, yra vieši ir juos nesunkiai galima rasti Finansų ministerijos, Statistikos departamento, kitų valstybės institucijų tinklapiuose ar išleistuose leidiniuose. Aš žvilgtelėjau tik į vieną valstybės biudžeto dalį: mokesčių surinkimą.
Per 2009 metus, po naktinės mokesčių reformos pakeitimų Lietuvoje į valstybės biudžetą surinkta 4,717 milijardo litų mokesčių mažiau negu 2008 metais. Pridėtinės vertės mokesčio, jį pakėlus iki 21 procento, surinkta 2,45 milijardo litų mažiau.
Žinoma, oponentai gali sakyti, kad PVM sumažėjimas - tiesioginė ekonominės krizės pasekmė. Bet aš esu tikras, kad tokio tragiško mokesčio sumažėjimo viena iš priežasčių buvo ir konservatorių Vyriausybės sprendimas tą mokestį padidinti ir panaikinti jo lengvatas.
Dar vienas pavyzdys šiandieninės vyriausybės mokesčių politikos nenaudai: mažiausias mokesčių surinkimo mažėjimas yra iš akcizų - tik 96 milijonais litų mažiau. Jo nesurinkta būtų gerokai daugiau, jeigu metų pradžioje dyzelinui pakeltas akcizas po įnirtingų "tvarkiečių" pastangų Seime nebūtų nuo metų vidurio sumažintas.
Dabar apie ekonomikos atsigavimą ir neva geresnį mokesčių surinkimą. Apie šiuos du dalykus nesustodama stengiasi kalbėti valdančioji dauguma. Tokiam kalbėjimui pateisinti dabartinė valdžia suplanuoja per mėnesį surinkti du kartus mažiau mokesčių negu pernai, o surinkus dešimčia procentų virš sumažinto plano, ima kalbėti, kad ekonomika kyla. Tačiau realus vaizdas yra visiškai kitoks.
Aš palyginau tik pirmus tris šių metų mėnesius su tuo pačiu laikotarpiu 2009 metais. Pridėtinės vertės mokesčio šiemet surinkta 278 milijonais litų mažiau, gyventojų pajamų mokesčio surinkta 34 milijonais mažiau. Akcizų per tris mėnesius taip pat surinkta 151 milijonu litų mažiau.
Tad kur ta valstybės ekonomikos skatinimo programa, parama verslui, apie kurią nuolat kalba šiandieninė valdžia? Kodėl ir toliau daugėja bedarbių, užsidaro įmonės, mažėja vartojimas? Nauji mokesčiai, kuriuos siūlo valdantieji Lietuvos neišgelbės, nes ir senus sumokėti verslui bei šalies žmonėms tuoj bus nebeįmanoma.
Neužmirškime, kad šiandien lietuviai, uždirbdami gerokai mažiau negu daugelio Europos valstybių piliečiai, brangiau moka už benziną, kai kuriuos pirmo būtinumo maisto produktus, šildymą ir dujas. Šį rudenį žmonės gali nebeturėti pinigų net mokesčiams už energetinius resursus, ką jau kalbėti apie jų galimybes mokėti didesnius mokesčius. Vyriausybei toliau tęsiant tokią skurdinimo politiką, biudžeto skaičiukai gal ir bus gražūs, bet jais grožėtis gali nebelikti kam.
Kokia išeitis? Reikia pakeisti arba šią Vyriausybę, arba ši Vyriausybė turi pakeisti savo veiklos principus ir padėjusi žirkles, kuriomis šalies ekonomikoje jau pridarė skylių, imtis adatos ir siūti realius paramos verslui rūbus, lopyti ir keisti senus bei leisti naujus įstatymus, kurie skatintų galimybes auginti bendrąjį vidaus produktą.
Netikiu, kad ši Vyriausybė keis savo karpymo politiką. Manau, kad jai kryžių turi padėti Prezidentė ir Seimas. Jei ne - kryžių teks statyti Lietuvos ekonomikai.

Prezidentas Rolandas Paksas yra partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento frakcijos "Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:57 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-18

Seimas pritarė V. Mazuronio pateiktai įstatymo pataisai, kuri iš ministrų atims labdaros ir paramos fondus

Vakar Seimas balsų dauguma pritarė partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime seniūno, partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentino Mazuronio pateiktai Vyriausybės įstatymo pataisai, kuri apribos Vyriausybės narių galimybes būti labdaros ir paramos fondų steigėjais ar jų dalininkais.

„Iki šiol galiojantys teisės aktai sudaro prielaidas ministerijos pavaldume esančioms ar konkursus laimėjusioms įmonėms skirti aukas labdaros ir paramos fondams, kurių steigėjai ar dalininkai yra ministerijų vadovai. Atsiranda galimybės ministrams piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, painioti viešus ir privačius interesus. Mano pasiūlyta Vyriausybės įstatymo pataisa tam turėtų užkirsti kelią", - sakė politikas.

V. Mazuronio teigimu, pašalinus šią galimai korupcinę landą, būtų užtikrintas skaidresnis valstybės biudžeto lėšų panaudojimas. „Sutikite, jog nėra normali praktika, kad, pavyzdžiui, net keli Susisiekimo ministerijos, kitų institucijų vadovai įvairiu metu turėjo ar turi labdaros ir paramos fondus. Tokią tradiciją laikas keisti", - kalbėjo „tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 19:58 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-19

„Tvarkiečiai“ Lietuvą kvies į nepaklusnumo akcijas prieš šiandieninius valdžios sprendimus

Vyriausybei šiandien Seimui teikiant įstatymų pataisas, kuriomis ketinama mažinti motinystės ir tėvystės išmokas ir ilginti amžių, nuo kurio būtų mokamos pensijos ir juos priėmus, partija Tvarka ir teisingumas kvies Lietuvos žmones į taikias masines protesto akcijas prieš tokią konservatorių politiką ir tolesnį visuomenės skurdinimą. Taip šiandien nusprendė partijos Tvarka ir teisingumas prezidiumo nariai.

„Konservatoriai ir jiems prijaučiantys politikai ekonominės krizės sukeltas bei savo sukurtas problemas ir toliau siekia išspręsti labiausiai socialiai pažeidžiamų visuomenės sluoksnių sąskaita. Valdantieji aiškiai parodė, kad jiems tik nusispjauti į daugiau kaip 120 tūkstančių šalies piliečių nuomonę, kurią jie, partijos Tvarka ir teisingumas iniciatyva, išreiškė, pasirašydami prieš pensijinio amžiaus ilginimą. Tikiu, kad tie žmonės savo nuomonę prie skurdinančią valdžios politiką pareikš dar kartą, tik jau kitomis priemonėmis", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politiko teigimu, jeigu šiandien Seimo dauguma pritars teikiamiems įstatymų projektams ir imsis juos svarstyti, per keletą dienų bus apsispręsta dėl taikių protesto formų ir akcijų laiko, į kurias visuomenę kvies partija Tvarka ir teisingumas.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-06-22 20:00 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-22

Paskutinę birželio dieną – protesto akcija „Lietuvi, įkalk vinį į kubilą!“

Partija Tvarka ir teisingumas birželio 30 d., 12 val. Lietuvos apskričių centruose rengia protesto mitingus prieš šalį skurdinančią valdžios politiką.

Pagrindinis jų akcentas - akcija „Lietuvi, įkalk vinį į kubilą!". Jos metu kiekvienas šalies pilietis vinimi galės persmeigti šiandieninės valdžios vykdomą politiką ir jos priimtus sprendimus, kurie skurdina šalies žmones.

„Šia akcija mes siekiame parodyti, kad Vyriausybės siekiai į valstybės įstatymus „įkalti" naujus mokesčius ir karpyti pašalpas tik gadina šalies gyvenimą ir stumia valstybę į prarają. Lygiai taip pat galima sugadinti ir gerą daiktą - kubilą - nes, perkalus vinimis, jo pagal tiesioginę paskirtį jau nebepanaudosi. Gal bent tas akivaizdus pavyzdys privers atsikvošėti premjerą A. Kubilių ir visą valdančiąją daugumą", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Partijos Tvarka ir teisingumas prezidiumo nariai dar šeštadienį nusprendė, kad Seimui rengiantis priimti įstatymų pataisas, kuriomis ketinama mažinti motinystės ir tėvystės išmokas ir ilginti amžių, nuo kurio būtų mokamos pensijos, bus rengiamos taikios masinės protesto akcijos prieš tokią konservatorių politiką ir tolesnį visuomenės skurdinimą.

Prezidiumas pirmadienį taip pat pakvietė protesto mitingą-akciją palaikyti ir šalyje veikiančias profesines sąjungas. „Būtų malonu, kad savo ruožtu profesinės sąjungos narius pakviestumėte dalyvauti akcijoje ir Jūs", - sakoma profsąjungų atstovams išplatintame laiške.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-07-03 00:43 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-06-28

Protesto akcija „Lietuvi, įkalk vinį į kubilą!“ dėl gedulo perkeliama į liepos 9 dieną

Partijos Tvarka ir teisingumas poryt, trečiadienį, birželio 30 dieną Lietuvos apskričių centruose ketintas surengti protesto mitingas - akcija „Lietuvi, įkalk vinį į kubilą!" dėl valstybėje paskelbto gedulo perkeliamas į kitą dieną.

Prieš šalį skurdinančią valdžios politiką mitingai dešimtyje apskričių centrų bus surengti liepos 9 dieną.

Pagrindinis jų akcentas - akcija „Lietuvi, įkalk vinį į kubilą!". Jos metu kiekvienas šalies pilietis vinimi galės persmeigti šiandieninės valdžios vykdomą politiką ir jos priimtus sprendimus, kurie skurdina šalies žmones.

„Lietuva neteko iškilios asmenybės, politiko, kurio sprendimai, lėmė valstybės ir jos žmonių ėjimą į nepriklausomybės atkūrimą, šalies ūkio plėtrą, jos tarptautinius ryšius. Prezidento Algirdo Brazausko mirtis, gedulo dienos nedera su mitingais ir protesto akcijomis. Išreikšti savo nepritarimą dabartinės valdžios vykdomai skurdinimo politikai šalies žmones kviečiame liepos 9 dieną", - sakė
partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras taip pat kreipėsi į šalies žiniasklaidos priemones, prašydamas geranoriškai informuoti šalies piliečius apie „tvarkiečių" atidedamą protesto mitingą-akciją.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-07-03 00:45 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-02

„TVARKIETIS“ K. KOMSKIS SIŪLO KONTRABANDININKUS ĮKALINTI IKI GYVOS GALVOS

Vakar Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narys Kęstas Komskis užregistravo pasiūlymą dėl Baudžiamojo kodekso pakeitimo, kuriuo siūlo sugriežtinti bausmes kontrabandos gabentojams. Tokį pasiūlymą Seimo narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas pateikė, atsižvelgdamas į valstybės institucijų skelbiamus duomenis apie kontrabandos apimtis, taip pat šios nusikalstamos veikos žalą valstybės ekonomikai bei jos finansų sistemai bei reaguodamas į Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės raginimus Seimui ir Vyriausybei imtis efektyvių priemonių kovoje su kontrabanda.

Pagal siūlomus Baudžiamojo kodekso pakeitimus, kontrabandą gabenantys asmenys turėtų būti baudžiami ne bauda ar laisvės atėmimu iki aštuonerių metų, kaip buvo iki šiol, o išskirtinai tik laisvės atėmimu nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

„Nusikaltimų, susijusių su kontrabanda, mastai nemažėja, priešingai, kontrabandininkai ėmė darytis vis apsukresni ir įžūlesnis. Jei jau iškyla grėsmė pareigūnų gyvybei, manau, reikia imtis griežtesnių priemonių ir kuo skubiau," - teigė K. Komskis.

Tikimasi, kad šis pasiūlymas bus svarstomas Seimo rudens sesijos metu.

Aira Brunevičiūtė
Seimo nario K. Komskio padėjėja


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-07-03 00:46 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-02

Prezidentas R. Paksas „Vieną langelį atvėrusios savivaldybės žmonėms privalo atverti ir duris“

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas kreipėsi į partijos atstovus savivaldybėse, ragindamas juos inicijuoti sprendimus, kurie sudarytų sąlygas miestų ir rajonų gyventojams netrukdomai patekti į savivaldybių patalpas.

„Vis labiau įsigali tendencija, kad savivaldybėse įdiegus taip vadinamo „vieno langelio" principą, savivaldybių gyventojams nebelieka jokių galimybių tiesiogiai patekti pas konkretų savivaldybės tarnautoja ar pareigūną ir išsakyti savo pastabas ar pretenzijas dėl konkrečių sprendimų. Savivaldybės, atvėrusios vieną langelį, užvėrė visas duris. Taip neturi būti ir aš kviečiu tai kuo skubiau keisti", - rašoma partijos vadovo R. Pakso kreipimesi į partijos Tvarka ir teisingumas atstovus savivaldybėse.

Politikas, kuris du kartus vadovavo Vilniaus merijai, sakė, kad jam niekada nekilo mintis, kad meras, savivaldybių tarybų nariai ar administracijos tarnautojai galėtų atsitverti nuo vilniečių. „Juk valdžia savivaldybėse tam ir yra, kad įsiklausytų, išgirstų ir spręstų miesto ar rajono gyventojų problemas, o ne nuo tų gyventojų slėptųsi", - kalbėjo šiuo metu Europos Parlamente dirbantis R. Paksas.

„Tvarkiečių" lyderis prašo savivaldybių tarybų narių parengti ir artimiausiuose vietos valdžios tarybų posėdžiuose patvirtinti tokias nuostatas, kad miestų ir rajonų gyventojai galėtų ne tik palikti savo prašymus savivaldybėse įkurtuose priimamuosiuose, bet ir patekti pas konkrečius savivaldybės tarnautojus.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: TT pranešimai spaudai – 2010 vasara
StandartinėParašytas: 2010-07-03 00:47 
Atsijungęs
Tinklapio administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2004-07-10 15:25
Pranešimai: 4876
Miestas: Vilnius
2010-07-02

Prezidentei – „tvarkiečių“ kreipimasis nepasirašyti Seimo priimtų įstatymų dėl motinystės atostogų trukmės

Šiandien Seimui priėmus įstatymų pataisas, kurios sutrumpina motinystės ir tėvystės atostogų trukmę bei sumažina išmokas, partija Tvarka ir teisingumas kreipsis į Lietuvos Prezidentę D. Grybauskaitę, kviesdama nepasirašyti šiandien Seime valdančiosios daugumos balsais priimtų teisės aktų.

„Konservatoriai elgiasi itin ciniškai. Naudodamiesi, kad visas visuomenės dėmesys sutelktas į pirmojo atkurtos valstybės Prezidento Algirdo Brazausko laidotuves, svarsto ir priima visuomenę ir toliau skurdinančius įstatymus. Valdžia ir toliau demonstruoja aiškų nesiskaitymą su piliečių nuomone ir jų teisėtais lūkesčiais, žmonėms tiesiog spjovė į akis: jūs kalbėkite ką norite, o mes darysime taip, kaip mums reikia", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas.

Politikas priminė, kad dar balandžio pabaigoje Seimo Pirmininkei I. Degutienei „tvarkiečiai" įteikė daugiau kaip 120 tūkstančių piliečių, pasisakiusių prieš pensijinio amžiaus ilginimą. „Konservatorių veiksmai dar kartą parodė, jog jie nevertina visuomenės nuomonės, tad pats laikas kviesti piliečius į įvairiais taikias akcijas priešintis valstybę ir jos žmones skurdinantiems valdžios daugumos sprendimams", - sakė „tvarkiečių" lyderis.

Pirmoji tokia akcija „Įkalk vinį į kubilą!" centrinėse apskričių miestų aikštėse prasidės kitą penktadienį, liepos 9 dieną, dvyliktą valandą. Jos metu kiekvienas šalies pilietis, plaktuku kaldamas vinį į simbolinį kubilą, galės išreikšti savo protestą prieš šiandieninės valdžios vykdomą politiką ir jos priimamus sprendimus.

Partija Tvarka ir teisingumas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007